Morrow County winter sports schedules


Cardington Pirates

Boys’ Basketball

11/29, A, Utica, 6 p.m.

12/1, H, River Valley, 6 p.m.

12/4, A, Grove City Christian, 6 p.m.

12/7, A, Centerburg, 6 p.m.

12/11, H, East Knox, 6 p.m.

12/14, A, Northmor, 6 p.m.

12/18, H, Danville, 6 p.m.

12/21, H, Highland, 6 p.m.

12/22, A, Ridgedale, 5 p.m.

12/29, A, Galion, 6 p.m.

1/4, A, Fredericktown, 6 p.m.

1/8, H, Elgin, 6 p.m.

1/11, A, Mount Gilead, 6 p.m.

1/15, H, Centerburg, 6 p.m.

1/18, A, East Knox, 6 p.m.

1/25, H, Northmor, 6 p.m.

1/29, A, Danville, 6 p.m.

2/1, A, Highland, 6 p.m.

2/5, H, North Union, 6 p.m.

2/8, A, Fredericktown, 6 p.m.

2/15, H, Mount Gilead, 6 p.m.

2/19, H, Northridge, 6 p.m.

Girls’ Basketball

11/23, H, Crestview, 6 p.m.

11/28, A, Centerburg, 6 p.m.

11/30, H, East Knox, 6 p.m.

12/8, A, Northmor, 6 p.m.

12/12, H, Danville, 6 p.m.

12/15, H, Highland, 6 p.m.

12/20, H, Pleasant, 6 p.m.

12/22, H, Fredericktown, 6 p.m.

12/27, H, Ridgemont, 6 p.m.

1/2, A, Mount Gilead, 6 p.m.

1/5, H, Centerburg, 6 p.m.

1/9, A, Elgin, 6 p.m.

1/12, A, East Knox, 1 p.m.

1/16, H, Northmor, 6 p.m.

1/19, A, Danville, 1 p.m.

1/26, A, Highland, 6 p.m.

1/30, A, River Valley, 6 p.m.

2/2, A, Fredericktown, 1 p.m.

2/9, H, Mount Gilead, 6 p.m.

2/11, A, Buckeye Central, 6 p.m.

2/13, A, North Union, 6 p.m.

2/16, H, Olentangy Berlin, 6 p.m.

Wrestling

12/1, A, Ridgedale, 10 a.m.

12/8, A, Bucyrus, 10 a.m.

12/14, A, Elgin, TBA

12/15, A, Black River, 10 a.m.

12/27, A, Lucas, 5 p.m.

1/18, A, Licking Heights, 5 p.m.

1/19, A, Licking Heights, 10 a.m.

1/26, A, River View, 10 a.m.

2/16, A, KMAC (East Knox), 10 a.m.

Bowling

11/26, A, Highland, 4 p.m.

11/27, H, Fredericktown, 4 p.m.

11/30, A, River Valley, 4 p.m.

12/7, H, Village Academy, 4 p.m.

12/11, H, Northmor, 4 p.m.

12/14, A, East Knox, 4 p.m.

12/18, H, Centerburg, 4 p.m.

12/27, A, Morrow Lanes Baker Tournament, 4 p.m.

1/7, H, Elgin, 4 p.m.

1/8, H, Mount Gilead, 4 p.m.

1/10, A, Fredericktown, 4 p.m.

1/15, H, Highland, 4 p.m.

1/19, A, Warrior D2 Preview, 4 p.m.

1/21, A, Northmor, 4 p.m.

1/25, H, River Valley, 4 p.m.

1/28, H, East Knox, 4 p.m.

2/1, A, Centerburg, 4 p.m.

2/5, A, Mount Gilead, 4 p.m.

Highland Scots

Boys’ Basketball

11/30, H, Mount Vernon, 6 p.m.

12/4, H, Centennial, 6 p.m.

12/7, A, Danville, 6 p.m.

12/11, H, Centerburg, 6 p.m.

12/14, A, Mount Gilead, 6 p.m.

12/18, H, Fredericktown, 6 p.m.

12/21, A, Cardington, 6 p.m.

12/22, A, MVNU United Invitational, 11 a.m.

12/28, A, Ontario, 6 p.m.

1/4, H, East Knox, 6 p.m.

1/8, A, St. Francis DeSales, 6 p.m.

1/11, A, Northmor, 6 p.m.

1/15, H, Danville, 6 p.m.

1/18, A, Centerburg, 6 p.m.

1/22, A, River Valley, 6 p.m.

1/25, H, Mount Gilead, 6 p.m.

1/29, A, Fredericktown, 6 p.m.

2/1, H, Cardington, 6 p.m.

2/5, H, Pleasant, 6 p.m.

2/8, A, East Knox, 6 p.m.

2/9, H, Buckeye Valley, 6 p.m.

2/15, H, Northmor, 6 p.m.

Girls’ Basketball

11/28, A, Danville, 6 p.m.

12/1, H, Centerburg, 6 p.m.

12/8, A, Mount Gilead, 6 p.m.

12/12, H, Fredericktown, 6 p.m.

12/15, A, Cardington, 6 p.m.

12/20, H, Lakewood, 6 p.m.

12/22, H, East Knox, 6 p.m.

12/27, H, Ontario, 6 p.m.

12/29, A, Clear Fork, Noon

1/2, H, Northmor, 6 p.m.

1/5, H, Danville, 6 p.m.

1/8, A, Galion, 6 p.m.

1/12, A, Centerburg, 1 p.m.

1/14, H, Johnstown, 6 p.m.

1/16, H, Mount Gilead, 6 p.m.

1/19, A, Fredericktown, 6 p.m.

1/24, A, Utica, 6 p.m.

1/26, H, Cardington, 6 p.m.

1/30, A, Pleasant, 6 p.m.

2/2, A, East Knox, 1 p.m.

2/6, A, Northmor, 6 p.m.

2/9, H, Elgin, 1 p.m.

Wrestling

12/1, A, Granville Inv., 10 a.m.

12/8, H, Jeremy Ammons Kilted Klassic, 10 a.m.

12/22, A, Madison, 9 a.m.

12/28, A, Marion Harding Inv., 11 a.m.

12/29, A, Marion Harding Inv., 10 a.m.

1/5, A, Licking Valley Inv., 10 a.m.

1/18, A, Buckeye Valley, 1 p.m.

1/19, A, Robin Drumm Inv. (Heath), 1 p.m.

1/26, A, Jimmy Wood Inv. (New Lexington), 10 a.m.

1/31, A, Mount Vernon, 6 p.m.

2/6, A, Mount Gilead, 5:30 p.m.

2/8, H, Tri Meet, 6 p.m.

2/16, A, KMAC (East Knox), 10 a.m.

Bowling

11/19, A, East Knox, 5 p.m.

11/26, H, Cardington, 5 p.m.

12/3, A, Fredericktown, 4 p.m.

12/8, H, Mount Gilead, 8:30 a.m.

12/10, A, Centerburg, 5 p.m.

12/14, H, Danville, 5 p.m.

12/20, A, Northmor, 4 p.m.

1/3, A, Mount Gilead, 4 p.m.

1/7, H, East Knox, 5 p.m.

1/12, H, Fredericktown, 8:30 a.m.

1/15, A, Cardington, 4 p.m.

1/19, H, Centerburg, 8:30 a.m.

1/26, A, Danville, 1:30 p.m.

2/4, H, Northmor, 5 p.m.

Mount Gilead Indians

Boys’ Basketball

12/1, A, Crestline, 6 p.m.

12/4, A, Elgin, 6 p.m.

12/7, A, East Knox, 6 p.m.

12/11, A, Fredericktown, 6 p.m.

12/14, H, Highland, 6 p.m.

12/18, H, Centerburg, 6 p.m.

12/21, A, Northmor, 6 p.m.

12/28, H, Worthington Christian, 6 p.m.

12/29, A, River Valley, 6 p.m.

1/4, A, Danville, 6 p.m.

1/8, H, Pleasant, 6 p.m.

1/11, H, Cardington, 6 p.m.

1/15, H, East Knox, 6 p.m.

1/18, H, Fredericktown, 6 p.m.

1/19, A, Madison Plains, 6 p.m.

1/25, A, Highland, 6 p.m.

1/29, A, Centerburg, 6 p.m.

2/1, H, Northmor, 6 p.m.

2/5, H, Galion, 6 p.m.

2/8, H, Danville, 6 p.m.

2/15, A, Cardington, 6 p.m.

2/19, H, Utica, 6 p.m.

Girls’ Basketball

11/26, H, Galion, 6 p.m.

11/28, A, East Knox, 6 p.m.

12/1, A, Fredericktown, 1 p.m.

12/8, H, Highland, 1 p.m.

12/12, H, Centerburg, 6 p.m.

12/15, A, Northmor, 1 p.m.

12/20, H, Ridgedale, 6 p.m.

12/22, A, Danville, 1 p.m.

12/27, A, Crestline, 6 p.m.

12/29, H, Elgin, 1 p.m.

1/2, H, Cardington, 6 p.m.

1/5, H, East Knox, 1 p.m.

1/9, A, St. Peter’s, 6 p.m.

1/12, H, Fredericktown, 1 p.m.

1/16, A, Highland, 6 p.m.

1/19, A, Centerburg, 1 p.m.

1/26, H, Northmor, 1 p.m.

1/30, H, Delaware Hayes, 6 p.m.

2/2, H, Danville, 1 p.m.

2/9, A, Cardington, 6 p.m.

2/12, H, Lucas, 6 p.m.

2/14, A, Bucyrus, 6 p.m.

Wrestling

12/5, H, Bexley, 6 p.m.

12/8, A, Crestview Inv., 9 a.m.

12/15, A, East Knox Inv., 10 a.m.

12/28, A, Harding Classic, 11 a.m.

1/12, A, River Valley Duals, 10 a.m.

1/16, A, Crestview, 6 p.m.

1/19, A, Robin Drumm (Heath) Inv., 10 a.m.

1/25, A, Sally George (Pleasant) Inv., 5 p.m.

1/26, A, Sally George (Pleasant) Inv., 10 a.m.

2/6, H, Highland, 6 p.m.

2/9, A, River Valley, 10 a.m.

2/16, KMAC (East Knox), 10 a.m.

Swimming

11/30, A, Bucyrus, TBA

12/1, A, Viking Splash Inv. (New Albany), 11 a.m.

12/15, A, Pleasant, Noon

12/19, H, Swim Meet (Marion YMCA), 6:30 p.m.

12/22, A, Kenyon Small Teams Inv., 9:45 a.m.

1/5, H, Division II Public Schools Inv. (Marion YMCA), Noon

1/16, A, Oakstone Academy (Westerville), 5 p.m.

1/19, A, Madison Sprint Inv. (Mansfield), 10 a.m.

1/23, H, Swim Meet (Marion YMCA), 6:30 p.m.

1/26, A, League meet, TBA.

1/29, A, Shelby, TBA.

Bowling

11/30, A, Centerburg, 5 p.m.

12/4, H, Northmor, 4 p.m.

12/8, A, Highland, 8:30 a.m.

12/10, H, River Valley, 4 p.m.

12/13, H, Fredericktown, 4 p.m.

12/17, H, East Knox, 4 p.m.

12/21, A, Crestline, 4 p.m.

12/27, H, Cardington, 1 p.m.

1/3, H, Highland, 4 p.m.

1/7, A, Northmor, 4 p.m.

1/8, A, Cardington, 4 p.m.

1/14, A, Danville, 4 p.m.

1/15, A, Elgin, 4 p.m.

1/17, H, Centerburg, 4 p.m.

1/22, A, Galion, 4 p.m.

1/30, A, Fredericktown, 4 p.m.

2/1, H, Pleasant, 4 p.m.

2/4, A, East Knox, 5 p.m.

2/5, H, Cardington, 4 p.m.

Northmor Knights

Boys’ Basketball

12/7, A, Fredericktown, 6 p.m.

12/11, H, Danville, 6 p.m.

12/14, H, Cardington, 6 p.m.

12/15, H, Bucyrus, 6 p.m.

12/18, A, East Knox, 6 p.m.

12/21, H, Mount Gilead, 6 p.m.

12/29, A, Worthington Christian, 5:30 p.m.

1/4, A, Centerburg, 6 p.m.

1/5, A, Colonel Crawford, 5 p.m.

1/11, H, Highland, 6 p.m.

1/15, H, Fredericktown, 6 p.m.

1/18, A, Danville, 6 p.m.

1/21, A, Pleasant, 6 p.m.

1/22, H. Galion, 6 p.m.

1/25, A, Cardington, 6 p.m.

1/26, H, St. Peter’s, 6 p.m.

1/29, H, East Knox, 6 p.m.

2/1, A, Mount Gilead, 6 p.m.

2/2, H, Grandview Heights, 6 p.m.

2/5, H, Lucas, 6 p.m.

2/8, H, Centerburg, 6 p.m.

2/15, A, Highland, 6 p.m.

Girls’ Basketball

11/23, H, Colonel Crawford, 6 p.m.

11/24, A, Bucyrus, 6 p.m.

11/28, A, Fredericktown, 6 p.m.

12/1, H, Danville, 1 p.m.

12/8, H, Cardington, 1 p.m.

12/12, A, East Knox, 6 p.m.

12/15, H, Mount Gilead, 1 p.m.

12/22, A, Centerburg, 6 p.m.

12/27, A, Pleasant, 6 p.m.

12/29, A, North Union, 6 p.m.

1/2, A, Highland, 6 p.m.

1/5, H, Fredericktown, 6 p.m.

1/8, H, Ridgemont, 6 p.m.

1/10, A, Lucas, 6 p.m.

1/12, A, Danville, 6 p.m.

1/16, A, Cardington, 6 p.m.

1/19, H, East Knox, 1 p.m.

1/26, A, Mount Gilead, 6 p.m.

2/4, H, Wynford, 6 p.m.

2/6, H, Highland, 6 p.m.

2/13, A, Galion, 6 p.m.

Wrestling

12/5, H, Quad meet, 6 p.m.

12/8, A, Big Walnut Inv., 9 a.m.

12/12, H, Quad meet, 6 p.m.

12/19, A, Crestview, 6 p.m.

12/27, A, Medina Inv., 10 a.m.

12/28, A, Medina Inv., 10 a.m.

1/4, A, J.C. Gorman Inv., 4 p.m.

1/5, A, J.C. Gorman Inv., 10 a.m.

1/16, H, Quad meet, 6 p.m.

1/18, A, Maumee Bay Classic, 11 a.m.

1/19, A, Maumee Bay Classic, 9 a.m.

1/25, A, Sally George Inv. (Pleasant), 5 p.m.

1/26, A, Sally George Inv. (Pleasant), 10 a.m.

2/16, A, KMAC (East Knox), 10 a.m.

Bowling

11/16, A, Crestline, 4 p.m.

11/19, H, Centerburg, 4 p.m.

11/26, H, East Knox, 4 p.m.

12/4, A, Mount Gilead, 5 p.m.

12/10, H, Lexington, 4 p.m.

12/11, A, Cardington, 5 p.m.

12/14, H, Fredericktown, 4 p.m.

12/20, H, Highland, 4 p.m.

1/4, A, Centerburg, 5 p.m.

1/7, H, Mount Gilead, 4 p.m.

1/11, H, Crestline, 4 p.m.

1/15, A, Galion, 4 p.m.

1/18, A, East Knox, 5 p.m.

1/21, H, Cardington, 4 p.m.

1/23, A, Elgin, 4 p.m.

2/4, A, Highland, 5 p.m.

2/6, A, Fredericktown, 4 p.m.