NORTHMOR SCHOOLS HONOR, MERIT ROLLS


Northmor Elementary

First Nine Weeks

Honor

Golden Knight Award

(All 4’s)

Kindergarten: Lucas Albert, Bria Barber, Remington Bays, Carmen Bragg, Lucille Brown-Swiger, Ellie Carey, Ella Coudriet, Riley Eckert, Liesl Escue, Brooklyn Garverick, Colton Javens, Charlotte, McRill, Kaleb Miller, Laura Osborn, Nori Ostrom, Ryann Rotter, Caleb Ruhl, Henry Swinehart, Korbyn Teynor, Raelynn Ullom, Kyndyl Walters, Jillian Welch, Isabella Whitcomb.

Second: James Beireis, Norah Borland, Preston Brown, Celia Cramer, Eli Cramer, Finn Cramer, Jacob Diehl, Nolan Eickholt, Elly Fields, Dallas Frank, Madison Garverick, Kerrstin Hanes, Morgan Howe, Addison Jarvis, Annabelle Jenkins, Preston Keddie, Cami Kightlinger, Emmie Kightlinger, Tristin Kohls, Lillian Litteral, Maggie May, Alexis McClain, Macie McClain, Alexandria Miller, Marlee Miller, Aubrey Murray, Sarah Osborn, Cayden Patterson, Bryce Roberson Kenady Ruth, Lorelai Sly, Kannon Street, Karson Teynor, Riley-Ann Thacker, Finn, Wray, Carter Wright.

Third: Reece Beck, Evan Binkley, Brooklynn Black, Titus Boronka, Kaydence Buhler, Chloe Cass, Tristan Casto, Savannah Chapman, Brady Cooper, Ethan Coverdale-Wright, Landon Frank, Emery Gompf, Atley Hootman-Harlow, Emma McCoy, Payton McCoy, Aubrianna Noe, Danika Obert, Owen Olmstead, Brianna Phillips, Tate Pollard, Isaiah Poteet, Payton Prince, Colton Randolph, Jacob Schultz, Faith Strahm, Kendall Thomas, Deagon Ullom, Kellan Walters, Ashtyn Welch, Addison Whited, Konnor Winand, Andrew Witherell, Galen Wright, Cleo Young.

Silver Knight Award

(All 3’s and 4’s)

Kindergarten: Karlie Baldwin, Rayfe Blanton, Royce Blanton, Addilyn Cowles, Carter Eickholt, Raylynn George, Brock Hill, Leham Jones, Braelynn Lott, Noah Meadows, Annabella O’Neal, Mack Queen, Mykelti Sly, Trent Tackett Jr., Cassadi Ullom Nora Ullom, Camron Williamson.

First: Ryder Beck, Anastasia Bowen, Beckhem Bowie, Danni Cadle, Kamry Chapman, Natalie Church-Linstedt, Hadley Cooper, Kinsli Coots, Cora Cox, Makayla Creasap, Braelynn Davis, Braelee Dodrill, Ethan Dye, Caleb Francisco, Dakota Frank, Braylen Fry, Bentley Himler, Elyse Hinton, Gavin Hoffee, Aryana Jeffery, Isabella Jones, Nicholas Kanagy, Willow Keysor, Piper Kohls, Rielyn Lease, James McCabe, Kaleb Meadows, Makenna Murphy, Luke Neumann, Braxton Pajot, Avery Peterson, Taylor Sherman, Raylon Shirley, Isabelle Sumner, Bryson Swank, Madison Thoman, Henry Thomas, Bentley Walker, Kevin Waters, Tyco Wilcox.

Second: Jason Bailey, Sam Baldinger, Daniel Baldwin, Brayden Belcher, Carlee Blankenship, Calyn Carson, Gwen Clark, Gabriella Cross, Sophia Flynn, Chase Good, Dezerea Hamm, Preston Hunt, Landyn Lasser, Bayleigh Lott, Kylee Meadows, Brionna Nakoff, Tyler Postle, Madilynn Poteet, Ivy Powell, Payton Qualls, Kenny Queen, Vanessa Radel, Rowen Randolph, Aniston Sexton, Maxwell Smith, Bella Steele, Skylar Thompson, Johnathan Uldrich.

Third: Zackery Arnold, Randi Beck, Logan Boyle, Adelynn Burgess, Adeline Cadle, Elizabeth Card, Rylan Chapman, Roger Cooper, Ford Dewalt, Eli Dixon, Maximus Eickemeyer, Ronan Little, Jacob Martin, Briston McCombs, Corbin McRill, Aiden Moyer, Trenton Murphy, Isaac Neumann, Andrew Pelfrey, Karmyn Prosser, Ryder, Ratcliff, Kamryn Rosella, Ethan Schiefer, Abigail Smith, Addison Smith, Ava Telford, Kaylee Vancooney, Paul Vancooney, Brooklynn VanValkenburg.

All Honors

(All A’s and 3’s and 4’s)

Fourth: Jack Dean, Megan Escue, Kathryn Naylor, Dean Sautter, Jackson Wright.

Fifth: Brendan Barber, Brody Beck, Riley Cooper, Juliet Cramer, Miranda Hoffer, Austin Krabill, Isabella Smith, Kayla Young.

Sixth: Anna Armrose, Mary Dean, Ethan Hinton, Abigail Hinty, Olivia Levering, Tanner Miley, Macie Miller, Kallie Wright.

Honor Roll

(A’s and B’s and 3’s and 4’s)

Fourth: Madalyn Bechtler, Madden Binnix, Josiah Blevins, Maleah Blevins, Zariah Blevins, Alyssa Brown, Ellie Brown, Janey Creswell, Finn Fesler, Isabella Franks, Paisley Fulk, Brody Gray, Liam Howe, Tessa Miley, Olivia Perdue, Bobby Singh, Kaysten Sly, Lily Thomas, Belladonna Threadgill, Aleigha Tramontana, Leighanna Waters, Owen Wilcox.

Fifth: Kali Amens, Peter Boronka, Laynae Carter, Brady Chapman, Jaxon Clark, Leah Drago, Gavin Fiest, Olivia Hill, Tristin Keddie, Gavin Lease, Evan McCoy, Sunney Murphy, David Neumann, Nash Ponko, Sawyer Roose, Sydni Setser, Hailey Stuff, Aubrie Welch, Isabella White.

Sixth: Maddie Abrams, Rodney Acord, Sarah Ambrose, Brevyn Baker, Jaxon Bechtler, Ben Burgess, Delaney Carver, Nye Escue, Brooklyn Miller, Saleen Miller, Faith Mullins, Elijah Neumann, Natalie Peterson, Charles “Jon” Prelipp, Katy Repp, Colton Sterritt, Nevaeh Stewart, Claire Tackett, Ava Walters, Macie Witherell, Brady Yaussy.

Merit Roll

(All A’s and B’s w/ 1 C and 3’s and 4’s)

Fourth: Lauren Bowdre, Zoey LaRue, Dream Mills, Matthew Ruhl, Silver Sands, Josh Tuttle. Fifth: Ella Albert, Kylie Baldwin, Brad Bowlin, Natori Clevenger, Michelle Harris, Nolan Miller, Kaylee Prince, Antonio Setser, Kaden Simpson, Raegan Welch, Emerie Ziegelhofer. Sixth: Collin Beck, Nichole Boothe, Hailey Cook, Chloe Cooper, Bryson Garris, Fletcher Gompf, Kimberly Harris, Kaylee Johnson, Aubrey Keirns, Haiden Kohls, Chael McGlothlin, Vinton Naylor, Karter Payne, Nalia Sackman, Madi See, Anthony Sheibe, Tucker Strobel, Xander Thacker, Johnna Tolley, Justin Wade, Haylee Walker, Shawn Walker, Aayla White.

Northmor Junior High

Honor Roll

7th Grade All A’s: Carson Campbell, Camden Workman, Aria Wright.

7th Grade A/B: Lyla Bishop, Trevor Black, Avery Blanton, Ryann Brinkman, Owen Cass, Andi Cramer, Dane Creswell, Eli Fissell, Kyran Hile, Mason Johnson, Kyle Knight, Kathleeen Lehman, Kaleb Marquis, Dylan Normant, Kelcie Smith, Nevaeh Stockdale, Brien Walker. 8th Grade All A’s: Briez Abrams, Nicholas Armrose, Grant Beard, Cowin Becker, Andrew Bower, Ella Creswell, Cole Cuffman, Elizabeth Erlsten, Rael Ernsberger, Bodden Landin, William Naylor, Austin Radel, William Sears, Maya Trainer, Jaxson Wenger.

8th Grade A/B: Cheyenne Arnett, Harley Barler, Parker Benner, Parker Brown, Maria Casto, Audry DeWalt, Kallie Franks, Cameron Goldbach, Parker Harbolt, Chevelle Jones, Kaitlyn Kissling, Breanna Lott, Ryan Lowry, Madison May, Cade Miracle, Nevaeh Moyer, Kadience Parson, Ava Pernia, Blake Schwarz, Alexis See, Reagan See, Kathleen Statler, Aerionna Walker, Patti Wenger, Brianne York, Owen Yunker, Raegan Zeger.

Northmor High School

Honor Roll

Grade 9

All A’s: Grant Bentley, Alivia Blanton, Maggie Brewer, Kathryn Dean, Ryan Diehl, Madisen Hale, Katherine Holloway, Hannah Kanagy, Bryson Keirns, Brooklyn Kissling, Jillian Mariotti, Caiden Martinez, Saje Miley, Megan Mills, Parker Repp, Allison Sheriff, Adria Taylor.

A/B: Colton Brammer, Cooper Brown, Emily Cantrell, Lusey Cass, Paul Cramer, Brooklyn Dennison, Mia Fidler, Raelyn Fulk, Alexa Gillam, Kyla Gladman, Elijah Goding, Drew Hammond, Griffin Healea, Chloey Keen, Nathan Krabill, Ryan Lehman, Logan McCown, Kelbie McDonald, Morgan Randolph, Emma Smith, Sidney Wilcox, Jamie Wilson.

Grade 10

All A’s: Jeremiah Adams, Kylee Bilancini, Kazden Blevins, Madelyn Blunk, Nicholas Cavanaugh, Anna Erlsten, Olivia Finfgeld, Allen Gray, Lauren Johnson, Riley Johnson, Emilee Jordan, Sydney Kelley, Silus Rettig, McKenna VanDyke, Lexi Wisenbarger.

A/B: Keirsten Barney, Anthony Bond, Abbigail Booher, Abby Conant, Liliana Drago, Autumn Driscoll, Wesley Hammond, Braelyn Ingles, Amanda Kincaid, Wylan Marteney, Trinity Mason, James Mckee, Ashlynn Meadows, Riley Neer, Arowen Rettig, Dillon Smith, Chance Stoney, Benjamin Szulewski, Jacob VanDerKooi, Bohdi Workman, Nathan Wright, Emily Zeger, Madison Zeger.

Grade 11

All A’s: Kaytlyn Barney, Rachael Ervin, Katherine Marquis, Britney Maynard, Jack Sears, Reagan Swihart, Alexis Wenger, Gavin Whited.

A/B: Andrew Armrose, Kahlan Ball, Timothy Diehl, Haley Dille, Mackenna Gilliam, Anna Scott, Riley Yunker.

Grade 12

All A’s: Kaitlyn Blunk, Colleen Bockwell, Abigail Donner, Olivia Goodson, Natalee Goulding, Austin Hammond, Maleah Houghtby, Andrew Moore, Zoe Parrott, Gage Presley, Olivia Schnuerer, Emma Turner. A/B: Jesse Blasberg, Joycieanna Cooper, Emilie Drumm, Meagan Everly, Kylee Fout, Preston Harbolt, Kenadie Hart, Kendra Harvey, Julia Kanagy, Megan McGlothlin, Michael Stuff, Morgan Wiseman.

https://www.morrowcountysentinel.com/wp-content/uploads/sites/29/2020/12/web1_honor-merit-roll.jpg