MOUNT GILEAD SCHOOLS HONOR, MERIT ROLLS


FIRST GRADE

HONOR ROLL (ALL A’S)

Savannah Alexander, Anna Baldwin, Alleah Brake, Maddie Dailey, Livy Everson, Lane Fletcher, Avery Gaitten, Nettie Gill, Ben Griffith, Haylee Guy, Hudson Hand, Brandon Hawk, Emilee Hoffmaster, Summer Hovis, Dalis Hughes, Abigail Lakey, Destiny Lister, Carter Mark, Skyler Martinez, Unique Murphy, Karter Nettle, Allyssa Pierce, David Quillman, Garrett Reeve, Landon Richards, Catherine Shotwell, Jazzmine Simpson, Adison Skatzes, Merrick Ward, Mia Welch

FIRST GRADE

MERIT ROLL (ALL A’S & B’S)

Connor Arndt, Jason Bailey, Zarek Bailey, Bartley Banez, JaLayne Brekhus, Zayla Brown, Braylen Carwell, Madison Fitzpatrick, Marcus Fleming, Daniel Forquer, Amy Galloway, Clint Gates, Zoey Helms, Riley Hirt, Mia Kinter, Wesley Mahaffey, Emma Marquis, Hudson Martin, Brylee Mooney, Samantha Parker, Trinity Robinson, Clay Romshak, Lorin Skipworth, Braxtien Strubhar, Skyler Sutherland, Nolan Tobin, Prinze Vasquez, Norah Walters

SECOND GRADE

HONOR ROLL (ALL A’S)

Avery Abdon, Fernando Arita, Caleb Baer, Abby Ballard, Bentley Bierce, Adylynn Brown, Miles Burke, Isabella Buzzard, Kaiden Caldwell, Hayden Combs, Ashton Confere, Brooklyn Curtis, James Gillum, Peyton Hayes, Ava Hudson, Selena Jones, Jackson Keever, Sophia McKay, Valeria Mounts, Jaycie Overmyer, Jordan Partlow, Alex Pauley, Kirk Sayers, Chloe Sergent, Victoria Shotwell, Ezekiel Supplee, Ada Unterreiner, Dalton Wilt

SECOND GRADE

MERIT ROLL (ALL A’S & B’S)

Rosalyn Anderson, Griffyn Banez, Carolyn Barr, Gabriella Braughton, Ava Carlson, Paisley Douglas, Keith Gates, Parker Grimm, Isabella Hobson, Zoey Jenkins, Jillian LaRoche, Daniel Layton, William Mattix, Evelyn Naysmith, Trinity Parrish, Leah Pruden, Sierra Reed, Maia Saylor, Xaiden Shaw, Lorelai Turner, Ellie Williams

THIRD GRADE

HONOR ROLL (ALL A’S)

Jayden Bonin, Charlie Brannon, McKenlee Bump, Lilly Carey, Tayhaiven Chapman, Annabelle Coniglio, Jozelynne Douglas, Kaylen Hecht, Garrett Hendrickson, Levi Johnson, Alexis Klemann, Aiden McLain, Landon Mosher, Taylor Reeve, Eliza Rogers, Brock Zerman

THIRD GRADE

MERIT ROLL (ALL A’S & B’S)

Evy Ahli, Addie Baisden-Napper, Heath Barnum, Camri Bartlett, Livie Brannon, Alexis Bond, Cameron Castricone, Alannah Courtad, Xandria Flores-Williams, Maci Guy, Serenity Jarvis, Tre Jones-Jenkins, Arionna Kauderer, Suzie King, Victor Koebel, Evie Loft, Payten Love, Lily Martin, Aryan Morrow, Levi Mosier, Aiden O’Bryan, Emerson Petry, Mokuba Pugh, Noah Tobin, Logan VanHoose, Gavin Watts, Maelli Whipple

FOURTH GRADE

HONOR ROLL (ALL A’S)

Darby Allen, Henry Bartlett, Makayla Carlisle, Alora Hammer, Gwen Hershner, Allyson Howell, Haedyn Hughes, Evan Irons, Brenna Leonhard, Avery Martin, Avery McClelland, Scarlett Oaklief, Emma Osborne, Nicole Staley, Quillan Rocks, Braylin Romshak, Alina VanHorn, Megan Webb, Alixander Wehr, Kylee Whipple, Elijah Wolfe

FOURTH GRADE

MERIT ROLL (ALL A’S & B’S)

Makayla Adkins, Keaton Ayers, Max Bulkowski, Ava Charles, Memphis Clapper, Rigley Coniglio, Gus Conley, Ryan Douglas, Emerson Dunbar, Hannah Fitzpatrick, Mia Flemming, Brycen Gabriel, Hudsen Goodrich, Zane Grandstaff, Ashley Green-Lippencott, Marshall Hand, Jamisen Hardwick, Landon Howard, Shelby Hursey, Myleigh Kinter, Aiden Kirk, Hannah Lett, Brendan McCarty, Tyler Miller, Talon Naysmith, Amelia Newsome, Grayson Smith, Bryson Thomas, Jocelynn Thornton, Kolton White, Phineas Wilde, Abby Woody, Tommy Young

FIFTH GRADE

HONOR ROLL (ALL A’S)

Roc Castricone, Larissa Coleman, Taelan Davis, Autumn Howell, Brooke Jagger, Avery Johnson, Allison Jones, Grant LaRoche, Sophie Mosher, Addison Rogers, Kenlee Trainer, Kasen Wallace

FIFTH GRADE

MERIT ROLL (ALL A’S & B’S)

Jillian Bonin, Shadlynn Conley, Hunter Evans, Aiden Grandstaff, Kloe Griffin, Abigail Griffith, Kamryn Harris, Landen Hayes, Zenner Hull, Wyatt Long, Leland McKenzie, Cooper Nelson, Thomas Pickett, Kylie Rigdon, Boe Sayers, Briggs Sergent, Rowan Shaw, Gavin Spoon, Braxtyn Sqrow, Kaden St. Clair, Ethan Turner

SIXTH GRADE

HONOR ROLL (3.6 -4.0)

Alyssa Anton, Lindsey Ayers, Gage Baker, Porter Beck, Stacia Benson, Brooklynn Davis, Crisma Esparza, Alexis Fox, Cole Fricke, Alexis Gibson, Nolan Hershner, Owen Hershner, Mason Hughes, Cassady Irwin, Shalynn Irwin, CJ Kneipp, Abigail Leonhard, Olesia Looker, Griffin McClelland, Kendall Neal, Abram Newson, Alana Patterson, Keegen Petry, Brogan Pfleiderer, Danielle Pohlkotte, Madelyn Robbins, Gauge Shipman, Eli Shrader, Lane Shrader, Ryan Sipes, Baylee Snyder, Hayden Somerlot, Camyrn Travis, A’Lesha White

SIXTH GRADE

MERIT ROLL (3.0 – 3.59)

Addison Baldwin, Aryanna Baldwin, Garret Baldwin, Hayleigh Brown, William Hale, Briana Martinez, Iris McGraw, Cody Meimer, Shyla Pruden, Erick Robson, Jazmarie

Roman Sanchez, Elijah Smith, Carson Street, Connor Street, Jaxon Tinch, Nate Tobin, Jonathan Wallis, Lillian Ward, Jacob Wilt, Seth Young

SEVENTH GRADE

HONOR ROLL (3.6 – 4.0)

Ava Baker, Will Baker, Joey Baldwin, Adeline Bartlett, Dakota Brocklesby, Riley Cardwell, Natalie Jagger, Jillian Jones, Justin Kemen, Emma Kincaid, Logan Klemann, Olivia Long, Kaydence McKenzie, Hayden Pangborn, Sebastian Shomber, Jakob Smith, Jacey Snelling, Kimberly Staley, Ryan Swalley, Carson Trainer, Natalie Waugh, Faith White

SEVENTH GRADE

MERIT ROLL (3.0 – 3.59)

Lia Alexander, Colton Beck, Megan Beck, Alexis Calsmer, Violet Carrick, Jillian Clark, Anthony Copen, Thomas Emberg, Rowan Fitzpatrick, Eliot Jones, Kate Kelty, Cooper Kidwell, Carson Mowery, Haley Pfeifer, Darrian Rollison, Genna Smith, Allanah Swank, Lillie VanHoose, Savannah Wilt

EIGHTH GRADE

HONOR ROLL (3.6 -4.0)

Parker Bartlett, MiKenzee Clapper, Skylar Cochran, Josh Davis, Kyan Davis, Shelba Fisher, Wyatt Irwin, Dan Jones, Samantha Kemen, Maria Martinez, Emily Mattix, Hayden McClelland, Emma McDonald, Beanna O’Bryan, Victoria Salvito, Mitchell Sayers, Gavin Stubhar, Aubrey Thomas, Natalee Tobin

EIGHTH GRADE

MERIT ROLL (3.0 -3.59)

Reza Benson, Colton Brammer, Elijah Chafin, Darbie Dillon, Hailey Fuller, Collin Gabriel, Quade Harris, Logan High, Cole Likens, Keana Littell, Kamryn Martinez, Izzac Medeiros, Grace Mosher, Audrey Ramsey, Damian Rollison, Gabe Simpson, Greer Simpson, Nathan Smith, Kyle St. Clair, Tyara Wood, Natalie Young

FRESHMEN (3.0 – 3.4)

Alicia Bennett, Matthew Bland, Maddison Hursey, Haydan Ingle, Taylor Ottman, Kaitlyn Poland, Siarra Robles, Jacob Seitz, Ean Supplee, Logan Welsh

SOPHOMORES (3.0 – 3.4)

Keri Copeland, Isaiah Fisher, Kayleigh George, Mary Kelty, Trinity Mayfield, Storm McGinniss, Jersie Preston, Taylor Robinson, Garrett Scott, Skye Shipman, James Wallis, Briana Zeger

JUNIORS (3.0 – 3.4)

Skye McKenzie, Abbie Van Houten

SENIORS (3.0 – 3.4)

Colton Cronenwett, Katelyn Edwards, Matthew Emberg, Mackenzie Flores, Camryn Gravley, Chloe Hart, Aiden Honzo, Brady Mermann, Bridgette Millisor, Graham Simpson, Noah Strait

FRESHMEN (3.5 – 3.99)

Sicily Carrick, Kampten Christner, Robert Copeland, Nicholas Garvey, Garrett George, Carter Goodrich, Mikala Harris, Grace Mowery, Tatum Neal, Sydnie Salisbury, Kamen Shaw, Grace Shipman, Lydia Stalnaker, Steven Street, Sabashtien Strubhar, Alaina Van Horn, Karley Wallace, Jillian West-Johnston, Luke Young

SOPHOMORES (3.5 – 3.99)

Moriah Brooke, Colson Chapman, Joel Conrad, Taylor Hashman, Asia Jones, Riley McCoy, Tyler McKinney, Grace Meier, Caden Mosher, Taylor Nelson, Mackenzie Sidders, Michael Snopik, Rebecca Staley, Madison Swalley, Charity Walters

JUNIORS (3.5 – 3.99)

Amber Calendine, Sarah Cooper, Kylie Irwin, Emarah Miller, Olivia Millisor, Eric Mowery, Javan Parker, Kaitlynn Pfeifer, Braelyn Pfleiderer, Maria Rubio, Selia Shipman, Caleb Sidders, Andrew Williamson

SENIORS (3.5 – 3.99)

Zoie Barron, Branson Brooke, McKenzie Bump, Justin Burkey, Riley Conners, Mason Faux, Baylee Hack, Trace Hatfield, Ariah Hull, Nora Kelty, Dakota Shipman, Kimberlie Simones, Makenzie Strahm, Taylor Sudina, Virgil Tomlin, Joshua Wallis, Trinity Wood

FRESHMEN (4.0+)

Cristian Aguirre, Samuel Baer, Alexis Baldwin, Victoria Brewer, Rebeka Clark, Madilyn Elson, Madison Hack, Aspen Hatfield, Cole Hershner, Owen High, Kyndra Irwin, Carter Kennon, Olivia Kissling, Ashleah Levings, Tyler Marriott, Candace Millisor, Jayla Searls, Kassandra Webb, Benjamin Whitt

SOPHOMORES (4.0+)

Meaghan Clapper, Ella Fraizer, Ethan Kemp, Jason Lin, Nancy Lin, Anna Marocco, Michaela McGill, Molly Murphy, Kassidy Noble

JUNIORS (4.0+)

Emily Hanft, Allison Johnson, Dylon Jones, Tyler Knight, Jaclyn Morehart, Nathan Parsons, Haley Sharp, Brett Shipman, Adriana Tinch, Logan Trimmer

SENIORS (4.0+)

Lacie Baldwin, Jessica Brewer, Liam Dennis, Madison Fitzpatrick, Mallory Graham, Kelsey Kennon, Monica Lawrence, Elijah Leonhard, Madison Mathwig, Kierra McAvoy, Emily Randall, Virginia Schelb, Cassandra Snopik, Rebecca Tuggle

https://www.morrowcountysentinel.com/wp-content/uploads/sites/29/2020/05/web1_honor-merit-roll.jpg