NORTHMOR LOCAL SCHOOLS


Third Nine Weeks

Northmor Elementary Honor

Golden Knight Award

(All 4’s) K-3:

Kindergarten: Mia Alvarado, McKinley Card, Haleigh Cavanaugh, Kamry Chapman, Hadley Cooper, Kinsli Coots, Cecilia Cortez, Cora Cox, Makayla Creasap, Braelee Dodrill, Dakota Frank, Braylen Fry, Evelyn Gunsalus, Harper Hill, Elyse Hinton, Aryana Jeffery, Isabella Jones, Ellina Keller, Rielyn Lease, James McCabe, Kaleb Meadows, Luke Neumann, Charleigh Payne, Cassidy Perkins, Avery Peterson, Easton Risher, Dean Sterrett, Benjamin Taylor, Henry Thomas, Kevin Waters, Wren Wenell, Beau Zeger.

First: Celia Cramer, Nolan Eickholt, Morgan Howe, Amelia Rowalt, Karson Teynor. Second: Reece Beck, Savannah Chapman, Brady Cooper, Landon Frank, Emery Gompf, Taylor Long, Emma McCoy, Aiden Moyer, Isaac Neumann, Brianna Phillips, Colton Randolph, Isabelle Ruhl, Abigail Smith, Bryn Sterrett, Hayden Sullivan, Ava Telford, Kendall Thomas, Braelyn Tolle, Kellan Walters, Konnor Winand, Cleo Young.

Third: Whitney Baker, Madalyn Bechtler, Madden Binnix, Maleah Blevins, Zariah Blevins, Carly Bragg, Alyssa Brown, Ellie Brown, Janey Creswell, Jack Dean, Finn Fesler, Paisley Fulk, Brody Gray, Reagan Long, Tessa Miley, Dream Mills, Kathryn Naylor, Olivia Perdue, Taylor Pickering, Jason Risher, Dean Sautter, Josie Smith, Madelynn Smith, Katherine Snider, Aleigha Thacker, Lily Thomas, Leighanna Waters, Owen Wilcox, Jackson Wright.

Silver Knight Award

(All 3’s and 4’s) K-3:

Kindergarten: Lane Albert, Dakota Ash, Ryder Beck, Anastasia Bowen, Beckhem Bowie, Danni Cadle, Sophia Carter, Natalie Church-Linstedt, Karsyn Church, Braelynn Davis, Ethan Dye, Caleb Francisco, Samantha Hazlewood, Brock Hill, Micah Jordan, Nichols Kanagy, Piper Kohls, Kamden Lenhart, Nickolas Lewis-Reynolds, Brian Moaney, Makenna Murphy, Michael Pasquale III, Chase Pickering, Rylee Ratcliff, Kassidy Saylor, Raylon Shirley, Isabelle Sumner, Bryson Swank, Arabelle Thompson, Bentley Walker.

First: Sam Baldinger, Brayden Belcher, Carlee Blankenship, Vidia Carns-Darr, Cian Cavanaugh, Gwen Clark, Eli Cramer, Finn Cramer, Sophia Davis, Jacob Diehl, Elly Fields, Sophia Flynn, Dallas Frank, Madison Garverick, Chase Good, Kerrstin Hanes, Preston Keddie, Cami Kightlinger, Emmie Kightlinger, Tristin Kohls, Landyn Lasser, Lillian Litteral, Maggie May, Alexis McClain, Macie McClain, Kylee Meadows, Marlee Miller, Sutton Miller, Brionna Nakoff, Sarah Osborn, Cayden Patterson, Tyler Postle, Madilynn Poteet, Payton Qualls, Kenny Queen, Vanessa Radel, Sadie Remy, Alana Rice, Bryce Roberson, Kenady Ruth, Harrison Saylor, Aniston Sexton, Lorelai Sly, Kannon Street, Riley-Ann Thacker, Skylar Thompson, Finn Wray, Carter Wright.

Second: Brooklynn Black, Frank Boner, Kaydence Buhler, Adelynn Burgess, Alivea Campbell, Elizabeth Card, Benjamin Desmarais, Maximus Eickemeyer, Atley Hootman- Harlow, Quinton Leavens, Jacob Martin, Briston McCombs, Payton McCoy, Corbin McRill, Natalie Mitchell, Danika Obert, Owen Olmstead, Faith Orewiler, Tate Pollard, Isaiah Poteet, Payton Prince, Ryder Ratcliff, Faith Strahm, Deagon Ullom, Brooklynn VanValkengurg, Ashtyn Welch.

Third: Brylenn Bartolomea, Greyson Benner, Josiah Blevins, Makayla Boyle, Shealynn Clark, Jacob Coudriet, Megan Escue, Bacilio Gaddis, Liam Howe, Zoey LaRue, Dalton Lewis, Ava Lyons, Allison McGlothlin, Cash Meadows, Jaycie Mullins, Kiegon Neal, Addilynn Padgett, Addin Perry, Case Queen, Kendra Randolph, Sean Rentz, Matthew Ruhl, Steven Schiefer, Bobby Singh, Belladonna Threadgill, Zaden Troche, Josh Tuttle, Maddilynn Van Way, Bryce Wellman, Sebastian White.

All Honors

(All A’s and 3’s and 4’s) 4-6:

Fourth: Laynae Carter, Brady Chapman, Jaxon Clark, Riley Cooper, Juliet Cramer, Olivia Hill, Hollie Mattix, Evan McCoy, Nash Ponko, Sawyer Roose, Isabella Smith, Aubrie Welch, Emerie Ziegelhofer.

Fifth: Anna Armrose, Mary Dean, Ethan Hinton, Abiail Hinty, Saleen Miller. Sixth: Brooksten Beck, Annabelle Booher, Ryann Brinkman, Owen Cass, Kyran Hile, Kate Lehman, Dylan Normant, Cami Workman.

Honor Roll

(A’s and B’s and 3’s and 4’s) 4-6:

Fourth: Ella Albert, Hannah Ambrose, Kali Amens, Brendan Barber, Brody Beck, Peter Boronka, Brad Bowlin, Aaliyah Boyd, Gabby Brinkman, Destiny Castle, Natori Clevenger, Lillyan Davis, Leah Drago, Gavin Fiest, Karissa Jackson, Tristin Keddie, Austin Krabill, Delaney Landin, David Neumann, Brennan Payne, Brodie Phillips, Kaylee Prince, Sydni Setser, Hailey Stuff, Alex Threadgill, Lynnlee Weaver, Reagan Welch, Isabella White, Kayla Young.

Fifth: Sarah Ambrose, Jaxon Bechtler, Chloe Cooper, Eathon Criss, Bryson Garris, Ava Gaytan, Fletcher Gompf, Kirsten Honaker, Sophia Jacobs, Max Keller, Kasey Kincaid, Olivia Levering, Tanner Miley, Macie Miller, Vinton Naylor, Karter Payne, Elizabeth Ruhl, Nalia Sackman, Haylee Walker, Ava Walters, Kallie Wright, Brady Yaussy.

Sixth: Sarah Abrams, JD Albert, Bryson Baker, Mariah Belt, Luke Benner, Lyla Bishop, Trevor Black, Evan Bowersmith, Brady Carr, Shelby Cooper, Dane Creswell, Eli Fissell, Kendal Fulk, Jackson Keller, Kyle Knight, Dalton Maffett, Ally Olmstead, Maziah Sellers, Nevaeh Stockdale.

Merit Roll, 4-6:

Fourth: Kylie Baldwin, Michelle Harris, Gavin Lease, Presley Lilly, Andrew Martin, Lane May, Nolan Miller, Jaylynn Patterson, Kaylee Pope, Jackson Welch.

Fifth: Maddie Abrams, Brevyn Baker, Collin Beck, Gage Bowersmith, Ben Burgess, Mackenzie Card, Delaney Carver, Natalee Eichorn, Aubrey Keirns, Kristie Miller, Elijah Neumann, Natalie Peterson, Katy Repp, Claire Tackett, Johnna Tolley, Macie Witherell.

Sixth: Ethan Amens, Ava Arnett, Billy Bowlin, Trevor Brubaker, Evelyn Cadle, Veronica Grace, Caleb Jones, Jennifer Morris, Kyle Pope, Kelcie Smith, Aria Wright, Jillian Zeger.

Northmor Junior High, Honor Roll

7th Grade All A’s: Nicholas Armrose, Grant Beard, Cowin Becker, Andrew Bower, Ella Creswell, Cole Cuffman, Elizabeth Erlsten, Rael Ernsberger, Madison May, Cade Miracle, William Naylor, Ava Pernia, Kaeson Ratcliff, Maya Trainer, Jaxson Wenger.

7th Grade A/B: Emily Ball, Harley Barler, Maizy Brinkman, Tristen Cullen, Willow Faulkner, Madelyn Fiest, Cameron Goldbach, Alithea Holloway, Chevelle Jones, Dalton King, Kaitlyn Kissling, Bodden Landin, Breanna Lott, Nevaeh Moyer, Billy Prince Jr., Austin Radel, William Sears, Alexis See, Reagan See, Mahaila Strobel, Makayla Sutton, Elliot Wall, Reagan Zeger.

8th Grade All A’s: Grant Bentley, Alivia Blanton, Maggie Brewer, Lusey Cass, Kathryn Dean, Mia Fidler, Katherine Holloway, Hannah Kanagy, Bryson Keirns, Brooklyn Kissling, Nathan Krabill, Ryan Lehman, Jillian Mariotti, Caiden Martinez, Logan McCown, Emma Smith, Sidney Wilcox, Alisah Williams.

8th Grade A/B: Kara Baker, Alexander Benarth, Isaac Black, Cooper Brown, Emily Cantrell, Logan Caudill, Bryce Cooper, Brooklyn Dennison, Ryan Diehl, Hunter Fulk, Raelyn Fulk, Alexa Gillam, Kyla Gladman, Madisen Hale, Drew Hammond, Griffin Healea, Autumn Holmes, Chloey Keen, Madisyn Kiener, Kelbie McDonald, Vincent McKinney, Saje Miley, Megan Mills, Bryant Randolph, Morgan Randolph, Parker Repp, Aydan Reyes, Allison Sheriff, Alyssa Tammer, Adria Tayor, Jamie Wilson.

Northmor High School, Honor Roll

9th Grade All A’s: Jeremiah Adams, Keirsten Barney, Kylee Bilancini, Kazeen Blevins, Abbigail Booher, Anna Erlsten, Olivia Finfgeld, Isaiah Hallbrook, Lauren Johnson, Riley Johnson, Maxton Lower, Wylan Marteney, Hailey Pollard, Mckenna VanDyke, Emily Zeger.

9th Grade A/B: Madelyn Blunk, Anthony Bond, Nicholas Cavanaugh, Abby Conant, Emilee Cook, Autumn Driscoll, Fayth Gallagher, Allen Gray, Braelyn Ingles, Emilee Jordan, Sydney Kelley, Amanda Kincaid, Riley Neer, Arowen Rettig, Silus Rettig, Kourtney Rinehart, Chance Stoney, Thomas Cooper, Jacob VanDerKooi, Lucas Weaver, Bohdi Workman.

10th Grade All A’s: Andrew Armrose, Nykolis Cook, Haley Dille, Mathew Kearns, Jack Sears, Maggie Tuttle, Alexis Wenger, Griffin Workman.

10th Grade A/B: Kaytlyn Barney, Ethan Branch, Kaylene Brimkman, Timothy Diehl, Rachael Ervin, Mackenna Gilliam, Katherine Marquis, Aliyah Martinez, Corbin Potts, Trenton Ramos, Emma Roose, Reagan Swihart, Faith Taylor, Gavin Whited, Maddison Yaussy, Riley Yunker.

11th Grade All A’s: Megan Adkins, Jesse Blasberg, Abigail Donner, Emilie Drumm, Julia Kanagy, Andrew Moore, Emma Turner.

11th Grade A/B: Olivia Bower, Kylee Fout, Austin Ingle, Julianne Kincaid, Gage Presley, Olivia Schnuerer, Michael Stuff, Kristie Wright.

12th Grade All A’s: Austin Amens, Conor Becker, Leslie Brubaker, Francesca Cutrupi, Anna Detwiler, Juliana DiTullio, Cassady Healea, Brooke Huntsman, Macy Miracle, Trent Reece, Wyatt Reeder, Ethan Trainer, Mackenzie Zeger.

12th Grade A/B: Devin Brokaw, Hunter Brookover, Trevor Gekler, Madison Huntsman, Darnell Johnson, Cheridan Jones, Gavvin Keen, Taylor Linkous, Hunter Mariotti, Kyle Morris, Brandon Planey, Gavin Ramos, Michael Smith, Joseph Trease, Samuel Weaver, Michaela Wilson, Machalea Zeger.