HIGHLAND HIGH SCHOOL


Fourth Grading Period

Honor (3.34-4.0)

Merit (3.0-3.33) Roll

Senior Honor Roll – Darren Adkins, Kelly Anglin, Hayleigh Anthony, Gabriel Armstrong, Tabitha Arnold, Anna Bailey, Brooklyn Baird, Johnathan Beheler, Samantha Bergeron, Rebecca Cantrell, Madison Carney, Madison Cecil, Whitney Church, Alliza Clark, Casey Conley, Selina Cruz, Cameron Cutrone, Bailey Damron, Gavin DeAngelo, Tyler DeWeese, Troy DuBois, Abigail Erdy, Kennedy Fulks, Ethan Grace, Mackenzie Grandstaff, Zachary Granger, Zane Harris, Branton Howard, Kaitlyn Huff, Bruce Jordan, Lillee Keltner, Madeline Lyon, William Lyon,

Katelyn Martin, Franchesca May, Alexander McCafferty, Angel Morgan, Brandon Pauley, Denim Phillips, Kira Prince, Jenna Rogers, Lora Ruehrmund, Correl Rutan, Meghan Schiebel, Clayton Schindley, Lauryn Smith, Ty Stiffler, Shannon Strawser, Cameron Striblin, Joselyn Stuckman, Hannah Ulery, Darcie Walters, Jack Weaver, Schuylar Welch, Gena West, Zachary Wetzel, Savanna Whisman, Emily E. White, Zion Winkelfoos, Madison Zamer, and Avery Zerby.

Senor Merit Roll – Elizabeth Albertson, Cody Baisden, Hayley Blanton, Deven Busse, Kelsey Caulley, Cassidy Condron, Sebrina Davis, Zachary DeBord, Madison Elswick, Montana Fields, Brooklyn Geiger, Madalynne Hall, Riley Kemmer, Kelsey Lang-Clarkson, Aubrey Lovely, Hannah Lundquist, Karly Lupton, Jerry McFarland, Christian Miller, Gunner Oakley, Brooke Ratliff, Alexis Shaw, Johnathan-Lee Stevens, Brooke Stone, Ian Taylor, Samantha Trusler, Dalton Whisman, and Makayla Wilson.

Junior Honor Roll – Walaa Abuayyash, Landyn Albanese, Rachel Albertson, Kennedy Altizer, Makenna Belcher, Peyton Carpenter, Thomas Cruz, Brooklynn Cutrone, William Dixon, Hunter Elswick, Haven Farson, Savannah Fitzpatrick, Faith Frazier, Blake Frost, Ashley Gannon, Madison Gordon, Wyatt Groves, Colton Gustafson, Maisie Hall, Paige Hicks, Triston Hinkle, Wyatt Hornsby, Kadin Johnson, Hannah Kessler, Kylie Liddle, Haven Loudermilk, Bryant Marcum, Kiaralys Martinez-Mercado, Orin McElroy, Cori Milburn, Joshua Morgan, Owen Mott, Elliana Muir,

Danielle Padrutt, Alana Parsons, Adrienne Porter, Haylee Price, Xavier Privette, Chase Ray, Brandi Remley, Landon Remmert, Grace Romans, Heather Ross, Darby Rowe, Cassady Sagar, Allison Scarbury, Jordan Schauer, Katherine Schmidt, Bryce Schott, Samuel Schwartz, Austin Shick, Hayden Staiger, Taylor Stiltner, Tucker Tague, Camryn Taylor, Mary Thomas, Riana VanWynsberghe, Katelynn Votaw, Kyle Wagoner, Zachary Watts, Ryan Weissenfluh, Miachele White, Cassidy Wickham, James Wooten, and Annabelle Zerby.

Junior Merit Roll – Andrew Baker, Randy Cain, Dana Clinedinst, Marissa Counts, Abbigail Eusey, Lalah Fields, Adam Gamble, Karrah Grayem, Elijah Hallett, Garison Hankins, Rogan Hickman, Kaitlyn Hubbard, Ashley Huffine, Gabriella Kellogg, Hope Lejeune, Reggie Leo, Hannah Lyons, Yeimie Martinez-Mercado, Jackson Nelson, Joshua Reid, Bryce Rinehart, John Rock, Kyle Saum, Austin Smith, Jenna Stillwell, and Skylar Tyler.

Sophomore Honor Roll – Trinity Adair, Blake Adams, Ashton Arick, Christina Beheler, Ashlynn Belcher, Jordan Bellamy, Madden Bonecutter, Isaiah Brown, Luke Cain, Destiny Carpenter, Hailey Casteel, Amberly Caulley, Jack Chaffee, Melia Coey, Shelby Conner, Brooklyn Croy, Hayley Dailey, Caitlyn Davenport, Mason Duncan, Jacinta Eblin, Bryan Erdy, Caley Evans, Garrett Fitzpatrick, Garrett Greene, Rilee Haire, Ethan Hallett, Cade Harris, Madalyn Hartley, Caden Holtrey, Ryleigh Howard, Zach Izev, Jon Jensen, Adi Karya, Wyatt Kefauver, Lynnea Kirk,

Adyson Landefeld, James Mathwig, Alexander McClellan, Cooper Merckling, Ellen Michela, Kaden Miller, Rider Minnick, Kadin Murta, Maranda Nickell, Madison Peoples, Johnathan Plunkett, Nicholas Poulin, Ryan Righter, Trinity Roush, Sierra Sanborn, Camberly Schade, Kammi Smith, Maddie Snider, Faith Stewart, Kyleigh Stiltner, Kendall Stover, Jason Streich, Zachary Taylor, Brylinn Tuggle, Julia Varney, Andrew Votaw, Alexia Walters, Emma West, Kelsea Whisman, Morgan Wissinger, Dylan Young, and Lillie Ziems.

Sophomore Merit Roll – Brooke Arata, John Baker, Collin Bowman, Jacob Davis, Matthew Grandstaff, Emma Hinkle, Zeke Johnson, Myles Jordan, Haley Kessler, Hannah Kilgore, Jacob Levings, Cody Matthews, Lily McElroy, Angelica Meade, Jada Mullins, Lorelei Newsome, Greer Orr, Joanna Pauley, Ava Peffers, Zach Pinkerton, Ethan Porter, Samantha Ratliff, Joshua Rhea, Nathaniel Rutan, Ava Saum, Hayden Styer, Juliana Ward, RaeAnna Wilson, Briana Woods, and Trever Young.

Freshmen Honor Roll – Isabell Appleman, Stevie Asher, Emily Baker, Emma Barnett, Emma Bellamy, Corban Benedict, Blake Berthold, Briauna Bisbee, Mackenzie Blubaugh, Kaitlyn Bowyer, Ruth Brown, Joleigh Burson, Ashlee Caldwell, Nathan Carpenter, Caden Cecil, Blayne Christ, Abigail Christian, Brock Church, Hannah Condron, Shelby Conley, Cajun Crawford, Carly Cummings, Gavin DeBord, Jacob Evener, Cale Everroad, Austin Figley, Lukas Fisher,

Aaron Gannon, Grath Garee, Emerson Grassbaugh, Brynne Hadaway, Jacob Hixon, Zoey Hover, Tuff Hutchins, Guinevere Jackson, Mallory Jones, Abigail Jordan, Avril Jurovich, Mason Keller, Juliette Laracuente, Autumn Looker, Maia Lundquist, Allison McCafferty, Andrea Pichardo, Brooklin Poppell, Judah Reid, Joel Roberts, Kendall Rogers, Zachary Schmidt, Brooke Schott, Madison Searls, Lindsay Starcher, Madeline Tack, Cody Thomas, Dylan Thomas, Josie Turiaga, Jalen Watson, Zoya Winkelfoos, Robert Wymer, and Gracyn Zerby.

Freshmen Merit Roll – Bailey Alexander, Mateo Bumpus, Ashley Burris, MacKenzie Cress, Kailyr Dickason, Alexis Eusey, Jennifer Fisher, Lauren Garber, Gavin Hankins, Emma Jordan, Jayden Martin, Nevaeh Mitchell, Landon Pedigo, Ellie Pruett, Matthew Scarbury, Benjamin Schwartz, Nicholas Smith, Haley Snyder, Nicolas Sorrell, Anya Taylor, Jordan Torman, Caleb Wetzel, Kelsey Wilson, Makayla Woods, and Cody Yurkovich.