Morrow County Track and Field Honor Roll


GIRLS:

Shot Put: Alexis Eusey, H, 32’3.75”; Dana Congrove, C, 30’0.5”; Kylie Irwin, MG, 29’7”

Discus: Kahlan Ball, N, 100’1”; Mikala Harris, MG, 93’5”; Camryn Taylor, H, 88’11”

High Jump: Juliette Laracuente, H, 5’6.25”; Isabella Schroeter, MG, 5’2”; Olivia Millisor, MG, 4’8”

Long Jump: Juliette Laracuente, H, 17’11.25”; Hazel Jolliff, C, 15’7.25”; Olivia Holt, C, 13’10”

Pole Vault: Rachael Ervin, N, 8’8”; Grace Shipman, MG, 8’; Gracyn Zerby, H, 7’6”

100: Juliette Laracuente, H, 12.74; Asia Jones, MG, 13.1; Madilyn Elson, MG, 13.3

200: Juliette Laracuente, H, 25.54; Madilyn Elson, MG, 27.59; Asia Jones, MG, 27.9

400: Allison Johnson, MG, 56.27; Emily Hanft, MG, 1:03.32; Mackenzie Blubaugh, H, 1:03.89

800: Allison Johnson, MG, 2:07.49; Emily Hanft, MG, 2:20.83; Loey Hallabrin, C, 2:25.38

1600: Allison Johnson, MG, 4:50.35; Emily Hanft, MG, 5:10.07; Loey Hallabrin, C, 5:25.68

3200: Allison Johnson, MG, 10:52.06; Michaela McGill, MG, 11:18.6; Emily Hanft, MG, 11:30.86

100 Hurdles: Allison Johnson, MG, 14.23; Juliette Laracuente, H, 15.48; Makenna Belcher, H, 16.88

300 Hurdles: Makenna Belcher, H, 49.1; Hazel Jolliff, C, 49.14; Juliette Laracuente, H, 49.43

400 Relay: Highland, 49.78; Mount Gilead, 52.89

800 Relay: Highland, 1:50.96; Mount Gilead, 1:51.11

1600 Relay: Highland, 4:22.92; Cardington, 4:30.7

3200 Relay: Mount Gilead, 9:19.54; Highland, 10.43.52

BOYS:

Shot Put: Caden Holtrey, H, 50’0.5”; Jayce Decker, MG, 40’10.75”; Jesus Rubio, MG, 39’10.75”

Discus: Caden Holtrey, H, 122’11”; Nick Smith, H, 122’9”; Jayce Decker, MG, 108’0.5”

High Jump: Owen High, MG, 6’; Colt Hedrick, MG, 5’9; Gavin Miller, N, 5’9”

Long Jump: Landyn Albanese, H, 21’0.25”; P.J. Lower, N, 20’10”; Matthew Bland, MG, 19’2.5”

Pole Vault: Wyatt Harriman, MG, 11’; Garison Hankins, H, 10’6”; Austin Grandstaff, H, 10’; Connor Radojcsics, N, 10’

100: Landyn Albanese, H, 11.09; P.J. Lower, N, 11.2; Tyler Rose, C, 11.31

200: Landyn Albanese, H, 22.33; Tyler Rose, C, 23.14; P.J. Lower, N, 23.6

400: Landyn Albanese, H, 52.36; Tyler Rose, C, 52.41; Matthew Bland, MG, 53.58

800: Mason White, C, 2:02.35; Michael Snopik, MG, 2:03.08; Kooper Keen, N, 2:03.15

1600: Michael Snopik, MG, 4:26.04; Mason White, C, 4:28.06; Brett Shipman, MG, 4:35.09

3200: Brett Shipman, MG, 9:45.02; Michael Snopik, MG, 9:50.47; Mason White, C, 9:59.33

110 Hurdles: Garrett Lamb-Hart, MG, 15.5; Landon Remmert, H, 15.88; Gavin Miller, N, 16.29

300 Hurdles: Landon Remmert, H, 41.4; John Melchiori, H, 43.47; Garrett Lamb-Hart, MG, 43.87

400 Relay: Mount Gilead, 45.58; Northmor, 46.01

800 Relay: Mount Gilead, 1:35.24; Highland, 1:36.62

1600 Relay: Highland, 3:31.24; Mount Gilead, 3:35.29

3200 Relay: Mount Gilead, 8:11.5; Northmor, 8:37.47