Morrow County Track and Field Honor Roll


GIRLS:

Shot Put: Kelsey Kennon, MG, 37’4”; Skylar Edwards, MG, 36’4.5”; Erin Conner, H, 36’1”; Emily White, H, 29’8.5”

Discus: Kelsey Kennon, MG, 125’35”; Skylar Edwards, MG, 101’10”; Erin Conner, H, 98’7”; Macy Miracle, N, 96’11”

High Jump: Isabela Schroeter, MG, 5’2”; Olivia Millisor, MG, 4’8; Reagan Swihart, N, 4’6”; Lydia Metzger, N, 4’6”; Haley Dille, N, 4’6”

Long Jump: Julianna Ditullio, N, 15’9”; Hazel Jolliff, C, 14’10.25”; Emily Randall, MG, 14’10”; Emma Hinkle, H, 14’9.5”

Pole Vault: Allison Johnson, MG, 11’; Rachael Ervin, N, 8’6”; Emma Hinkle, H, 8’; Alexis McCoy, MG, 8’

100: Jessica Brewer, MG, 12.44; Peyton Carpenter, H, 12.94; Brylinn Tuggle, H, 13.59; Asia Jones, MG, 13.59

200: Jessica Brewer, MG, 26.13; Peyton Carpenter, H, 27.46; Brylinn Tuggle, H, 28.4; Frankie Cutrupi, N, 28.9

400: Allison Johnson, MG, 57.18; Hayley Dailey, H, 1:07.91; Sabrina Kelley, N, 1:07.97; Emily Hanft, MG, 1:08.43

800: Allison Johnson, MG, 2:10.53; Julianna Ditullio, N, 2:33.93; Camberly Schade, H, 2:38.93; Selia Shipman, MG, 2:40.11

1600: Allison Johnson, MG, 5:17.28; Camberly Schade, H, 5:38.32; Julianna Ditullio, N, 5:40.36; Emily Hanft, MG, 5:44.25

3200: Allison Johnson, MG, 12:35.51; Olivia Millisor, MG, 12:38.88; Olivia Goodson, N, 13:26.43; Maddison Yaussy, N, 14:59.34

100 Hurdles: Allison Johnson, MG, 14.72; Makenna Belcher, H, 17.22; Brylinn Tuggle, H, 17.4; Rachael Ervin, N, 17.55

300 Hurdles: Allison Johnson, MG, 46.41; Rachael Ervin, H, 50.18; Makenna Belcher, H, 52.64; Lexi Wenger, N, 53.89

400 Relay: Highland, 51.96; Mount Gilead, 53.71

800 Relay: Highland, 1:54.8; Northmor, 1:56.38

1600 Relay: Northmor, 4:16.91; Highland, 4:39.25

3200 Relay: Mount Gilead, 10:43.27; Northmor, 11:08.48

BOYS:

Shot Put: Micah Tuggle, MG, 54’11”; Caden Holtrey, H, 41’4.75”; Zachary DeBord, H, 41’; Austin Hammond, N, 39’9.5”

Discus: Micah Tuggle, MG, 136’8”; Nick McKinney, MG, 130’8”; Zachary DeBord, H, 120’10”; Blake Miller, N, 116’9”

High Jump: Blake Miller, N, 5’10”; Adam Petulla, N, 5’10”; Ethan Supplee, MG, 5’9”; Aiden Honzo, MG, 5’9”

Long Jump: Conor Becker, N, 19’9”; P.J. Lower, N, 19’8”; Trent Reece, N, 19’6”; Aaron Baer, MG, 18’5.5”

Pole Vault: Tony Martinez, N, 13’6”; Kyle White, MG, 12’6”; Aaron Berg, N, 10’6”; Wyatt Harriman, MG, 9’6”

100: Brock Veley, H, 10.43; Jack Weaver, H, 10.46; Brandon Stevens, MG, 10.86; Connor Page, MG, 11.1

200: Jack Weaver, H, 22.3; Brock Veley, H, 22.52; Brandon Stevens, MG, 23.1; Drew Zoll, N, 23.32

400: Brandon Stevens, MG, 49.9; Drew Zoll, N, 51.37; Nathen Weaver, MG, 51.47; Alec Moore, N, 53.47

800: Liam Dennis, MG, 1:55.72; Gavvin Keen, N, 2:03.45; Brett Shipman, MG, 2:05.6; Trevor Ball, MG, 2:07.13

1600: Casey White, MG, 4:29.24; Kyle White, MG, 4:41.92; Gavvin Keen, N, 4:46.27; Liam Dennis, MG, 4:46.43

3200: Ethan Supplee, MG, 9:49.01; Casey White, MG, 9:53.5; Mason White, C, 9:53.78; Kyle White, MG, 10:22.76

110 Hurdles: Connor Page, MG, 14.85; Liam Dennis, MG, 15.29; Landon Remmert, H, 16.01; Anthony Petulla, N, 16.56

300 Hurdles: Connor Page, MG, 39.76; Liam Dennis, MG, 41.1; Landon Remmert, H, 42.3; Anthony Petulla, N, 43.15

400 Relay: Highland, 43.04; Northmor, 44.06

800 Relay: Mount Gilead, 1:33.1; Highland, 1:33.14

1600 Relay: Mount Gilead, 3:23.36; Northmor, 3:28.78

3200 Relay: Mount Gilead, 8:07.32; Northmor, 8:38.29