HIGHLAND HIGH SCHOOL HONOR, MERIT ROLLS


Fourth Grading Period

Honor (3.34-4.0 GPA),

Merit (3.0-3.33) Roll

Senior Honor Roll – Landyn Albanese, Rachel Albertson, Kennedy Altizer, Makenna Belcher, Randy Cain, Peyton Carpenter, Domonick Carter, Dana Clinedinst, Marissa Counts, Deanna DeWitt, Tyler Disbennett, Abbigail Eusey, Haven Farson, Savannah Fitzpatrick, Faith Frazier, Blake Frost, Ashley Gannon, Karrah Grayem, Wyatt Groves, Elijah Hallett, Garison Hankins, Paige Hicks, Triston Hinkle, Kadin Johnson, Hannah Kessler, Noah Kessler, Haven Loudermilk, Hannah Lyons,

Cori Milburn, Sydney Morgan, Mackinzi Newsome, Danielle Padrutt, Adrienne Porter, Haylee Price, Xavier Privette, Joshua Reid, Brandi Remley, Landon Remmert, Heather Ross, Cassady Sagar, Allison Scarbury, Jordan Schauer, Katherine Schmidt, Bryce Schott, Samuel Schwartz, Austin Shick, Austin Smith, Tucker Tague, Haley Thomas, Riana VanWynsberghe, Jocelyn Visconti, Ryan Weissenfluh, Trinity White, Cassidy Wickham, and Annabelle Zerby.

Senior Merit Roll – Andrew Baker, Thomas Cruz, Madison Gordon, Colton Gustafson, Ashley Huffine, Gabriella Kellogg, Hope Lejeune, Andrew Liszkai, Kiaralys Martinez-Mercado, Joshua Morgan, Owen Mott, Alana Parsons, Bryce Rinehart, Grace Romans, Logan Shaffer, Samantha Spires, Hayden Staiger, Taylor Stiltner, Camryn Taylor, Kyle Wagoner, Zachary Watts, Miachele White, James Wooten, and Faith-Nicole Wymer.

Junior Honor Roll – Mikaila Albaugh, Brooke Arata, Audrey Arnett-Tomasek, Ashlynn Belcher, Jordan Bellamy, Madden Bonecutter, Collin Bowman, Luke Cain, Destiny Carpenter, Hailey Casteel, Brooklyn Croy, Jacinta Eblin, Bryan Erdy, Caley Evans, Rilee Haire, Cade Harris, Madalyn Hartley, Ryleigh Howard, Zach Izev, Blake Jodrey, Myles Jordan, Wyatt Kefauver, Haley Kessler, Jacob Levings, Zachary Liddle, Lily McElroy, Kaden Miller, Rider Minnick, Jada Mullins, Kadin Murta,

Lorelei Newsome, Madison Peoples, Nicholas Poulin, Trinity Roush, Sierra Sanborn, Camberly Schade, Kammi Smith, Maddie Snider, Kyleigh Stiltner, Kendall Stover, Jason Streich, Brylinn Tuggle, Juliana Ward, Emma West, Kelsea Whisman, Morgan Wissinger, Dylan Young, Trever Young, and Lillie Ziems.

Junior Merit Roll – Ashton Arick, Jack Chaffee, Melia Coey, Caitlyn Davenport, Mason Duncan, Grace Fisher, Garrett Fitzpatrick, Faith Geiger, Matthew Grandstaff, Emma Hinkle, Caden Holtrey, Adyson Landefeld, Cody Matthews, Alexander McClellan, Angelica Meade, Cooper Merckling, Maranda Nickell, Greer Orr, Audrey Robinson, Hayden Styer, and Briana Woods.

Sophomore Honor Roll – Bailey Alexander, Isabell Appleman, Isabelle Arnett-Tomasek, Stevie Asher, Emily Baker, Emma Bellamy, Corban Benedict, Blake Berthold, Mackenzie Blubaugh, Ruth Brown, Ashley Burris, Nathan Carpenter, Caden Cecil, Abigail Christian, Brock Church, Shelby Conley, Cajun Crawford, Carly Cummings, Kailyr Dickason, Alexis Eusey, Jacob Evener, Austin Figley, Lauren Garber, Grath Garee, Emerson Grassbaugh, Autumn Hefner, Zoey Hover, Caleb Hunter,

Tuff Hutchins, Guinevere Jackson, Mallory Jones, Abigail Jordan, Avril Jurovich, Mason Keller, Juliette Laracuente, Autumn Looker, Allison McCafferty, Andrea Pichardo, Judah Reid, Joel Roberts, Kendall Rogers, Zachary Schmidt, Brooke Schott, Benjamin Schwartz, Nicholas Smith, Madeline Tack, Cody Thomas, Dylan Thomas, Jordan Torman, Josie Turiaga, Caleb Wetzel, Zoya Winkelfoos, Makayla Woods, Robert Wymer, and Gracyn Zerby.

Sophomore Merit Roll – Hunter Bolton, Abbigail Burke, Joleigh Burson, Gavin DeBord, Aaron Gannon, Brylee Gochenouer, Gavin Hankins, Madison Koan, Curtis Landis, Levi Lombardi, Landon Pedigo, Brooklin Poppell, Blake Prior, Ellie Pruett, Matthew Scarbury, Nicolas Sorrell, Lindsay Starcher, Anya Taylor, Kelsey Wilson, and Cody Yurkovich.

Freshmen Honor Roll – Nicole Bennett, Jayci Black, Patrick Bracken, Marlene Carnahan, Natalie Carpenter, Madison Cline, Cayah Cole, Kylee Cooper, Madison Copley, Brooklyn Damron, Ryleigh Dewart, Benjamin Evans, Ashley Foster, Hanna Frost, Matthew Gaylord, Ellisa Gordon, Daniel Grandstaff, Rachel Green, Zane Groves, Grace Hartley, Ladon Hayes, Brayden Hunter, Hailey Jennings, Evan Johnson, Emily Keckler, Kaymi Lewis, Kaitlin Likens, Lilli Magill, Russell Martin, Kayla McLeod, Camryn Miller, Michael Miller, Quentin Miller, Nikkoli Mooney,

Madalynn Morrison, Kelsey Munday, Dane Nauman, Gage Partin, David Passick, Harken Peck, Jade Riffle, Hailey Scott, Kayley Smith, Isaiah Smith, Morgan Snider, Anna Spires, Trevor Stewart, Dylan Stryker, Caitlyn Thieret, Brianna Tuggle, Alexis Ufferman, Hannah Wagner, Audrey Weaver, Coen White, Lindsay Wickham, Emily Wilhelm, and Nevaeh Woods.

Freshmen Merit Roll – Breanna Aisel, Megan Akers, Alaynna Brooks, Audrie Cain, Bailey Cheeseman, Gavin Coey, Jacob Farley, Brendon Fox, William Fuller, Rylee Hoadley, Gabriel Johnson, Bailey Kellogg, Morgan Kirk, Hayden Kline, Brendan Lester, Aliyha Lowry, Ava Meyers, Nicholas Miller, Amarie Morgan, Rachel Oberlander, Manuel Parsley, Ethan Peoples, Elyssa Reigles, Bella Roush, Ashton Smith, Darren Styer, Ethan Taylor, Gavin Van Winkle, Jonathan Visconti, Mason Weiss, and Brayden Wiggand.