HIGHLAND HIGH SCHOOL HONOR, MERIT ROLLS


1st Grading Period

Honor (3.34-4.0) &

Merit (3.0-3.33) Roll

Senior Honor Roll – Walaa Abuayyash, Kennedy Altizer, Makenna Belcher, Randy Cain, Peyton Carpenter, Domonick Carter, Dana Clinedinst, Marissa Counts, Thomas Cruz, Jenna Dean, Hunter Elswick, Abbigail Eusey, Haven Farson, Savannah Fitzpatrick, Faith Frazier, Adam Gamble, Ashley Gannon, Madison Gordon, Karrah Grayem, Wyatt Groves, Colton Gustafson, Maisie Hall, Garison Hankins, Paige Hicks, Triston Hinkle, Kadin Johnson, Gabriella Kellogg, Hannah Kessler, Dillon Lehman, Kylie Liddle, Andrew Liszkai, Haven Loudermilk, Hannah Lyons,

Yeimie Martinez-Mercado, Javin Meade, Cori Milburn, Jackson Nelson, Mackinzi Newsome, Danielle Padrutt, Adrienne Porter, Haylee Price, Xavier Privette, Chase Ray, Joshua Reid, Landon Remmert, Bryce Rinehart, Grace Romans, Cassady Sagar, Allison Scarbury, Jordan Schauer, Katherine Schmidt, Bryce Schott, Samuel Schwartz, Logan Shaffer, Justice Shaw, Austin Shick, Samantha Spires, Haley Thomas, Riana VanWynsberghe, Kyle Wagoner, Zachary Watts, Ryan Weissenfluh, Trinity White, Cassidy Wickham, and Annabelle Zerby.

Senior Merit Roll – Landyn Albanese, Daniel Cooper, Deanna DeWitt, Tyler Disbennett, William Dixon, Logan Figley, Blake Frost, Kaitlyn Hubbard, Ashley Huffine, Hope Lejeune, Bryant Marcum, Anthony Miracle, Sydney Morgan, Owen Mott, Chaylena Nuber, Alana Parsons, Brandi Remley, Heather Ross, Kyle Saum, Austin Smith, Taylor Stiltner, Camryn Taylor, Jocelyn Visconti, Miachele White, Kylee Willison, Hannah Wilson, and Faith-Nicole Wymer.

Junior Honor Roll – Trinity Adair, Mikaila Albaugh, Audrey Arnett-Tomasek, Ashlynn Belcher, Jordan Bellamy, Madden Bonecutter, Collin Bowman, Luke Cain, Destiny Carpenter, Jack Chaffee, Melia Coey, Brooklyn Croy, Caitlyn Davenport, Jade Disbennett, Mason Duncan, Jacinta Eblin, Bryan Erdy, Caley Evans, Garrett Fitzpatrick, Faith Geiger, Matthew Grandstaff, Rilee Haire, Turner Harmon, Cade Harris, Madalyn Hartley, Emma Hinkle,

Caden Holtrey, Ryleigh Howard, Myles Jordan, Wyatt Kefauver, Haley Kessler, Jacob Levings, Cody Matthews, Alexander McClellan, Lily McElroy, Kaden Miller, Rider Minnick, Jada Mullins, Kadin Murta, Ava Peffers, Madison Peoples, Nicholas Poulin, Audrey Robinson, Trinity Roush, Camberly Schade, Maddie Snider, Kendall Stover, Brylinn Tuggle, Juliana Ward, Kelsea Whisman, Morgan Wissinger, Trever Young, and Lillie Ziems.

Junior Merit Roll – Brooke Arata, Ashton Arick, James Blaney, Hailey Casteel, Amberly Caulley, Jacob Davis, Ethan Hallett, Zach Izev, Blake Jodrey, Adyson Landefeld, Zachary Liddle, Hope Longhenry, John Melchiori, Cooper Merckling, Ellen Michela, Lorelei Newsome, Greer Orr, Johnathan Plunkett, Ryan Righter, Sierra Sanborn, Ava Saum, Kyleigh Stiltner, Zachary Taylor, Emma West, Briana Woods, and Dylan Young.

Sophomore Honor Roll – Isabell Appleman, Stevie Asher, Brianna Authement, Emily Baker, Emma Bellamy, Corban Benedict, Blake Berthold, Mackenzie Blubaugh, Kaitlyn Bowyer, Ashley Burris, Joleigh Burson, Nathan Carpenter, Caden Cecil, Blayne Christ, Abigail Christian, Brock Church, Shelby Conley, Carly Cummings, Gavin DeBord, Kailyr Dickason, Alexis Eusey, Jacob Evener, Cale Everroad, Ethan Fields, Austin Figley, Aaron Gannon, Lauren Garber, Grath Garee, Zoey Hover, Caleb Hunter, Tuff Hutchins, Guinevere Jackson,

Mallory Jones, Abigail Jordan, Avril Jurovich, Mason Keller, Juliette Laracuente, Autumn Looker, Allison McCafferty, Andrea Pichardo, Ellie Pruett, Judah Reid, Joel Roberts, Kendall Rogers, Zachary Schmidt, Brooke Schott, Benjamin Schwartz, Nicholas Smith, Nicolas Sorrell, Madeline Tack, Anya Taylor, Cody Thomas, Dylan Thomas, Jordan Torman, Josie Turiaga, Zoya Winkelfoos, and Gracyn Zerby.

Sophomore Merit Roll – Bailey Alexander, Isabelle Arnett-Tomasek, Emma Barnett, Briauna Bisbee, Hunter Bolton, Mateo Bumpus, Abbigail Burke, Ashlee Caldwell, Emmalee Cline, Lukas Fisher, Emerson Grassbaugh, Olivia Greene, Autumn Hefner, Cody Humphrey, Jayden Martin, Autumn McFarland, Landon Pedigo, Blake Prior, Heidi Sargent, Matthew Scarbury, Madison Searls, Olivia Serio, Lindsay Starcher, Owen Stillwell, Aiden Ward, Jalen Watson, Caleb Wetzel, and Robert Wymer.

Freshmen Honor Roll – Breanna Aisel, Megan Akers, Andrew Bellas, Jayci Black, Patrick Bracken, Marlene Carnahan, Bailey Cheeseman, Annabelle Clever, Madison Cline, Cayah Cole, Kylee Cooper, Brooklyn Damron, Benjamin Evans, Jacob Farley, Ashley Foster, Hanna Frost, Ellisa Gordon, Daniel Grandstaff, Rachel Green, Zane Groves, Alexia Hamilton, Ladon Hayes, Brayden Hunter, Hailey Jennings, Evan Johnson, Emily Keckler, Daya Keller, Morgan Kirk, Hayden Kline,

Brendan Lester, Kaymi Lewis, Kaitlin Likens, Aliyha Lowry, Lilli Magill, Russell Martin, Kayla McLeod, Ava Meyers, Camryn Miller, Michael Miller, Amarie Morgan, Kelsey Munday, Denim Myers, Dane Nauman, Avrianna Pledger, Jade Riffle, Bella Roush, Hailey Scott, Kayley Smith, Morgan Snider, Anna Spires, Trevor Stewart, Dylan Stryker, Caitlyn Thieret, Brianna Tuggle, Alexis Ufferman, Hannah Wagner, Audrey Weaver, Mason Weiss, Coen White, Lindsay Wickham, Brayden Wiggand, Emily Wilhelm, and Nevaeh Woods.

Freshmen Merit Roll – Jace Brooks, Gavin Coey, Ryleigh Dewart, Grace Hartley, Bryan Jackson, Bailey Kellogg, Nicholas Miller, Quentin Miller, Rachel Oberlander, Gage Partin, Harken Peck, Ethan Peoples, Zaric Ross, Sierrah Stover, Darren Styer, Emily Votaw, and Aron West.