NORTHMOR HONOR, MERIT ROLLS


First Nine Weeks

Golden Knight Award (All 4’s)

K-3: Kindergarten: Mia Alvarado, Ryder Beck, Haleigh Cavanaugh, Kamry Chapman, Hadley Cooper, Kinsli Coots, Cecilia Cortez, Cora Cox, Makayla Creasap, Braelee Dodrill, Ethan Dye, Caleb Francisco, Dakota Frank, Braylen Fry, Evelyn Gunsalus, Elyse Hinton, Isabella Jones, Ellina Keller, Piper Kohls, Rielyn Lease, James McCabe, Kaleb Meadows, Makenna Murphy, Charleigh Payne, Cassidy Perkins, Avery Peterson, Rylee Ratcliff, Easton Risher, Raylon Shirley, Dean Sterrett, Bryson Swank, Benjamin Taylor, Henry Thomas, Kevin Waters.

First: Celia Cramer, Eli Cramer, Nolan Eickholt, Chase Good, Morgan Howe, Tristin Kohls, Maggie May, Marlee Miller, Harrison Saylor, Karson Teynor.

Second: Reece Beck, Lilah Bowen, Alivea Campbell, Maximus Eickemeyer, Landon Frank, Emery Gompf, Taylor Long, Emma McCoy, Isaac Neumann, Owen Olmstead, Brianna Phillips, Tate Pollard, Colton Randolph, Isabelle Ruhl, Jacob Schultz, Bryn Sterrett, Hayden Sullivan, Ava Telford, Kendall Thomas, Deagon Ullom, Brooklynn VanValkenburg, Kellan Walters, Ashtyn Welch, Konnor Winand.

Third: Brylenn Bartolomea, Madden Binnix, Josiah Blevins, Maleah Blevins, Zariah Blevins, Carly Bragg, Alyssa Brown, Ellie Brown, Shealynn Clark, Janey Creswell, Finn Fesler, Paisley Fulk, Brody Gray, Liam Howe, Reagan Long, Tessa Miley, Dream Mills, Kathryn Naylor, Olivia Perdue, Jason Risher, Dean Sautter, Bobby Singh, Josie Smith, Madelynn Smith, Katherine Snider, Aleigha Thacker, Lily Thomas, Maddilynn Van Way, Leighanna Waters, Bryce Wellman, Owen Wilcox, Jackson Wright.

Silver Knight Award (All 3’s and 4’s)

K-3: Kindergarten: Lane Albert, Dakota Ash, Anastasia Bowen, Beckhem Bowie, Danni Cadle, McKinley Card, Sophia Carter, Natalie Church-Linstedt, Karsyn Church, Amelia Cross, Braelynn Davis, Anjella Desmarais, Samantha Hazlewood, Brock Hill, Harper Hill, Aryana Jeffery, Micah Jordan, Nicholas Kanagy, Kamden Lenhart, Noah Meadows, Brian Moaney II, Michael Pasquale III, Chase Pickering, Kassidy Saylor, Isabelle Sumner, Arabelle Thompson, Bentley Walker, Gavin Walters, Wren Wenell, Lucas Wilson, Beau Zeger.

First: Sam Baldinger, Brayden Belcher, Carlee Blankenship, Preston Brown, Vidia Carns-Darr, Cian Cavanaugh, Gwen Clark, Sofia Colon, Finn Cramer, Gabriella Cross, Sophia Davis, Brianna Dean, Jacob Diehl, Elly Fields, Chase Fink, Sophia Flynn, Dallas Frank, Madison Garverick, Deaerea Hamm, Dominick Hobson, Preston Hunt, Annabelle Jenkins, Preston Keddie, Jaclynn Keen, Cami Kightlinger, Emmie Kightlinger, Landyn Lasser, Lillian Litteral, Daniel Long, Bayleigh Lott, Alexis McClain, Kylee Meadows, Layne Moody, Brionna Nakoff, Cayden Patterson, Madilynn Poteet, Payton Qualls, Kenny Queen, Vanessa Radel, Sadie Remy, Alana Rice, Amelia Rowalt, Kenady Ruth, Maddox sellers, Aniston Sexton, Conner Shaw, Lawrence Shelton, Lorelai Sly, Kannon Street, Maezen Swango, Riley-Ann Thacker, Finn Wray, Carter Wright.

Second: Randi Beck, Brooklynn Black, Frank Boner, Titus Boronka, Aden Bowersmith, Kaydence Buhler, Adelynn Burgess, Elizabeth Card, Chloe Cass, Tristan Casto, Savannah Chapman, Brady Cooper, Ethan Coverdale-Wright, Bentley Hines, Atley Hootman-Harlow, Quinton Leavens, Jacob Martin, Briston McCombs, Payton McCoy, Corbin McRill, Natalie Mitchell, Garrett Moyer, Danika Obert, Faith Orewiler, Henry Perkins, Isaiah Poteet, Payton Prince, Ryder Ratcliff, Aaron Reyes, Ethan Schiefer, Liam Seibert, Miriam Sippel, Abigail Smith, Faith Strahm, Annabelle Thompson, Alex Watkins, Addison Whited, Galen Wright, Cleo Young.

Third: Elizabeth Arnold, Whitney Baker, Madalyn Bechtler, Greyson Benner, Jacob Coudriet, Jack Dean, Megan Escue, Bacilio Gaddis, Easton Greifzu, Scott Lambert, Dalton Lewis, Cash Meadows, Jaycie Mullins, Kiegon Neal, Taylor Pickering, Case Queen, Kendra Randolph, Sean Rentz, Matthew Ruhl, Steven Schiefer, Fallon Shepherd, Belladonna Threadgill, Zaden Troche, Carter Watkins, Sebastian White, Jackson Wright.

All Honors (All A’s and 3’s and 4’s) 4-6:

Fourth: Ella Albert, Riley Cooper, Leah Drago, Nolan Miller, Nash Ponko. Fifth: Anna Armrose, Eathon Criss, Mary Dean, Fletcher Gompf, Ethan Hinton, Abiail Hinty. Sixth: JD Albert, Brooksten Beck, Annabelle Booher, Ryann Brinkman, Dane Creswell, Kyran Hile, Kate Lehman, Dylan Normant, Brien Walker, Cami Workman.

Honor Roll (A’s and B’s and 3’s and 4’s) 4-6:

Fourth: Hannah Ambrose, Kali Amens, Kylie Baldwin, Brendan Barber, Brody Beck, Peter Boronka, Brad Bowlin, Gabby Brinkman, Destiny Castle, Brady Chapman, Jaxon Clark, Juliet Cramer, Gavin Fiest, Olivia Hill, Miranda Hoffer, Tristin Keddie, Austin Krabill, Gavin Lease, Andrew Martin, Hollie Mattix, Lane May, Evan McCoy, David Neumann, Brodie Phillips, Kaylee Prince, Sawyer Roose, Hailey Stuff, Aubrie Welch, Jackson Welch.

Fifth: Maddie Abrams, Collin Beck, Mackenzie Card, Sophia Jacobs, Macie Miller, Vinton Naylor, Karter Payne, Kallie Wright, Brady Yaussy.

Sixth: Ethan Amens, Ava Arnett, Luke Benner, Lyla Bishop, Evan Bowersmith, Billy Bowlin, Brady Carr, Shelby Cooper, Aubrey Crabbe-Brake, Garrett Deisch, Kendal Fulk, Veronica Grace, Jacob Kalb, Ally Olmstead, Maziah Sellers, Aria Wright.

Merit Roll Grades 4-6:

Fourth: Aaliyah Boyd, Laynae Carter, Natori Clevenger, Michelle Harris, Jocelyn Kegley, Delaney Landin, Presley Lilly, Isabella Smith, Isabella White, Emerie Ziegelhofer. Fifth: Sarah Ambrose, Jaxon Bechtler, Bryson Garris, Kirsten Honaker, Max Keller, Olivia Levering, Elijah Neumann, Haylee Walker. Sixth: Trevor Black, Trevor Brubaker, Evelyn Cadle, Abbi Carey, Owen Cass, Andi Cramer, Thomas Detwiler, Jackson Ernsberger, Eli Fissell, Braedyn Kiener, Dalton Maffett, Kaitlyn Meadows, Jennifer Morris, Kyle Pope, Kelcie Smith, Connor Stockdale, Jillian Zeger.

Northmor Junior High

Honor Roll

7th Grade All A’s: Nicholas Armrose, Grant Beard, Cowin Becker, Andrew Bower, Ella Creswell, Elizabeth Erlsten, Radel Ernsberger, William Naylor, William Sears, Maya Trainer, Jaxson Wenger.

7th Grade A/B: Cheyenne Arnett, Emily Ball, Cole Cuffman, Tristen Cullen, Audry DeWalt, Willow Faulkner, Madelyn Fiest, Cameron Goldbach, Alithea Holloway, Chevelle Jones, Kaitlyn Kissling, Breanna Lott, Ryan Lowry, Madison May, Katelyn Miley, Cade Miracle, Nevaeh Moyer, Cole Perkins, Ava Pernia, Billy Prince Jr., Austin Radel, Kaeson Ratcliff, Alexis See, Reagan See, Makayla Sutton, Elliot Wall, Patti Wenger, Brianne York, Owen Yunker.

8th Grade All A’s: Alexander Benarth, Maggie Brewer, Kathryn Dean, Mia Fidler, Alexa Gillam, Katherine Holloway, Hannah Kanagy, Brooklyn Kissling, Ryan Lehman, Jillian Mariotti, Caiden Martinez, Logan McCown, Megan Mills, Parker Repp.

8th Grade A/B: Ashley Arnold, Kara Baker, Grant Bentley, Isaac Black, Alivia Blanton, Cooper Brown, Emily Cantrell, Lusey Cass, Logan Caudill, Bryce Cooper, Paul Cramer, Brooklyn Dennison, Ryan Diehl, Hunter Fulk, Raelyn Fulk, Nevaeh Gallagher, Kyla Gladman, Elijah Goding, Kinsey Hale, Madisen Hale, Drew Hammond, Griffin Healea, Autumn Holmes, Chloey Keen, Bryson Keirns, Madisyn Kiener, Nathan Krabill, Mia Marshall, Kelbie McDonald, Vincent McKinney, Saje Miley, Bayla Miller, Zoe Montague, Bryan Randolph, Morgan Randolph, Aydan Reyes, Faith Ruley, Allison Sheriff, Emma Smith, Alyssa Tammer, Sidney Wixcox, Alisah Williams, Jamie Wilson.

Northmor High School

Honor Roll, Fourth

9th Grade All A’s: Jeremiah Adams, Kylee Bilancini, Kazeen Blevins, Madelyn Blunk, Anna Erlsten, Olivia Finfgeld, Allen Gray, Isaiah Hallbrook, Lauren Johnson, Riley Johnson, Emilee Jordan, Sydney Kelley, Maxton Lower, Hailey Pollard, Chance Stoney, McKenna VanDyke, Emily Zeger.

9th Grade A/B: Keirsten Barney, Chevy Blankenship, Anthony Bond, Abbigail Booher, Nicholas Cavanaugh, Abby Conant, Emilee Cook, Memphis DeWalt, Liliana Drago, Autumn Driscoll, Felicia Gallagher, Braelyn Ingles, Amanda Kincaid, Wylan Marteney, James McKee Jr., Ashlynn Meadows, Toby Pryor, Silus Rettig, Kourtney Rinehart, Cooper Thomas, Jacob VanDerKooi, Lucas Weaver, Bohdi Workman, Nathan Wright, Madison Zeger.

10th Grade All A’s: Nykolis Cook, Rachael Ervin, Mathew Kearns, Jack Sears, Reagan Swihart, Maggie Tuttle, Alexis Wenger, Griffin Workman.

10th Grade A/B: Dylan Amens, Andrew Armrose, Jonathan Artrip, Kahlan Ball, Kaytlyn Barney, Ethan Branch, Kristy Brown, Graesin Cass, Timothy Diehl, Haley Dille, Mackenna Gilliam, Gracie Lilly, Katherine Marquis, Britney Maynard, Corbin Potts, Trenton Ramos, Emma Roose, Faith Taylor, Jordan Welch, Gavin Whited, Maddison Yaussy, Riley Yunker.

11th Grade All A’s: Megan Adkins, Kaitlyn Blunk, Austin Hammond, Julia Kanagy, Andrew Moore.

11th Grade A/B: Jesse Blasberg, Olivia Bower, Colleen Brocwell, Abigail Donner, Emilie Drumm, Kylee Fout, Kenadie Hart, Zoe Parrott, Gage Presley, Olivia Schnuerer, Emma Turner.

12th Grade All A’s: Austin Amens, Conor Becker, Francesca Cutrupi, Elijah Davis, Juliana DiTullio, Cassady Healea, Jaden Kachermeyer, Taylor Linkous, Macy Miracle, Brandon Planey, Wyatt Reeder, Ethan Trainer.

12th Grade A/B: Hunter Brookover, Leslie Brubaker, Anna Detwiler, Trevor Gekler, Brooke Huntsman, Madison Huntsman, Gavvin Keen, Hunter Mariotti, Kyle Morris, Gavin Ramos, Logan Randolph, Trent Reese, Joseph Trease, Samuel Weaver, Mackenzie Zeger, Michalea Zeger.