HIGHLAND HIGH SCHOOL HONOR, MERIT ROLLS


Second Grading Period

Honor Roll – 3.34-4.0

Merit Roll 3.0 – 3.33

Senior Honor Roll – Darren Adkins, Elizabeth Albertson, Kelly Anglin, Hayleigh Anthony, Gabriel Armstrong, Tabitha Arnold, Anna Bailey, Brooklyn Baird, Johnathan Beheler, Rebecca Cantrell, Kelsey Caulley, Madison Cecil, Whitney Church, Casey Conley, Selina Cruz, Cameron Cutrone, Bailey Damron, Andrew Davidson, Gavin DeAngelo, Zachary DeBord, Tyler DeWeese, Troy DuBois, Madison Dudgeon, Abigail Erdy, Clarice Fuchs, Kennedy Fulks, Brooklyn Geiger, Ethan Grace, Mackenzie Grandstaff, Zachary Granger, Madalynne Hall, Zane Harris, Branton Howard, Kaitlyn Huff, Bruce Jordan, Lillee Keltner, Riley Kemmer, Kelsey Lang-Clarkson,

Aubrey Lovely, Hannah Lundquist, Madeline Lyon, William Lyon, Katelyn Martin, Franchesca May, Alexander McCafferty, Jerry McFarland, Christian Miller, Angel Morgan, Kira Prince, Jenna Rogers, Correl Rutan, Bode Sardinha, Meghan Schiebel, Clayton Schindley, Alexis Shaw, Lauryn Smith, Jeremiah Sorrell, Johnathan-Lee Stevens, Ty Stiffler, Dylan Stillwell, Brooke Stone, Cameron Striblin, Joselyn Stuckman, Ian Taylor, Darcie Walters, Jack Weaver, Schuylar Welch, Gena West, Zachary Wetzel, Dalton Whisman, Savanna Whisman, Emily White, Makayla Wilson, Zion Winkelfoos, Madison Zamer ,and Avery Zerby.

Senior Merit Roll Hayley Blanton, Madison Carney, Alliza Clark, Cassidy Condron, Madison Elswick, Montana Fields, Nicholas Gregerson, James Hall, Brennon Luce, Karly Lupton, Gunner Oakley, Brandon Pauley, Denim Phillips, Lora Ruehrmund, Jeffery Smith, Raina Terry, Samantha Trusler, Hannah Ulery, Morgan Wright, and Nathaniel Ziems.

Junior Honor Roll – Landyn Albanese, Rachel Albertson, Kennedy Altizer, Makenna Belcher, Randy Cain, Peyton Carpenter, Dana Clinedinst, William Dixon, Abbigail Eusey, Haven Farson, Savannah Fitzpatrick, Faith Frazier, Blake Frost, Ashley Gannon, Madison Gordon, Wyatt Groves, Colton Gustafson, Maisie Hall, Elijah Hallett, Garison Hankins, Rogan Hickman, Paige Hicks, Triston Hinkle, Gabriella Kellogg, Hannah Kessler, Haven Loudermilk, Hannah Lyons, Bryant Marcum, Kiaralys Martinez-Mercado, Orin McElroy, Cori Milburn, Joshua Morgan, Owen Mott,

Elliana Muir, Chaylena Nuber, Danielle Padrutt, Alana Parsons, Adrienne Porter, Haylee Price, Xavier Privette, Landon Remmert, Grace Romans, Heather Ross, Darby Rowe, Cassady Sagar, Allison Scarbury, Jordan Schauer, Katherine Schmidt, Bryce Schott, Samuel Schwartz, Austin Shick, Austin Smith, Hayden Staiger, Taylor Stiltner, Tucker Tague, Camryn Taylor, Mary Thomas, Riana VanWynsberghe, Katelynn Votaw, Kyle Wagoner, Zachary Watts, Ryan Weissenfluh, Miachele White, Cassidy Wickham, Hannah Wilson, and Annabelle Zerby.

Junior Merit Roll – Domonick Carter, Marissa Counts, Thomas Cruz, Brooklynn Cutrone, Tyler Disbennett, Hunter Elswick, Lalah Fields, Karrah Grayem, Nova Horn, Wyatt Hornsby, Kaitlyn Hubbard, Ashley Huffine, Kadin Johnson, Reggie Leo, Kylie Liddle, Sydney Morgan, Jackson Nelson, Mackinzi Newsome, Chase Ray, Joshua Reid, Brandi Remley, Andrew Santo, Jenna Stillwell, Skylar Tyler, Jocelyn Visconti, Seth Ward, James Wooten, and Faith Wymer.

Sophomore Honor Roll – Trinity Adair, John Baker, Christina Beheler, Ashlynn Belcher, James Blaney, Madden Bonecutter, Isaiah Brown, Luke Cain, Destiny Carpenter, Hailey Casteel, Amberly Caulley, Jack Chaffee, Melia Coey, Brooklyn Croy, Hayley Dailey, Jacinta Eblin, Bryan Erdy, Caley Evans, Garrett Fitzpatrick, Matthew Grandstaff, Garrett Greene, Rilee Haire, Ethan Hallett, Cade Harris, Madalyn Hartley, Ryleigh Howard, Zach Izev, Jon Jensen, Blake Jodrey, Myles Jordan, Adi Karya, Wyatt Kefauver, Haley Kessler, Lynnea Kirk, Zachary Liddle, Cody Matthews, Alexander McClellan, Lily McElroy, Cooper Merckling, Kaden Miller,

Rider Minnick, Jada Mullins, Kadin Murta, Maranda Nickell, Joe Nininger, Greer Orr, Joanna Pauley, Madison Peoples, Johnathan Plunkett, Nicholas Poulin, Ryan Righter, Trinity Roush, Nathaniel Rutan, Sierra Sanborn, Ava Saum, Camberly Schade, Kammi Smith, Maddie Snider, Faith Stewart, Kyleigh Stiltner, Kendall Stover, Jason Streich, Julia Varney, Andrew Votaw, Alexia Walters, Emma West, Kelsea Whisman, and Lillie Ziems.

Sophomore Merit Roll – Blake Adams, Audrey Arnett-Tomasek, Jordan Bellamy, Collin Bowman, Shelby Conner, Caitlyn Davenport, Jacob Davis, Hunter Dudgeon, Mason Duncan, Faith Geiger, Martin Harman, Turner Harmon, Nathaniel Hernandez-Marquez, Emma Hinkle, Caden Holtrey, Alan Huff, Zeke Johnson, Adyson Landefeld, Jacob Levings, Angelica Meade, Bailey Neeld, Lorelei Newsome, Ava Peffers, Samantha Ratliff, Audrey Robinson, Zander Stopher, Hayden Styer, Zachary Taylor, Brylinn Tuggle, RaeAnna Wilson, Morgan Wissinger, Dylan Young, and Trever Young.

Freshmen Honor Roll – Isabell Appleman, Stevie Asher, Emily Baker, Emma Barnett, Emma Bellamy, Blake Berthold, Briauna Bisbee, Syntyche Black, Mackenzie Blubaugh, Ruth Brown, Mateo Bumpus, Abbigail Burke, Ashley Burris, Ashlee Caldwell, Nathan Carpenter, Caden Cecil, Shelby Conley, Cajun Crawford, MacKenzie Cress, Alexis Eusey, Jacob Evener, Cale Everroad, Austin Figley, Lukas Fisher, Aaron Gannon, Lauren Garber, Grath Garee, Brynne Hadaway, Gavin Hankins, Jacob Hixon, Zoey Hover, Tuff Hutchins, Guinevere Jackson,

Mallory Jones, Abigail Jordan, Emma Jordan, Avril Jurovich, Juliette Laracuente, Alayna Longstreth, Autumn Looker, Jayden Martin, Allison McCafferty, Nevaeh Mitchell, Andrea Pichardo, Joel Roberts, Heidi Sargent, Matthew Scarbury, Zachary Schmidt, Brooke Schott, Haley Snyder, Madeline Tack, Cody Thomas, Dylan Thomas, Josie Turiaga, Jalen Watson, Caleb Wetzel, Kelsey Wilson, Zoya Winkelfoos, and Gracyn Zerby.

Freshmen Merit Roll – Bailey Alexander, Corban Benedict, Lola Boggs, Kaitlyn Bowyer, Joleigh Burson, Blayne Christ, Abigail Christian, Brock Church, Hannah Condron, Carly Cummings, Gavin DeBord, Jazmin Dudgeon, Jennifer Fisher, Brylee Gochenouer, Emerson Grassbaugh, Olivia Greene, Grace Gustafson, Autumn Hefner, Mason Keller, Maia Lundquist, Jade Meyers, Jada Peters, Ellie Pruett, Judah Reid, Kendall Rogers, Christian Sargent, Benjamin Schwartz, Madison Searls, Nicholas Smith, Nicolas Sorrell, Owen Stillwell, Anya Taylor, and Makayla Wood.