HIGHLAND HIGH SCHOOL HONOR, MERIT ROLLS


6th Grading Period Honor

(3.34-4.0 GPA) and

Merit (3.0-3.33 GPA) Roll

Senior Honor Roll – Robert Anglin, Kelsee Bargnesi, Kenzee Bargnesi, Grace Carder, Chase Carpenter, Erin Conner, Noah Dado, Joseph Davis, Zachary Dowalter, Gage Duncan, Callie Gaines, Andrew Gaylord, Mae Hagelgans, Dakota Hardesty, Trinity Henderson, Chase Higgins, Breanna Hughes, Dalton Lee, Christopher Lott, Jessica Lyon, Clay Matthews, Mariah McDaniel, Kayla Miller, Sidney New, Kendra Nicholson, Bridget Oder, Kacie O’Leary, Richard Pinkerton,

Levi Porter, Casie Preece, Bailey Remmert, Benjamin Rinehart, Joseph Scaffidi, Austin Schauer, Mary Schwartz, Jonathan Simpson, Kailyn Sloan, Cailin Smith, Danielle Smith, Caitlyn Stover, Caitlin Sweet, Ian Taylor, Raven Tilford, Tate Tobin, Olivia Tocash, Jarin Vasquez, Brock Veley, Evan Walter, James Weissenfluh, Andrew Wheeler, Ian White, and Morgan Wilhelm.

Senior Merit Roll – Colton Baird, Alexis Bolton, Jeffrey Bradford, Mikaela Brown, Kaitlyn Carney, Braummen Crum, Dalton Edgell, Austin Goodman, Madison Greene, Layla Grogg, Corinna Hardin, Elizabeth Jensen, Collin Kipp, Clayton Kohler, Ross Owen, Trea Renwick, Haleigh Roberts, Lucille Smith, Evangeline Visconti, Jarett Voiers, and Courtney Weikel.

Junior Honor Roll – Darren Adkins, Kelly Anglin, Hayleigh Anthony, Gabriel Armstrong, Tabitha Arnold, Brooklyn Baird, Kelsey Caulley, Madison Cecil, Cassidy Condron, Casey Conley, Cameron Cutrone, Zachary DeBord, Tyler DeWeese, Liam Garrett, Margaret Garrett, Ethan Grace, Zachary Granger, Madalynne Hall,

Zane Harris, Branton Howard, Kaitlyn Huff, Bruce Jordan, Lillee Keltner, Gavin Knapp, Aubrey Lovely, Hannah Lundquist, Madeline Lyon, William Lyon, Katelyn Martin, Alexander McCafferty, Christian Miller, Angel Morgan, Kira Prince, Jenna Rogers, Alexis Shaw, Lauryn Smith, Johnathan-Lee Stevens, Maxwell Stewart, Ty Stiffler, Shannon Strawser, Jack Weaver, Gena West, Zachary Wetzel, Dalton Whisman, Savanna Whisman, Emily E. White, Makayla Wilson, Zion Winkelfoos, Morgan Wright, and Avery Zerby.

Junior Merit Roll – Elizabeth Albertson, Anna Bailey, Johnathan Beheler, Hayley Blanton, Deven Busse, Madison Carney, Alliza Clark, Selina Cruz, Troy DuBois, Madison Elswick, Abigail Erdy, Montana Fields, Brooklyn Geiger, Riley Kemmer, Kelsey Lang-Clarkson, Karly Lupton, Franchesca May, Jerry McFarland, Gunner Oakley, Lora Ruehrmund, Correl Rutan, Meghan Schiebel, Clayton Schindley, Jeremiah Sorrell, Cameron Striblin, Joselyn Stuckman, Ian Taylor, Peyton Tiedtke, Samantha Trusler, Hannah Ulery, Darcie Walters, Madison Zamer, and Nathaniel Ziems.

Sophomore Honor Roll – Landyn Albanese, Rachel Albertson, Kennedy Altizer, Makenna Belcher, Randy Cain, Peyton Carpenter, Marissa Counts, Brooklynn Cutrone, William Dixon, Hunter Elswick, Abbigail Eusey, Haven Farson, Savannah Fitzpatrick, Wyatt Groves, Colton Gustafson, Garison Hankins, Paige Hicks, Triston Hinkle, Kaitlyn Hubbard, Ashley Huffine, Kadin Johnson, Jacob Kearns, Gabriella Kellogg, Kylie Liddle, Haven Loudermilk, Orin McElroy,

Cori Milburn, Owen Mott, Elliana Muir, Qohelet Nabozny, Danielle Padrutt, Alana Parsons, Adrienne Porter, Haylee Price, Xavier Privette, Joshua Reid, Landon Remmert, Bryce Rinehart, Grace Romans, Heather Ross, Darby Rowe, Cassady Sagar, Andrew Santo, Allison Scarbury, Jordan Schauer, Katherine Schmidt, Bryce Schott, Samuel Schwartz, Austin Smith, Hayden Staiger, Jenna Stillwell, Taylor Stiltner, Tucker Tague, Mary Thomas, Katelynn Votaw, Kyle Wagoner, Seth Ward, Ryan Weissenfluh, Miachele White, Trinity White, Cassidy Wickham, Hannah Wilson, and Annabelle Zerby.

Sophomore Merit Roll – Rebecca Cantrell, Dana Clinedinst, Jacob Copeland, Thomas Cruz, Faith Frazier, Blake Frost, Madison Gordon, Karrah Grayem, Elijah Hallett, Andrew Liszkai, Hannah Lyons, Bryant Marcum, Joshua Morgan, Sydney Morgan, Jackson Nelson, Alyssa Plybon, Chase Ray, John Rock, Justice Shaw, Austin Shick, Camryn Taylor, Skylar Tyler, Riana VanWynsberghe, Jocelyn Visconti, Zachary Watts, Atreyu Winchell, and James Wooten.

Freshmen Honor Roll – Trinity Adair, Ashlynn Belcher, Madden Bonecutter, Luke Cain, Destiny Carpenter, Hailey Casteel, Jack Chaffee, Jacob Davis, Mason Duncan, Jacinta Eblin, Rilee Haire, Ethan Hallett, Cade Harris, Madalyn Hartley, Ryleigh Howard, Zach Izev, Jon Jensen, Wyatt Kefauver, Aspen Kennedy, Jacob Levings, Cody Matthews, Angelica Meade,

Kaden Miller, Madison Peoples, Johnathan Plunkett, Trinity Roush, Sierra Sanborn, Kammi Smith, Maddie Snider, Faith Stewart, Zachary Stone, Zander Stopher, Zachary Taylor, Brylinn Tuggle, Juliana Ward, Kelsea Whisman, Morgan Wissinger, Briana Woods, Dylan Young, Trever Young, and Lillie Ziems.

Freshmen Merit Roll – Ashton Arick, Audrey Arnett-Tomasek, Christina Beheler, Collin Bowman, Amberly Caulley, Melia Coey, Shelby Conner, Brooklyn Croy, Hayley Dailey, Bryan Erdy, Caley Evans, Garrett Fitzpatrick, Faith Geiger, Matthew Grandstaff, Turner Harmon, Emma Hinkle, Zeke Johnson, Myles Jordan, Adi Karya, Haley Kessler, Hannah Kilgore, Adyson Landefeld,

Alexander McClellan, Lily McElroy, Cooper Merckling, Rider Minnick, Jada Mullins, Bailey Neeld, Lorelei Newsome, Maranda Nickell, Greer Orr, Joanna Pauley, Nicholas Poulin, Samantha Ratliff, Joshua Rhea, Ryan Righter, Nathaniel Rutan, Camberly Schade, Kendall Stover, Jason Streich, Hayden Styer, Julia Varney, Andrew Votaw, Emma West, and RaeAnna Wilson.