HIGHLAND HIGH SCHOOL HONOR, MERIT ROLLS


Senior Honor Roll

Colton Baird, Kelsee Bargnesi, Kenzee Bargnesi, Alexis Bolton, Chandler Bumpus, Grace Carder, Kaitlyn Carney, Chase Carpenter, Erin Conner, Noah Dado, Zachary Dowalter, Gage Duncan, Joshua Frazier, Callie Gaines, Andrew Gaylord, Austin Goodman, Layla Grogg, Mae Hagelgans, Rebecca Hanlon, Dakota Hardesty, Camille Hayes, Brianna Hefner, Trinity Henderson, Chase Higgins, Gracie Hinkle, Breanna Hughes, Elizabeth Jensen, Collin Kipp, Dalton Lee, Christopher Lott, Luke Loudermilk, Clay Matthews, Mariah McDaniel, Garrett Milburn, Kayla Miller, Kelsey Nelson, Sidney New, Kendra Nicholson, Bridget Oder, Kacie O’Leary, Ross Owen, Richard Pinkerton, Levi Porter,

Bailey Remmert, Trea Renwick, Benjamin Rinehart, Haleigh Roberts, Joseph Scaffidi, Austin Schauer, Mary Schwartz, Jonathan Simpson, Kailyn Sloan, Cailin Smith, Danielle Smith, Lucille Smith, Caitlyn Stover, Caitlin Sweet, Ian Taylor, Raven Tilford, Tate Tobin, Olivia Tocash, Jarin Vasquez, Brock Veley, Jarett Voiers, Evan Walter, Courtney Weikel, James Weissenfluh, Andrew Wheeler, Ian White, and Morgan Wilhelm.

Senior Merit Roll

Morgan Bailey, Autumn Burson, Joseph Davis, Hunter Fields-Stange, Corinna Hardin, Tristan Jaimes, Collin McAndrew, Cody Parsons, and Cullen Rowe.

Junior Honor Roll

Darren Adkins, Elizabeth Albertson, Kelly Anglin, Hayleigh Anthony, Gabriel Armstrong, Tabitha Arnold, Brooklyn Baird, Madison Carney, Kelsey Caulley, Madison Cecil, Whitney Church, Alliza Clark, Casey Conley, Zachary DeBord, Tyler DeWeese, Abigail Erdy, Montana Fields, Margaret Garrett, Zachary Granger, Zane Harris, Branton Howard, Kaitlyn Huff, Bruce Jordan, Lillee Keltner, Riley Kemmer, Gavin Knapp, Aubrey Lovely, Hannah Lundquist, Jessica Lyon, Madeline Lyon,

William Lyon, Katelyn Martin, Franchesca May, Jerry McFarland, Christian Miller, Angel Morgan, Jenna Rogers, Lora Ruehrmund, Correl Rutan, Clayton Schindley, Taylor Schirtzinger, Alexis Shaw, Lauryn Smith, Johnathan-Lee Stevens, Maxwell Stewart, Ty Stiffler, Shannon Strawser, Joselyn Stuckman, Raina Terry, Peyton Tiedtke, Samantha Trusler, Darcie Walters, Jack Weaver, Gena West, Zachary Wetzel, Dalton Whisman, Savanna Whisman, Emily White, Zion Winkelfoos, Morgan Wright, and Avery Zerby.

Junior Merit Roll

Anna Bailey, Johnathan Beheler, Selina Cruz, Cameron Cutrone, Bailey Damron, Gavin DeAngelo, Madison Elswick, Clarice Fuchs, Liam Garrett, Brooklyn Geiger, Mackenzie Grandstaff, James Hall, Madalynne Hall, Kelsey Lang-Clarkson, Karly Lupton, Alexander McCafferty, Brandon Pauley, Kira Prince, Karia Schlueb, Cameron Striblin, Ian Taylor, Hannah Ulery, Schuylar Welch, Emily White, Grace Wiley, and Makayla Wilson.

Sophomore Honor Roll

Landyn Albanese, Rachel Albertson, Kennedy Altizer, Makenna Belcher, Randy Cain, Rebecca Cantrell, Peyton Carpenter, Dana Clinedinst, Marissa Counts, Thomas Cruz, Brooklynn Cutrone, William Dixon, Abbigail Eusey, Haven Farson, Savannah Fitzpatrick, Adam Gamble, Ashley Gannon, Madison Gordon, Wyatt Groves, Colton Gustafson, Garison Hankins, Rogan Hickman, Paige Hicks, Triston Hinkle, Kaitlyn Hubbard, Ashley Huffine, Kadin Johnson, Jacob Kearns, Gabriella Kellogg, Hannah Kessler, Kylie Liddle, Haven Loudermilk, Hannah Lyons, Orin McElroy, Cori Milburn, Joshua Morgan, Jackson Morlan, Owen Mott, Elliana Muir, Qohelet Nabozny, Danielle Padrutt,

Alana Parsons, Adrienne Porter, Haylee Price, Xavier Privette, Chase Ray, Landon Remmert, Grace Romans, Heather Ross, Darby Rowe, Cassady Sagar, Andrew Santo, Allison Scarbury, Jordan Schauer, Katherine Schmidt, Bryce Schott, Samuel Schwartz, Austin Shick, Austin Smith, Jenna Stillwell, Taylor Stiltner, Tucker Tague, Mary Thomas, Skylar Tyler, Riana VanWynsberghe, Jocelyn Visconti, Kyle Wagoner, Seth Ward, Zachary Watts, Ryan Weissenfluh, Miachele White, Trinity White, Cassidy Wickham, Hannah Wilson, James Wooten, Faith-Nicole Wymer, and Annabelle Zerby.

Sophomore Merit Roll

Andrew Baker, Domonick Carter, Dieken Cole, Meagan Dunham, Hunter Elswick, Lalah Fields, Logan Figley, Faith Frazier, Blake Frost, Karrah Grayem, Maisie Hall, Elijah Hallett, Wyatt Hornsby, Noah Kessler, Dillon Lehman, Andrew Liszkai, Bryant Marcum, Chaylena Nuber, Joshua Reid, Bryce Rinehart, John Rock, Kyle Saum, Justice Shaw, Hayden Staiger, Camryn Taylor, Haley Thomas, Anthony Thompson, and Katelynn Votaw.

Freshmen Honor Roll

Trinity Adair, Ashton Arick, Ashlynn Belcher, Madden Bonecutter, Luke Cain, Destiny Carpenter, Jack Chaffee, Daniel Cichon, Shelby Conner, Brooklyn Croy, Mason Duncan, Jacinta Eblin, Bryan Erdy, Caley Evans, Garrett Fitzpatrick, Rilee Haire, Ethan Hallett, Cade Harris, Madalyn Hartley, Emma Hinkle, Ryleigh Howard, Jon Jensen, Myles Jordan, Wyatt Kefauver, Haley Kessler, Cody Matthews, Alexander McClellan, Lily McElroy, Angelica Meade, Cooper Merckling,

Ellen Michela, Kaden Miller, Jada Mullins, Maranda Nickell, Madison Peoples, Johnathan Plunkett, Ethan Porter, Joshua Rhea, Ryan Righter, Trinity Roush, Sierra Sanborn, Kammi Smith, Maddie Snider, Faith Stewart, Zachary Stone, Zachary Taylor, Brylinn Tuggle, Andrew Votaw, Alexia Walters, Emma West, Kelsea Whisman, Morgan Wissinger, Briana Woods, Dylan Young, and Lillie Ziems.

Freshmen Merit Roll

Audrey Arnett-Tomasek, John Baker, Jordan Bellamy, James Blaney, Hailey Casteel, Amberly Caulley, Haylie Clouse, Melia Coey, Caitlyn Davenport, Jacob Davis, Eli Grandstaff, Turner Harmon, Nathaniel Hernandez-Marquez, Megan Humphrey, Zeke Johnson, Adi Karya, Lynnea Kirk, Rider Minnick, Kadin Murta, Bailey Neeld, Lorelei Newsome, Joanna Pauley, Ava Peffers, Nicholas Poulin, Jesse Reigles, Ava Saum, Camberly Schade, Zander Stopher, Kendall Stover, Jason Streich, Hayden Styer, Julia Varney, Juliana Ward, RaeAnna Wilson, and Trever Young.

https://www.morrowcountysentinel.com/wp-content/uploads/sites/29/2018/11/web1_honor-merit-roll-1.jpg