HIGHLAND HIGH SCHOOL HONOR, MERIT ROLLS


Fifth Grading Period

Honor (3.34-4-0) &

Merit (3.0-3.33) Rolls

Senior Honor Roll: Joseph Bennett, Melissa Bonner, Julia Bowling, Lauryn Casteel, Andrew Cooley, Sarah Cooley, Alexandria DeBord, Landon Denes, Drew Duncan, McKenzie Fuller, Sierra Grizzle, Cody Holtrey, Hailey Kingery, Kayla Kirk, Carina Kougher, Michael Kowalewski, Alexandra LaFever, Salvatore LoPiccolo, Benjamin Margraff, Travis Mentzer, Troy Messmer, Brad Morehouse, Zachery Moser, Kyle Munday, Dakota Nicholson, Autumn Parsons.

Kaleb Phillips, Nathan Poulin, Matthew Reid, James Robinson, Lindsey Robinson, Zachary Rogers, Avery Roush, Grace Rowe, Jonathan Schreiber, Jay Simon, Jacob Smith, Cameron Snyder, Parker Steck, Robyn Strawser, Alyssa Thompson, Sophia Thompson, William Thompson, Tyler Vannatter, Jacob Varney, and Krista Walters.

Senior Merit Roll: Kayleigh Bennett, Chellsea Berry, Christopher Branham, Madison Chaffee, Jordan Criswell, Nickolas Croy, Christian Foughty, Bryce Geiger, Jordan Grizzle, Bryce Johnson, Rachel Keckler, Kori Loss, Elizabeth McCarty, Corrin Mott, Halie O’Leary, Bailey Santo, Erica Sardinha, Vayda Schlueb, Samuel Smallets, Kaitlynn Smith, Melissa Smith, Jonathan Sparks, Abigail Tucker, Hayden Weikel, Alyssa Wharton, Joy Wiley, and Lilly York.

Junior Honor Roll: Kelsee Bargnesi, Kenzee Bargnesi, Grace Carder, Chase Carpenter, Erin Conner, Noah Dado, Joseph Davis, Clarissa Dudgeon, Brittney Frye, Callie Gaines, Layla Grogg, Mae Hagelgans, Dakota Hardesty, Brianna Hefner, Trinity Henderson, Gracie Hinkle, Breanna Hughes, Hannah Hylton, Ashley Jones, Austin Kelley, Collin Kipp, Dalton Lee, Christopher Lott, Clay Matthews, Garrett Milburn, Kayla Miller.

Sidney New, Bridget Oder, Kacie O’Leary, Bailey Remmert, Benjamin Rinehart, Haleigh Roberts, Joseph Scaffidi, Austin Schauer, Danielle Smith, Caitlyn Stover, Caitlin Sweet, Justin Thomas, Raven Tilford, Tate Tobin, Mekenzie Van Winkle, Brock Veley, Evan Walter, James Weissenfluh, and Kaitlyn Workman.

Junior Merit Roll: Kelsey Anderson, Robert Anglin, Colton Baird, Alexis Bolton, Chandler Bumpus, Ian Connors, Braummen Crum, Gage Duncan, Joshua Frazier, Johnathan Frye, Andrew Gaylord, Austin Goodman, Ciera Greaves, Mark Hamilton, Joshua Hoffman, Luke Loudermilk, Mariah McDaniel, Trea Renwick, Nicholas Roberts, Raven Ross, Mary Schwartz, Kallista Sewell, Jonathan Simpson, Olivia Tocash, Jarin Vasquez, Jarett Voiers, Courtney Weikel, Andrew Wheeler, and Morgan Wilhelm.

Sophomore Honor Roll: Darren Adkins, Kelly Anglin, Hayleigh Anthony, Tabitha Arnold, Brooklyn Baird, Johnathan Beheler, Madison Carney, Madison Cecil, Whitney Church, Alliza Clark, Cassidy Condron, Casey Conley, Selina Cruz, Cameron Cutrone, Zachary DeBord, Tyler DeWeese, Troy DuBois, Madison Dudgeon, Taylor Edwards, Madison Elswick, Montana Fields, Kennedy Fulks, Margaret Garrett, Zachary Granger, Zane Harris, Branton Howard, Bruce Jordan, Lillee Keltner, Gavin Knapp, Kelsey Lang-Clarkson, Aubrey Lovely, Hannah Lundquist, Jessica Lyon, Madeline Lyon.

William Lyon, Katelyn Martin, Franchesca May, Alexander McCafferty, Jerry McFarland, Christian Miller, Angel Morgan, Brandon Pauley, Kira Prince, Jenna Rogers, Lora Ruehrmund, Correl Rutan, Meghan Schiebel, Clayton Schindley, Alexandra Schreiber, Lauryn Smith, Logan Smith, Maxwell Stewart, Shannon Strawser, Joselyn Stuckman, Chalsea-Lee Sweet, Peyton Tiedtke, Samantha Trusler, Jack Weaver, Gena West, Dalton Whisman, Emily White, Jaguar Wilson, Makayla Wilson, Zion Winkelfoos, and Avery Zerby.

Sophomore Merit Roll: Elizabeth Albertson, Anna Bailey, Hayley Blanton, Darreyane Caudill, Gavin DeAngelo, Austin Egleberry, Abigail Erdy, Brooklyn Geiger, Ethan Grace, Mackenzie Grandstaff, Elizabeth Hollar, Kaitlyn Huff, Riley Kemmer, Alyson Middleton, Mya New-Foreman, Gunner Oakley, Brittany Peters, Karia Schlueb, Alexis Shaw, Victoria Smith, Ty Stiffler, Brooke Stone, Cameron Striblin, Ian Taylor, Raina Terry, Darcie Walters, Zachary Wetzel, Savanna Whisman, Emily White, Morgan Wright, Madison Zamer, and NateZiems.

Freshmen Honor Roll: Landyn Albanese, Rachel Albertson, Kennedy Altizer, Makenna Belcher, Rebecca Cantrell, Peyton Carpenter, Dana Clinedinst, Marissa Counts, Brooklynn Cutrone, William Dixon, Abbigail Eusey, Haven Farson, Savannah Fitzpatrick, Faith Frazier, Ashley Gannon, Wyatt Groves, Elijah Hallett, Triston Hinkle, Kaitlyn Hubbard, Ashley Huffine, Austin Ingle, Kadin Johnson, Jacob Kearns, Gabriella Kellogg, Hannah Kessler, Haven Loudermilk, Hannah Lyons, Bryant Marcum, Orin McElroy, Cori Milburn, Joshua Morgan, Owen Mott, Elliana Muir, Danielle Padrutt.

Alana Parsons, Adrienne Porter, Haylee Price, Xavier Privette, Landon Remmert, Grace Romans, Heather Ross, Darby Rowe, Cassady Sagar, Andrew Santo, Allison Scarbury, Jordan Schauer, Katherine Schmidt, Bryce Schott, Samuel Schwartz, Justice Shaw, Austin Shick, Jenna Stillwell, Taylor Stiltner, Tucker Tague, Mary Thomas, Riana VanWynsberghe, Jocelyn Visconti, Katelynn Votaw, Kyle Wagoner, Zachary Watts, Ryan Weissenfluh, Miachele White, and Annabelle Zerby.

Freshmen Merit Roll: Randy Cain, Domonick Carter, Thomas Cruz, Larry Dempsey, Hunter Elswick, Blake Frost, Colton Gustafson, Maisie Hall, Garison Hankins, Paige Hicks, Reggie Leo, Kylie Liddle, Andrew Liszkai, Mackinzi Newsome, Chaylena Nuber, Chase Ray, Joshua Reid, Austin Smith, Hayden Staiger, Camryn Taylor, Seth Ward, Trinity White, Hannah Wilson, James Wooten, and Faith-Nicole Wymer.

https://www.morrowcountysentinel.com/wp-content/uploads/sites/29/2018/04/web1_honor-merit-roll.jpg

RECOMMENDED FOR YOU