HIGHLAND HIGH SCHOOL


Fourth Grading Period Honor (3.34-4.0)

and Merit (3.0-3.33) Rolls

Senior Honor Roll

Melissa Bonner, Joseph Bennett, Kayleigh Bennett, Julia Bowling, Lauryn Casteel, Madison Chaffee, Andrew Cooley, Sarah Cooley, Jordan Criswell, Alexandria DeBord, Landon Denes, Drew Duncan, Evan Green, Sierra Grizzle, Dana Hicks, Cody Holtrey, Hailey Kingery, Kayla Kirk, Carina Kougher, Michael Kowalewski, Alexandra LaFever, Salvatore LoPiccolo,

Benjamin Margraff, Elizabeth McCarty, Travis Mentzer, Troy Messmer, Brad Morehouse, Zachery Moser, Corrin Mott, Kyle Munday, Dakota Nicholson, Autumn Parsons, Kaleb Phillips, Hunter Piatt, Nathan Poulin, Matthew Reid, James Robinson, Zachary Rogers, Avery Roush, Grace Rowe, Jacob Serio, Jay Simon, Jacob Smith, Kaitlynn Smith, Cameron Snyder,

Jonathan Sparks, Parker Steck, Robyn Strawser, Alyssa Thompson, Sophia Thompson, William Thompson, Tyler Vannatter, Jacob Varney, Krista Walters, Hayden Weikel, and Alyssa Wharton.

Senior Merit Honor Roll

Kaitlyn Anderson, Chellsea Berry, Abby Biegler, Brandon Brooks, Gary Collins, Nickolas Croy, Christian Foughty, McKenzie Fuller, Bryce Geiger, Jordan Grizzle, Bryce Johnson, Rebecca Jones, Rachel Keckler, Alexander Kirk, Kori Loss, Halie O’Leary, Alexander Presley, Noah Pukansky, Lindsey Robinson, Bailey Santo, Erica Sardinha, Vayda Schlueb, and Samuel Smallets.

Junior Honor Roll

Wade Adkins, Kelsee Bargnesi, Kenzee Bargnesi, Alexis Bolton, Grace Carder, Chase Carpenter, Erin Conner, Noah Dado, Joseph Davis, Clarissa Dudgeon, Gage Duncan, Brittney Frye, Johnathan Frye, Mae Hagelgans, Trinity Henderson, Gracie Hinkle, Hannah Hylton, Ashley Jones, Austin Kelley, Collin Kipp, Dalton Lee, Christopher Lott, Clay Matthews,

Sidney New, Bridget Oder, Kacie O’Leary, Bailey Remmert, Benjamin Rinehart, Haleigh Roberts, Joseph Scaffidi, Austin Schauer, Kallista Sewell, Kailyn Sloan, Caitlyn Stover, Justin Thomas, Raven Tilford, Tate Tobin, Olivia Tocash, Mekenzie Van Winkle, Brock Veley, Jarett Voiers, Evan Walter, Courtney Weikel, James Weissenfluh, and Andrew Wheeler.

Junior Merit Roll

Kelsey Anderson, Robert Anglin, Colton Baird, Dalton Edgell, Joshua Frazier, Callie Gaines, Andrew Gaylord, Ciera Greaves, Layla Grogg, Mark Hamilton, Rebecca Hanlon, Dakota Hardesty, Brianna Hefner, Breanna Hughes, Tristan Jaimes, Luke Loudermilk, Mariah McDaniel, Kayla Miller, Levi Porter, Nicholas Roberts, Raven Ross, Danielle Smith, Lucille Smith, Caitlin Sweet, Jarin Vasquez, Evangeline Visconti, Ian White, Morgan Wilhelm, and Kaitlyn Workman.

Sophomore Honor Roll

Darren Adkins, Kelly Anglin, Hayleigh Anthony, Tabitha Arnold, Anna Bailey, Brooklyn Baird, Johnathan Beheler, Hayley Blanton, Madison Carney, Darreyane Caudill, Madison Cecil, Whitney Church, Alliza Clark, Cassidy Condron, Casey Conley, Selina Cruz, Cameron Cutrone, Bailey Damron, Zachary DeBord, Tyler DeWeese, Troy DuBois, Madison Dudgeon,

Taylor Edwards, Austin Egleberry, Madison Elswick, Abigail Erdy, Montana Fields, Kennedy Fulks, Margaret Garrett, Ethan Grace, Mackenzie Grandstaff, Zachary Granger, Zane Harris, Branton Howard, Kaitlyn Huff, Bruce Jordan, Ryan Kelley, Lillee Keltner, Gavin Knapp, Kelsey Lang-Clarkson, Aubrey Lovely, Hannah Lundquist, Jessica Lyon, Madeline Lyon, William Lyon,

Katelyn Martin, Franchesca May, Alexander McCafferty, Christian Miller, Angel Morgan, Mya New-Foreman, Denim Phillips, Kira Prince, Jenna Rogers, Lora Ruehrmund, Correl Rutan, Meghan Schiebel, Clayton Schindley, Alexandra Schreiber, Lauryn Smith, Logan Smith, Victoria Smith, Maxwell Stewart, Ty Stiffler, Brooke Stone, Shannon Strawser, Cameron Striblin, Joselyn Stuckman, Chalsea-Lee Sweet, Raina Terry, Peyton Tiedtke, Samantha Trusler, Darcie Walters, Jack Weaver, Gena West, Zachary Wetzel, Dalton Whisman, Savanna Whisman, Emily White, Jaguar Wilson, Makayla Wilson, Zion Winkelfoos, and Morgan Wright.

Sophomore Merit Roll

Elizabeth Albertson, Bradley Brooks, Clarice Fuchs, Liam Garrett, Madalynne Hall, Elizabeth Hollar, Riley Kemmer, Alyson Middleton, Brandon Pauley, Brittany Peters, Drew Pinkerton, Brooke Ratliff, Haley Renzella, Kersten Sanders, Karia Schlueb, Alexis Shaw, Douglas Sheppard, Dylan Stillwell, Ian Taylor, Madison Zamer, Avery Zerby, and Nathaniel Ziems.

Freshmen Honor Roll

Rachel Albertson, Kennedy Altizer, Makenna Belcher, Randy Cain, Peyton Carpenter, Dana Clinedinst, Marissa Counts, Brooklynn Cutrone, Larry Dempsey, William Dixon, Abbigail Eusey, Haven Farson, Savannah Fitzpatrick, Faith Frazier, Ashley Gannon, Wyatt Groves,

Elijah Hallett, Triston Hinkle, Wyatt Hornsby, Ashley Huffine, Austin Ingle, Kadin Johnson, Jacob Kearns, Gabriella Kellogg, Hannah Kessler, Kylie Liddle, Haven Loudermilk, Hannah Lyons, Orin McElroy, Cori Milburn, Joshua Morgan, Owen Mott, Elliana Muir, Mackinzi Newsome, Chaylena Nuber, Danielle Padrutt, Alana Parsons, Adrienne Porter, Haylee Price, Xavier Privette, Landon Remmert, Grace Romans, Heather Ross, Darby Rowe, Cassady Sagar, Andrew Santo, Allison Scarbury,

Jordan Schauer, Katherine Schmidt, Bryce Schott, Samuel Schwartz, Austin Shick, Hayden Staiger, Jenna Stillwell, Taylor Stiltner, Tucker Tague, Mary Thomas, Riana VanWynsberghe, Jocelyn Visconti, Katelynn Votaw, Kyle Wagoner, Seth Ward, Zachary Watts, Ryan Weissenfluh, Miachele White, and James Wooten. Annabelle Zerby.

Freshmen Merit Roll

Landyn Albanese, Rebecca Cantrell, Domonick Carter, Thomas Cruz, Hunter Elswick, Logan Figley, Blake Frost, Colton Gustafson, Maisie Hall, Garison Hankins, Rogan Hickman, Paige Hicks, Kaitlyn Hubbard, Kalem Jaimes, Reggie Leo, Andrew Liszkai, Bryant Marcum, Sydney Morgan, Qohelet Nabozny, Chase Ray, Joshua Reid, Justice Shaw, Austin Smith, Samantha Spires, Camryn Taylor, Haley Thomas, Trinity White, Atreyu Winchell,and Faith-Nicole Wymer.

https://www.morrowcountysentinel.com/wp-content/uploads/sites/29/2018/02/web1_honor-merit-roll-1.jpg