HIGHLAND HIGH SCHOOL


Honor Roll: GPA 3.34-4.0

Merit Roll: 3.0-3.33

Senior Honor Roll: Joseph Bennett, Abby Biegler, Melissa Bonner, Julia Bowling, Hannah Cecil, Andrew Cooley, Sarah Cooley, Nickolas Croy, Alexandria DeBord, Molly DeLaney, Landon Denes, Drew Duncan, McKenzie Fuller, Bryce Geiger, Sierra Grizzle, Cody Holtrey, Rachel Keckler, Hailey Kingery, Kayla Kirk, Carina Kougher, Alexandra LaFever, Olivia Longhenry, Salvatore LoPiccolo, Benjamin Margraff, Zachery Moser, Dakota Nicholson, Halie O’Leary, Autumn Parsons, Kaleb Phillips,

Nathan Poulin, Matthew Reid, James Robinson, Zachary Rogers, Grace Rowe, Bailey Santo, Erica Sardinha, JaySchreiber, Jacob Serio, Olivia Sheets, Jay Simon, Jacob Smith, Cameron Snyder, Robyn Strawser, Alyssa Thompson, Sophia Thompson, Judd Thompson, Tyler Vannatter, Jacob Varney, and Alyssa Wharton.

Senior Merit Roll: Kayleigh Bennett, Chris Branham, Brandon Brooks, Sarah Cantrell, Lauryn Casteel, Madison Chaffee, Gary Collins, Jordan Criswell, Christian Foughty, Jordan Grizzle, Dana Hicks, Bryce Johnson, Kahlil Karya, Michael Kowalewski, Kori Loss, Elizabeth McCarty, Travis Mentzer, Troy Messmer, Brad Morehouse, Kyle Munday, Hunter Piatt, Alex Presley, Noah Pukansky, Lindsey Robinson, Avery Roush, Vayda Schlueb, Kaitlynn Smith, Jonathan Sparks, Parker Steck, Abigail Tucker, Krista Walters, Hayden Weikel, Joy Wiley, and Lilly York.

Junior Honor Roll: Kelsee Bargnesi, Kenzee Bargnesi, Chase Carpenter, Erin Conner, Brittney Frye, Callie Gaines, Andrew Gaylord, Layla Grogg, Mae Hagelgans, Trinity Henderson, Gracie Hinkle, Hannah Hylton, Ashley Jones, Collin Kipp, Christopher Lott, Clay Matthews, Bridget Oder, Kacie O’Leary, Michaela Pinkham, Bailey Remmert, Benjamin Rinehart, Austin Schauer, Caitlyn Stover, Caitlin Sweet, Justin Thomas, Raven Tilford, Tate Tobin, Olivia Tocash, Brock Veley, Jarett Voiers, Reese Weissenfluh, and Kaitlyn Workman.

Junior Merit Roll: Kelsey Anderson, Mack Anglin, Mikaela Brown, Chandler Bumpus, Grace Carder, Clarissa Dudgeon, Gage Duncan, Dalton Edgell, Johnathan Frye, Sierra Giffin, Dakota Hardesty, Brianna Hefner, Chase Higgins, Joshua Hoffman, Breanna Hughes, Austin Kelley, Mariah McDaniel, Kayla Miller, Ross Owen, Levi Porter, Haleigh Roberts, Nicholas Roberts, Raven Ross, Mary Schwartz, Kallista Sewell, Jonathan Simpson, Kailyn Sloan, Danielle Smith, Jarin Vasquez, Evan Walter, Courtney Weikel, and Andrew Wheeler.

Sophomore Honor Roll: Darren Adkins, Kelly Anglin, Hayleigh Anthony, Tabitha Arnold, Brooklyn Baird, Bradley Brooks, Madison Carney, Madison Cecil, Jill Christian, Whitney Church, Alliza Clark, Cassidy Condron, Casey Conley, Selina Cruz, Gavin DeAngelo, Zach DeBord, Tyler DeWeese, Troy DuBois, Madison Dudgeon, Taylor Edwards, Abigail Erdy, Montana Fields, Kennedy Fulks, Margaret Garrett, Ethan Grace, Zach Granger, Zane Harris, Branton Howard, Kaitlyn Huff, Bruce Jordan, Lillee Keltner, Aubrey Lovely, Hannah Lundquist, Jessica Lyon, Madeline Lyon,

William Lyon, Katelyn Martin, Alex McCafferty, Christian Miller, Angel Morgan, Brandon Pauley, Brittany Peters, Ethan Pinkham, Kira Prince, Jenna Rogers, Lora Ruehrmund, Correl Rutan, Clayton Schindley, Alexandra Schreiber, Lauryn Smith, Maxwell Stewart, Ty Stiffler, Brooke Stone, Joselyn Stuckman, Chalsea-Lee Sweet, Raina Terry, Peyton Tiedtke, Samantha Trusler, Darcie Walters, Jack Weaver, Gena West, Zachary Wetzel, Dalton Whisman, Savanna Whisman, Emily E. White, Grace Wiley, Makayla Wilson, Zion Winkelfoos, and Avery Zerby.

Sophomore Merit Roll: Elizabeth Albertson, Anna Bailey, Johnathan Beheler, Hayley Blanton, Cameron Cutrone, Madison Elswick, Clarice Fuchs, Liam Garrett, Brooklyn Geiger, Mackenzie Grandstaff, Madalynne Hall, Kelsey Lang-Clarkson, Franchesca May, Jerry McFarland, Kersten Sanders, Meghan Schiebel, Karia Schlueb, Alexis Shaw, Logan Smith, Victoria Smith, Jeremiah Sorrell, Shannon Strawser, Cameron Striblin, Morgan Wright, Madison Zamer, and Nathaniel Ziems.

Freshmen Honor Roll: Kennedy Altizer, Makenna Belcher, Randy Cain, Rebecca Cantrell, Peyton Carpenter, Dana Clinedinst, Marissa Counts, Thomas Cruz, Brooklynn Cutrone, William Dixon, Haven Farson, Savannah Fitzpatrick, Faith Frazier, Blake Frost, Ashley Gannon, Wyatt Groves, Triston Hinkle, Kaitlyn Hubbard, Ashley Huffine, Austin Ingle, Kadin Johnson, Jacob Kearns, Gabriella Kellogg, Kylie Liddle, Haven Loudermilk, Hannah Lyons, Orin McElroy, Cori Milburn, Owen Mott, Elliana Muir, Danielle Padrutt, Alana Parsons,

Adrienne Porter, Haylee Price, Xavier Privette, Chase Ray, Landon Remmert, Grace Romans, Darby Rowe, Andrew Santo, Allison Scarbury, Jordan Schauer, Katherine Schmidt, Bryce Schott, Samuel Schwartz, Justice Shaw, Austin Smith, Jenna Stillwell, Tucker Tague, Mary Thomas, Kyle Wagoner, Zachary Watts, Miachele White, and Annabelle Zerby,

Freshmen Merit Roll: Landyn Albanese, Rachel Albertson, Andrew Baker, Sophia Bleigh-Crowl, Domonick Carter, Larry Dempsey, Hunter Elswick, Abbigail Eusey, Madison Gordon, Colton Gustafson, Garison Hankins, Rogan Hickman, Wyatt Hornsby, Hannah Kessler, Noah Kessler, Reggie Leo, Bryant Marcum, Melody Miller, Joshua Morgan, Chaylena Nuber, Joshua Reid, Heather Ross, Cassady Sagar, Austin Shick, Samantha Spires,

Hayden Staiger, Taylor Stiltner, Camryn Taylor, Haley Thomas, Riana VanWynsberghe, Jocelyn Visconti, Katelynn Votaw, Seth Ward, Ryan Weissenfluh, Trinity White, Cassidy Wickham, Atreyu Winchell, James Wooten, and Faith-Nicole Wymer.

RECOMMENDED FOR YOU