Morrow County Track and Field Honor Roll


GIRLS:

Shot Put: Nadia Kerman, C, 33’11”; Skyler Edwards, MG, 32’8.5”; Savannah Randall, MG, 32’2”; Selena Cortez, N, 31’3.5”

Discus: Savannah Randall, MG, 120’; Nadia Kerman, C, 109’7”; Lydia Morgan, H, 102’0.25”; Eli Crum, C, 89’5”

High Jump: Taylor Belcher, H, 5’; Savannah Randall, MG, 4’10”; Corrin Watts, MG, 4’6”; Brooke Bennett, N 4’6”; Abigail Lorimer, C, 4’6”; Destiny Williamson, C, 4’6”

Long Jump: Jenna Shipman, MG, 16’10”; Alicia McElwee, C, 15’8”; Sage Brannon, C, 15’1.75”; Cristiana Boggs, N, 14’8.25”

Pole Vault: Lilly Grooms, C, 8’6”; Karalee Patterson, N, 8’; Jadyn Shipman, MG, 8’; Hope Miracle, N, 7’6”

100: Olivia Brewer, MG, 12.48; Brooke Bennett, N, 13.2; Cristiana Boggs, N, 13.6; Makaylee Elkin, MG, 13.78

200: Olivia Brewer, MG, 26.35; Jenna Shipman, MG, 27.3; Brooke Bennett, N, 27.48; Makaylee Elkin, MG, 28.7

400: Jenna Shipman, MG, 59.3; Brooke Bennett, N, 1:01.57; Taylor Belcher, H, 1:05.87; Erin Zmuda, MG, 1:06.39

800: Jenna Shipman, MG, 2:18.53; Darcy Picker, MG, 2:22.98; Rachel Morrison, N, 2:31.42; Laura Spearman, H, 2:35.1

1600: Micah James, MG, 5:32.28; Maria Lee, N, 5:34.31; Sophia Thompson, H, 5:36.94; Hannah Bush, MG, 5:37.49

3200: Isabelle Ditullio, N, 12:07.66; Sophia Thompson, H, 12:22.26; Kristen Duryea, N, 12:34.9; Maria Lee, N, 12:38.4

100 Hurdles: Lilly Grooms, C, 17.01; Selena Cortez, N, 18.13; Jena Buchholz, H, 18.14; Brooke Buzzard, N, 18.2

300 Hurdles: Lilly Grooms, C, 52.12; Abigail Lorimer, C, 52.2; Taylor Belcher, H, 53.1; Jena Buchholz, H, 53.85

400 Relay: Mount Gilead, 52.35; Northmor, 54.96

800 Relay: Mount Gilead, 1:53.3; Northmor, 1:58.24

1600 Relay: Northmor, 4:19.55; Mount Gilead, 4:21.62

3200 Relay: Mount Gilead, 9:43.04; Northmor, 10:17.71

BOYS:

Shot Put: Josh Caudill, N, 45’4.5”; Zach Baker, H, 43’1.5”; Jonah Maggs, H, 40’4”; Jarrod Fair, C, 39’3.25”

Discus: Nathan Bird, N, 121’; Zach Baker, H, 120’6”; Jonah Maggs, H, 114’11”; Isaac Arrington, MG, 114’5.5”

High Jump: James Walker, N, 6’2”; Demetrius Johnson, N, 5’10”; Kolton Smith, N, 5’10”; Gavin Kafka, H, 5’10”

Long Jump: Demetrius Johnson, N, 21’11”; Deondre Cook, MG, 19’5.25”; William Parsley, H, 18’10.5”; Brandon Stevens, MG, 18’10.25”

Pole Vault: Aaron Vitte, N, 11’6”; Kyle Ciballi, MG, 11’; Aaron Berg, N, 9’; Colten Clark, MG, 8’6”

100: Demetrius Johnson, N, 11.1; Dustin Fraizer, MG, 11.4; Jonah Barnett, MG, 11.4; Dakota Bunting, H, 11.67

200: Jonah Barnett, MG, 22.7; Demetrius Johnson, N, 22.98; Austin Hallabrin, MG, 23.5; Kaden Bunting, N, 23.51

400: Austin Hallabrin, MG, 51.3; Demetrius Johnson, N, 51.89; Garrett Mentzer, H, 52.2; Brandon Stevens, MG, 52.25

800: Austin Hallabrin, MG, 1:58.8; Nicholas Weiss, MG, 2:01.76; Travis Mentzer, H, 2:10.07; Spencer Adams, N, 2:12.71

1600: Austin Hallabrin, MG, 4:22.8; Kyle Ciballi, MG, 4:33.3; Travis Mentzer, H, 4:47.24; Nicholas Weiss, MG, 4:48

3200: Austin Hallabrin, MG, 10:11.8; Casey White, MG, 10:13.7; Quinn Maceyko, C, 11:04.38; Sy Shipman, MG, 11:06.3

110 Hurdles: Sawyer Shipman, MG, 15.07; Kolton Smith, N, 16.15; Collin Berg, N, 16.63; Jason Robinson, MG, 16.9

300 Hurdles: Sawyer Shipman, MG, 40.18; Collin Berg, N, 41.04; James Walker, N, 42.29; Kyle Ciballi, MG, 43.5

400 Relay: Mount Gilead, 44.73; Highland 47.47

800 Relay: Mount Gilead, 1:32.93; Highland, 1:36.7

1600 Relay: Mount Gilead, 3:28.54; Highland, 3:32.6

3200 Relay: Mount Gilead, 8:09.62; Northmor, 8:37.68

comments powered by Disqus