Morrow County Track and Field Honor Roll


GIRLS:

Shot Put: Nadia Kerman, C, 38’0.25”; Savannah Randall, MG, 33’4”; Skyler Edwards, MG, 33’0.5”; Erin Conner, H, 30’1.5”

Discus: Nadia Kerman, C, 124’; Savannah Randall, MG, 118’10”; Kelsey Kennon, MG, 107’8.75”; Lauren Smith, H, 95’

High Jump: Taylor Belcher, H, 5’1”; Corrin Watts, MG, 4’9”; Savannah Randall, MG, 4’6”; Hope Miracle, N, 4’6”; Abigail Lorimer, C, 4’6”

Long Jump: Sage Brannon, C, 16’6.75”; Alicia McElwee, C, 15’9.5”; Julianna Ditullio, N, 15’9”; Christina Rose, H, 14’10.5”

Pole Vault: Hope Miracle, N, 9’8”; Lilly Grooms, C, 9’4”; Karalee Patterson, N, 7’6”; Jadyn Shipman, MG, 7’6”

100: Olivia Brewer, MG, 12.19; Jessica Brewer, MG, 12.64; Brooke Bennett, N, 13.2; Katelyn Denney, C, 13.6

200: Olivia Brewer, MG, 25.82; Jessica Brewer, MG, 27.14; Brooke Bennett, N, 27.17; Christina Rose, H, 28.51

400: Brooke Bennett, N, 61.2; Taylor Belcher, H, 64.59; Christina Rose, H, 65.65; Kaitlyn Denney, C, 65.87

800: Darcy Picker, MG, 2:27.55; Micah James, MG, 2:31.46; Laura Spearman, H, 2:37.94; Maddie Jordan, N, 2:39.12

1600: Micah James, MG, 5:29.63; Alex Debord, H, 5:40.69; Jessica Duryea, N, 5:43.23; Sophia Thompson, H, 5:47.61

3200: Baylee Hack, MG, 11:36.01; Sophia Thompson, H, 12:20.34; Hannah Bush, MG, 12:45.52; Jessica Duryea, N, 12:49.55

100 Hurdles: Lilly Grooms, C, 16.67; Chalsea Sweet, H, 17.98; Savannah Randall, MG, 18.1; Selina Cortez, N, 18.6

300 Hurdles: Chalsea Sweet, H, 50.4; Lilly Grooms, C, 50.73; Samantha Peters, N, 52.36; Julianna Ditullio, N, 52.93

400 Relay: Mount Gilead, 52.97; Highland, 54.66

800 Relay: Mount Gilead, 1:49.13; Highland, 1:53.96

1600 Relay: Northmor, 4:20.93; Mount Gilead, 4:26.25

3200 Relay: Mount Gilead, 10:07.45; Highland, 10:28.28

BOYS:

Shot Put: Javi Vasquez, H, 43’11.5”; Isaac Arrington, MG, 43’2.5”; Nathan Price, N, 41’9”; Zach Baker, H, 40’6.75”

Discus: Zach Baker, H, 134’2”; Isaac Arrington, MG, 121’5”; Javi Vasquez, H, 120’6”; Ethan Chapman, N, 119’8.5”

High Jump: James Walker, N, 6’1”; Drake McCallen, MG, 6’; Kolton Smith, N, 5’11”; Gavin Kafka, H, 5’10”

Long Jump: Demetrius Johnson, N, 23’6.5”; Bryceton Gaines, MG, 20’0.75”; Gavin Kafka, H, 19’7.25”; Brandon Stevens, MG, 19’4.5”

Pole Vault: Tony Martinez, N, 11’6”; Colten Clark, MG, 10’6”; Kyle White, MG, 10’4”; Skyler Streich, C, 10’; Aaron Berg, N, 10’

100: Demetrius Johnson, N, 11.1; Jonah Barnett, MG, 11.15; Brock Veley, H, 11.2; Austyn Albanese, H, 11.31; Mason Goers, C, 11.31

200: Jonah Barnett, MG, 22.12; Demetrius Johnson, N, 22.95; Austyn Albanese, H, 23.4; Mason Goers, C, 23.49

400: Brandon Stevens, MG, 50.64; Austyn Albanese, H, 50.69; Alec Moore, N, 53.61; Demetrius Johnson, N, 53.93

800: Austin Hallabrin, MG, 1:54.48; Nicholas Weiss, MG, 2:01.05; Caleb Matos, H, 2:03.27; Travis Mentzer, H, 2:04.32

1600: Austin Hallabrin, MG, 4:28.84; Casey White, MG, 4:36.9; Nicholas Weiss, MG, 4:47.4; Trevor Ball, MG, 4:52.63

3200: Casey White, MG, 10:12.7; Kyle White, MG, 10:40.76; Dalton Lee, H, 10:56.64; Sy Shipman, MG, 11:08.1

110 Hurdles: Kolton Smith, N, 15.1; Liam Dennis, MG, 15.95; Connor Page, MG, 16.11; Gavin Kafka, H, 16.47

300 Hurdles: James Walker, N, 41.1; Liam Dennis, MG, 41.13; Kolton Smith, N, 42.12; Connor Page, MG, 42.17

400 Relay: Mount Gilead, 44.68; Highland, 45.01

800 Relay: Mount Gilead, 1:32.47; Highland, 1:35.87

1600 Relay: Mount Gilead, 3:26.59; Northmor, 3:28.53

3200 Relay: Mount Gilead, 8:09.14; Northmor, 8:32.45