Morrow County Track and Field Honor Roll


GIRLS:

Shot Put: Nadia Kerman, C, 36’5”; Skyler Edwards, MG, 33’0.5”; Savannah Randall, MG, 32’0.5”; Erin Conner, H, 30’1.5”

Discus: Nadia Kerman, C, 124’; Savannah Randall, MG, 118’10”; Kelsey Kennon, MG, 107’8.75”; Lauren Smith, H, 95’

High Jump: Taylor Belcher, H, 5’; Corrin Watts, MG, 4’8”; Savannah Randall, MG, 4’6”; Hope Miracle, N, 4’6”; Abigail Lorimer, C, 4’6”

Long Jump: Sage Brannon, C, 15’10”; Alicia McElwee, C, 15’9.5”; Christina Rose, H, 14’10.5”; Julianna Ditullio, N, 14’3”

Pole Vault: Hope Miracle, N, 9’5.25”; Lilly Grooms, C, 8’6”; Karalee Patterson, N, 7’6”; Jadyn Shipman, MG, 7’6”

100: Olivia Brewer, MG, 12.51; Jessica Brewer, MG, 13.0; Brooke Bennett, N, 13.2; Katelyn Denney, C, 13.6

200: Olivia Brewer, MG, 26.2; Jessica Brewer, MG, 27.19; Brooke Bennett, N, 27.69; Christina Rose, H, 28.51

400: Brooke Bennett, N, 61.79; Taylor Belcher, H, 64.59; Christina Rose, H, 65.65; Kaitlyn Denney, C, 65.87

800: Micah James, MG, 2:31.46; Darcy Picker, MG, 2:32.52; Laura Spearman, H, 2:37.94; Maddie Jordan, N, 2:39.12

1600: Micah James, MG, 5:29.63; Alex Debord, H, 5:40.69; Sophia Thompson, H, 5:49.85; Baylee Hack, MG, 5:50.46

3200: Baylee Hack, MG, 11:46.38; Sophia Thompson, H, 12:20.34; Hannah Bush, MG, 12:45.52; Jessica Duryea, N, 12:49.55

100 Hurdles: Lilly Grooms, C, 17.15; Chalsea Sweet, H, 17.98; Savannah Randall, MG, 18.1; Selina Cortez, N, 18.6

300 Hurdles: Lilly Grooms, C, 50.73; Chalsea Sweet, H, 51.38; Samantha Peters, N, 52.36; Julianna Ditullio, N, 52.93

400 Relay: Mount Gilead, 53.16; Highland, 55.06

800 Relay: Mount Gilead, 1:51.79; Highland, 1:55.6

1600 Relay: Northmor, 4:25.14; Mount Gilead, 4:28.76

3200 Relay: Mount Gilead, 10:07.45; Highland, 10:28.28

BOYS:

Shot Put: Javi Vasquez, H, 43’11.5”; Isaac Arrington, MG, 43’2.5”; Nathan Price, N, 41’9”; Zach Baker, H, 40’6.75”

Discus: Zach Baker, H, 132’3”; Isaac Arrington, MG, 121’5”; Javi Vasquez, H, 120’6”; Ethan Chapman, N, 119’8.5”

High Jump: James Walker, N, 6’; Gavin Kafka, H, 5’10”; Kolton Smith, N, 5’10”; Drake McCallen, MG, 5’8”

Long Jump: Demetrius Johnson, N, 23’6”; Gavin Kafka, H, 19’7.25”; Brandon Stevens, MG, 19’4.5”; Alex Mason, H, 19’3.75”

Pole Vault: Tony Martinez, N, 11’; Colten Clark, MG, 10’6”; Skyler Streich, C, 10’; Aaron Berg, N, 10’

100: Demetrius Johnson, N, 11.1; Brock Veley, H, 11.2; Jonah Barnett, MG, 11.3; Austyn Albanese, H, 11.31; Mason Goers, C, 11.31

200: Jonah Barnett, MG, 22.4; Austyn Albanese, H, 23.4; Demetrius Johnson, N, 23.4; Drake McCallen, MG, 23.6

400: Brandon Stevens, MG, 51.86; Austyn Albanese, H, 52.07; Demetrius Johnson, N, 53.93; Jack Weaver, H, 54.28

800: Austin Hallabrin, MG, 1:56.12; Nicholas Weiss, MG, 2:03.27; Caleb Matos, H, 2:05.56; Travis Mentzer, H, 2:10.13

1600: Austin Hallabrin, MG, 4:32.21; Casey White, MG, 4:45.45; Nicholas Weiss, MG, 4:47.4; Trevor Ball, MG, 4:52.63

3200: Casey White, MG, 10:12.7; Kyle White, MG, 10:47; Dalton Lee, H, 10:56.64; Sy Shipman, MG, 11:08.1

110 Hurdles: Kolton Smith, N, 15.1; Liam Dennis, MG, 16.1; Connor Page, MG, 16.3; Gavin Kafka, H, 16.47

300 Hurdles: James Walker, N, 41.43; Liam Dennis, MG, 42.33; Kolton Smith, N, 42.42; Gavin Kafka, H, 42.82

400 Relay: Mount Gilead, 44.9; Highland, 45.74

800 Relay: Mount Gilead, 1:32.66; Highland, 1:37.4

1600 Relay: Mount Gilead, 3:32.3; Northmor, 3:35.52

3200 Relay: Mount Gilead, 8:14.01; Northmor, 8:32.45