NORTHMOR HONOR ROLLS


Kindergarten to fourth grade

Golden Knight Award: Alyssa Brown, Dean Sautter, Madelynn Smith, Lilly Thomas, Alexis Wykoff, Madalyn Bechtler, Meleah Blevins, Zariah Blevins, Ellie Brown, Janey Creswell, Jack Dean, Brody Gray, Kendra Rudolph, Carter Watkins, Jackson Wright, Leighanna Waters, Belladonna Threadgill, Peter Boronka, Bradley Bowlin, Olivia Hill, Jaycie Carnell, Finn Fesler, Bobby Singh, Ella Albert, Juliet Cramer, Kaydence Buhler, Alivea Campbell, Max Eichorn, Briston McCombs, Faith Strahm, Hayden Sullivan, Kellan Walters, Emma McCoy, Henry Perkins, Delaney Carver, Ethan Hinton, Abigail Hinty, Max Keller, Tanner Miley, Jon Prelipp, Elizabeth Ruhl, Kallie Wright, Konnor Winand, Brady Haines, Kasey Kincaid, Natalie Peterson, Nalia Sackman, Brody Beck, Logan Bishop, Destiny Castle, Jaxon Clark, Natori Clevenger, Riley Cooper, Lane May, Luke Remy,

Silver Knight Award: Madden Binnix, Jacob Coudriet, Isabell Dallman, Reba Kinder, Zoey LaRue, Reagan Long, Addilynn Padgett, Silver Sands, Steven Schiefer, Peyton Snyder, Hazel Zellner, Elizabeth Arnold, Bacilio Gaddis, Maddi Van Way, Greyson Benner, Josiah Blevins, Paisley Fulk, Aaliyah Boyd, Isabella Cavanaugh, Gabriela Cuevas, Lillyan Davis, Karissa Jackson, Veronica Kanagy, Tristin Keddie, Delaney Landin, Marcus Parsons, Jason Risher, Sawyer Roose, Lynnlee Weaver, Jordan Welch, Whitney Baker, Taylor Balok, Makayla Boyle, Shealynn Clark, Doryin Hanes, Serenity Kuhn, Tessa Miley, Dream Mills, Kathryn Naylor, Matthew Ruhl, Josie Smith, Aleigha Thacker, Owen Wilcox, Hanna Ambrose, Anna Armrose, Jaxon Bechtler, Cassidy Cullen, Fletcher Gompf, Kirsten Honaker, Macie Miller, Saleen Miller, Loki Muniz-Labra, Vinton Naylor, Kiersten Smith, Brian Snyder, Justin Wade, Haylee Walker, Ava Walters, Raevyn Webb, Natalie Winand, Elizabeth Card, Ethan Wright, John Forrest, Atley Hootman-Harlow, Anabelle Thompson, Titus Boronka, Savannah Chapman, Brady Cooper, Eli Dixon, Emery Gompf, Kendall Thomas, Andrew Witherell, Madelyn Abrams, Brevyn Baker, Ben Burgess, Kyle Frost, Aubrey Keirns, Makayla Mack, Elijah Newman, Madisyn See, Damean Sewell, Clair Tackett, Frank Boner, Asher Colgan, Brianna Phillips, Ryder Ratcliff, Ethan Schiefer, Sarah Ambrose, Gage Bowersmith, Eathon Criss, Jasmine Dallman, Hailey Fissell, Jarron Hatton, Ethan Littleton, Karter Payne, Neveah Stewart, Gabriel Spade, Tucker Strobel, Derreck Stump, Macie Witherall, Brodie Phillips, Kayla Young, Tessa Watterson, Kaylee Prince, Nash Ponko, Andrew Martin, Presley Lilly, Gavin Lease, Ryliee Hobson, Alexis Gallagher, Elizabeth Ficken, Brady Chapman, Kali Amens, Laynae Carter, Hailey Stuff, Kylie Baldwin, Anabelle Cornwell, Michelle Harris, Micheal Javens, Lilly Kerce, Bennan Payne, Elijah Saunders, Avigal Thompson, Bella White, Bryson Baker, Billy Bowlin, Cheyenne Cottrell, Veronica Grace, Audrey Hammond, Dylan Normant, Ally Olmstead, Jillian Zeger.

Fifth and sixth grade

Golden Knight Award: Cole Cuffman, Grant Bentley, Jillian Marriotti, Ella Creswell, William Naylor, Caiden Martinez, Emma Smith.

Silver Knight Award: Rael Ernsberger, Kaitlyn Kissling, Bo Landin, Katie Statler, Maya Trainer, Patti Wenger, Brianne York, Owen Yunker, Ashlyn Calnek, Mia Fidler, Raelyn Fulk, Zoe Montague, Megan Mills, Elizabeth Erlsten, Cade Miracle, Reagan See, Will Sears, Briez Abrams, Andrew Bower, AJ Benarth, Katie Dean, Hannah Kanagy, Brooklyn Kissling, Kelbie McDonald, Ryan Lehman.

Merit Award: Cheyenne Arnett, Parker Benner, Nevaeh Moyer, Kaeson Ratcliff, Nathaniel Saunders, Paul Cramer, Sidney Wilcox, Willow Faulkner, Cameron Goldbach, Mykenzie Hobson, Breanna Lott, Madalyn Mattix, Colten Peters, Madison May, Mahaila Strobel, Issac Black, Alexa Gillam.

Northmor Junior High

7th Grade All A’s: Jeremiah Adams, Kylee Bilancini, Lauren Johnson, Riley Johnson, Chance Stoney.

7th Grade A/B: Nicholas Cavanaugh, Autumn Driscoll, Anna Erlsten, Allen Gray, Wesley Hammond, Emilee Jordan, Amanda Kincaid, Copper Thomas, McKenna VanDyke, Bohdi Workman, Emily Zeger.

8th Grade All A’s: Andrew Armrose, Ethan Branch, Graesin Cass, Canyon Dart, Haley Dille, Rachel Ervin, Matthew Kearns, Katherine Marquis, Trenton Ramos, Jack Sears, Addison Stevens-Scroggins, Reagan Swihart, Maggie Tuttle, Griffin Workman.

8th Grade A/B: Dylan Amens, Jonathan Artrip, Kahlan Ball, Kaytlyn Barney, Timothy Diehl, Logan Mariotti, Britney Maynard, Ethan Mullins, Corbin Potts, Emma Roose, Duston Sanders, Faith Taylor, Autumn Webb, Alexis Wenger, Gavin Whited, Maddison Yaussy, Riley Yunker.

Northmor High School

9th Grade All A’s: Natalie Bloom, Abigail Donner, Julia Kanagy.

9th Grade A/B: Megan Adkins, Garrett Barnhart, Jesse Blasberg, Olivia Bower, Joycieanna Cooper, Emilie Drumm, Kylee Fout, Austin Hammond, Kendra Harvey, Collin Knight, Luke Montague, Andrew Moore, Gage Presley, Olivia Schnuerer, Michael Stuff, Morgan Wiseman, Kristie Wright.

10th Grade All A’s: Austin Amens, Conor Becker, Tory Carver, Elijah Davis, Juliana DiTullio Jessica Duryea, Madelynn Jordan, Jade Kachermeyer, Sabrina Kelley, Carolyn McGauley, Alexander Tuttle.

10th Grade A/B: Briana Bennett, Devin Brokaw, Leslie Brubaker, Francesca Cutrupi, Jordan Haines, Cassady Healea, Brooke Huntsman, Madison Huntsman, Cheridan Jones, Joshua Langoehr, Hunter Mariotti, Macy Miracle, William Patterson, Adam Petulla, Brandon Planey, Gavin Ramos, Alexis Satorius, Ethan Trainer, Sam Weaver, Michaela Wilson, Sam Young, Michalea Zeger.

11th Grade All A’s: Aaron Berg, Brody Bishop, Alyson Blunk, Christopher Bood, Anna Donner, Adalyn Farley, Chase Hoover, Elizabeth Mayton, Hunter Mills, Anthony Petulla, Lexie Stoney, Isabelle Szulewski, Lillian Tate, Ryland Thomas, Brent White.

11th Grade A/B: Sierra Arthur, Hailey Barnhart, Hanna Bentley, Christine Boner, Mostyn Evans, Ciara Everly, Alec Moore, Jonathan Naylor, Zane Parrott, Bailey Wiseman, Andrew Zoll.

12th Grade All A’s: Brooke Bennett, Cristianna Boggs, Ameleah Candel, Rebecca Duckworth, Sarah Dudley, Kelsie Fike, Samantha Grogg, Manny Heilman, Adria Houghtby, Tyler Kegley, Emily Mangette, Hope Miracle, Melia Stackhouse, Caitlin Thebeault, Noah Trainer, Austin Wheeler.

12th Grade A/B: Lane Bachelder, Jamie Barler, Conan Becker, Austin Davis, Kyle Ditty, Sara Drumm, Jade Etue, Kaleb Hart, Brandi Heston, Haylee Humphrey, Chloe Meier-Wenger, Ryan Moore, Emma Naylor, Brandon Thomas.

http://www.morrowcountysentinel.com/wp-content/uploads/sites/29/2018/02/web1_honor-roll-artwork.jpg

RECOMMENDED FOR YOU