Highland High School honor rolls


Staff report



Straight A’s Third Grading Period

Seniors

Chase Beam

Jeremiah Foshee

Jorden Goodman

Emily Hartley

Rebecca Irwin

Sierra Mailey

Danielle Marriott

Ryan Minyo

Lydia Morgan

Brandon Sipe

Luke Strawser

Tonya Van Winkle

Juniors

Anna Connors

Iris Edmonson

Colten Oakley

Regan Smith

Logan Veley

Eric Vermillion

Benjamin Visconti

Sophomores

Melissa Bonner

Andrew Cooley

Sarah Cooley

Alexandria DeBord

Molly DeLaney

Landon Denes

Caleb Dodds

Drew Duncan

Shayla Franklin

Cody Holtrey

Gavin Kafka

Alexandra LaFever

Zachery Moser

Bailey Santo

Rachel Schwartz

Cameron Snyder

Parker Steck

Sophia Thompson

Freshmen

Kelsee Bargnesi

Kenzee Bargnesi

Chase Carpenter

Hannah Hylton

Christopher Lott

Clay Matthews

Bailey Remmert

Benjamin Rinehart

Austin Schauer

Justin Thomas

Tate Tobin

Brock Veley

James Weissenfluh

Third Grading Period Honor (GPA 3.34-4.0) /Merit Roll (GPA 3.0-3.33)

Senior Honor Roll

Justice Adams

Courtney Adkins

Jordan Alexander

Samantha Bailey

Chase Beam

Adam Benedict

Karsten Bumpus

Shane Carney

Paige Cole

Samantha Edenfield

Marlese Ferguson

Kirsten Feucht

Delaney Fisher

Jeremiah Foshee

Jacob Fox

Jorden Goodman

Emily Hartley

Sean Holbrook

Cynthia Hoynoski

Rebecca Irwin

Sarah Jones

Rachel Klugh

Alexandrea Lee

David Lee

Jonah Maggs

Sierra Mailey

Danielle Marriott

Trent Mason

Jesse Matos

Caitlin Miller

Ryan Minyo

Jessica Morgan

Lydia Morgan

Randall Norwich

Cody Persinger

Austin Phillips

Kirsti Phipps

Lee Roberts

Ashley Robinson

Devin Schoellkopf

Sloan Shingleton

Brandon Sipe

Haylee Sparks

Elora Stiltner

Luke Strawser

Austin Turner

Tonya Van Winkle

Jacob Ware

Senior Merit Roll

Nathan Bentley

Grace Burnside

Jacob Christman

Brianna Dado

Riley Denes

Brogin Denman

Ethan Gleason

Brianna Grizzle

Miranda Grizzle

Austin Henderson

Steven Hylton

Danielle Jones

Zachary Jones

Ashlyn Jordan

Sara Keen

Logan Kefauver

Emily Kougher

Kody Leonard

Kyle Lowe

Garrett Mentzer

Brandon Myerholtz

Kayla Oakley

Jordan Orso

Justin Robinson

Kaley Santille

Trent Sloan

Andrew Stillwell

Jeffrey Thornton

Autum West

Ciara Workman

Jaret Wright

Wyatt Young

Junior Honor Roll

Austyn Albanese

Taylor Belcher

Rebecca Brewer

Jenna Brown

Kaitlyn Cantrell

Caleb Carder

Kaitlyn Coffee

Evan Conner

Anna Connors

Michael Cox

William Denton

Iris Edmonson

Sydney Grace

Cassandra Griffith

Cassandra Hall

Mason LaValley

Jacob Manring

Alex Mason

Brendon Mather

Meg Mitchell

Alayne Nelson

Colten Oakley

William Parsley

Angelica Preston

Luke Rinehart

Samantha Sagar

Julie Scarbury

Max Schreiber

Regan Smith

Mara Snyder

Harlee Steck

Rachel Stone

James Tebbe

Ashton Terrill

Taylor Thornton

Tyler Tipton

Dylan Tuggle

Logan Veley

Eric Vermillion

Benjamin Visconti

Kelsey Walters

Alexandra Ward

Brittany Ware

Mya Watson

Michael Winkelfoos

Jessica Woodward

Junior Merit Roll

Zachary Baker

Christian Buchholz

Sean Dudgeon

Selena Elliott

Hailey Howard

Sophia Lyon

Rian McGarvey

Sarah Munk

Madison Peters

Noah Prince

Courtney Ross

Bryce Schauer

Laura Spearman

Brooke Staton

Hailey Sutton

Taylor Thomas

Jessica Varney

MacKenzie Ward

Madison Ward

Abby White

Sophomore Honor Roll

Joey Bennett

Melissa Bonner

Julia Bowling

ChrisBranham

Joshua Cantrell

Sarah Cantrell

Lauryn Casteel

Hannah Cecil

Andrew Cooley

Sarah Cooley

Jordan Criswell

Alexandria DeBord

Molly DeLaney

Landon Denes

Caleb Dodds

Drew Duncan

Shayla Franklin

McKenzie Fuller

Jordan Grizzle

Sierra Grizzle

Cody Holtrey

Gavin Kafka

Kahlil Karya

Rachel Keckler

Hailey Kingery

Kayla Kirk

Carina Kougher

Alexandra LaFever

Olivia Longhenry

Salvatore LoPiccolo

Benjamin Margraff

Kaylee Mayle

Travis Mentzer

Troy Messmer

Joshua Miller

Brad Morehouse

Zachery Moser

Nicholas O’Bryant

Halie O’Leary

Autumn Parsons

Michael Plavi

Nathan Poulin

Matthew Reid

Zachary Rogers

Bailey Santo

Erica Sardinha

Jonathan Schreiber

Rachel Schwartz

Olivia Sheets

Jay Simon

Jacob Smith

Cameron Snyder

Parker Steck

Robyn Strawser

Alyssa Thompson

Sophia Thompson

Abigail Tucker

Jacob Varney

Javier Vasquez

Sophomore Merit Roll

Kaitlyn Anderson

Abby Biegler

Dakota Bunting

Nickolas Croy

Regan Dart

Jaden Davis

Calvin Fenton

Bryce Johnson

Rebecca Jones

Alexander Kirk

Kori Loss

Chris Mattix

Karlie Meadows

Hannah Moore

Corrin Mott

Dakota Nicholson

James Robinson

Grace Rowe

Martha Schiebel

Jacob Serio

Grant Snodgrass

William Thompson

Tanner Trusler

Krista Walters

Hayden Weikel

Alyssa Wharton

Joy Wiley

Lilly York

Freshmen Honor Roll

Wade Adkins

Kelsey Anderson

Kelsee Bargnesi

Kenzee Bargnesi

Grace Carder

Kaitlyn Carney

Chase Carpenter

Ian Connors

Rebecca Cooper

Clarissa Dudgeon

Dalton Edgell

Brittney Frye

Andrew Gaylord

Ciera Greaves

Layla Grogg

Mae Hagelgans

Brianna Hefner

Cassidy Helton

Trinity Henderson

Chase Higgins

Gracie Hinkle

Hannah Hylton

Elizabeth Jensen

Christopher Lott

Clay Matthews

Garrett Milburn

Kayla Miller

Jenilee Morgan

Abigail O’Bryant

Bridget Oder

Kacie O’Leary

Michaela Pinkham

Bailey Remmert

Velocity Rife

Benjamin Rinehart

Haleigh Roberts

Lindsey Robinson

Raven Ross

Austin Schauer

Mary Schwartz

Kallista Sewell

Cailin Smith

Danielle Smith

Caitlyn Stover

Justin Thomas

Tate Tobin

Mekenzie Van Winkle

Jarin Vasquez

Brock Veley

Jarett Voiers

Evan Walter

James Weissenfluh

Ian White

Morgan Wilhelm

Freshmen Merit Roll

Robert Anglin

Morgan Bailey

Alexis Bolton

Mikaela Brown

Chandler Bumpus

Autumn Burson

Simon Clarke

Erin Conner

Noah Dado

Matthew Davidson

Joseph Davis

Gage Duncan

Johnathan Frye

Callie Gaines

Sierra Giffin

Austin Goodman

Breanna Hughes

Collin Kipp

Luke Loudermilk

Mariah McDaniel

James Moore

Vincent Nails

Sidney New

Cody Parsons

Joseph Scaffidi

Jonathan Simpson

Kailyn Sloan

Lucille Smith

Raven Tilford

Olivia Tocash

Brenden Turner

Courtney Weikel

Kaitlyn Workman

Staff report