Highland High School Honor and Merit Rolls – 1st nine weeks


Senior Honor Roll

Justice Adams, Courtney Adkins, Jordan Alexander, Samantha Bailey, Chase Beam, Adam Benedict, Austin Bowman, Karsten Bumpus, Paige Cole, Noah Cremeans, Brianna Dado, Riley Denes, Samantha Edenfield, Marlese Ferguson, Kirsten Feucht, Delaney Fisher, Jeremiah Foshee, Jacob Fox, Ethan Gleason, Jorden Goodman, Brianna Grizzle, Emily Hartley, Sean Holbrook, Cynthia Hoynoski, Steven Hylton, Danielle Jones, Sarah Jones, Zachary Jones, Ashlyn Jordan, Sara Keen, Logan Kefauver, Rachel Klugh, David Lee, Jonah Maggs, Sierra Mailey, Trent Mason, Jesse Matos, Caitlin Miller, Ryan Minyo, Jessica Morgan, Lydia Morgan, Brandon Myerholtz, Randall Norwich, Jordan Orso, Cody Persinger, Austin Phillips, Kirsti Phipps, Lee Roberts, Ashley Robinson, Devin Schoellkopf, Sloan Shingleton, Brandon Sipe, Haylee Sparks, Elora Stiltner, Luke Strawser, Conner Ulrey, Tonya Van Winkle, Autum West, Ciara Workman, Jaret Wright

Senior Merit Roll

Nathan Bentley, Grace Burnside, Shane Carney, Jacob Christman, Mariah Daye, Brogin Denman, Miranda Grizzle, Austin Henderson, Rebecca Irwin, Emily Kougher, Brody Lane, Alexandrea Lee, Kody Leonard, Kyle Lowe, Danielle Marriott, Alyshia McCarty, Garrett Mentzer, Shawna Myers, Kayla Oakley, Cory Roberts, Justin Robinson, Kaley Santille, Trent Sloan, Caleb Staton, Andrew Stillwell, Sydnee Stopher, Jeffrey Thornton, Austin Turner, Jacob Ware, Thomas Wheeler, Wyatt Young

Junior Honor Roll

Austyn Albanese, Taylor Belcher, Rebecca Brewer, Christian Buchholz, Kaitlyn Cantrell, Caleb Carder, Kaitlyn Coffee, Evan Conner, Anna Connors, Michael Cox, William Denton, Iris Edmonson, Selena Elliott, Cassandra Hall, Hailey Howard, Mason LaValley, Sophia Lyon, Jacob Manring, Alex Mason,Meg Mitchell, Alayne Nelson, Colten Oakley, Angelica Preston, Luke Rinehart, Samantha Sagar, Julie Scarbury, Bryce Schauer, Max Schreiber, Regan Smith, Mara Snyder, Laura Spearman, Rachel Stone, Hailey Sutton, James Tebbe, Ashton Terrill, Taylor Thomas, Taylor Thornton, Tyler Tipton, Dylan Tuggle, Logan Veley, Eric Vermillion, Benjamin Visconti, Kelsey Walters, Alexandra Ward, MacKenzie Ward, Madison Ward, Michael Winkelfoos, Jessica Woodward

Junior Merit Roll

Taylor Allison, Zachary Baker, Jenna Brown, Megan Claytor, Sean Dudgeon, Sydney Grace, Cassandra Griffith, Dustin Horn, Brendon Mather, Sierra McDole, Rian McGarvey, Sarah Munk, William Parsley, Madison Peters, Noah Prince, Courtney Ross, Shelby Sands, Madison Shepherd, BrookeStaton, Harlee Steck, Jessica Varney, Brittany Ware, Mya Watson, Dakota Bunting

Sophomore Honor Roll

Kaitlyn Anderson, Joey Bennett, Abby Biegler, Melissa Bonner, Julia Bowling, Christopher Branham, Brandon Brooks, Joshua Cantrell, Sarah Cantrell, Lauryn Casteel, Hannah Cecil, Madison Chaffee, Andrew Cooley, Sarah Cooley, Jordan Criswell, Alexandria DeBord, Molly DeLaney, Landon Denes, Caleb Dodds, Drew Duncan, Shayla Franklin, McKenzie Fuller, Jordan Grizzle, Sierra Grizzle, Cody Holtrey, Rebecca Jones, Gavin Kafka, Kahlil Karya, Rachel Keckler, Hailey Kingery, Alexander Kirk, Kayla Kirk, Carina Kougher, Alexandra LaFever, Olivia Longhenry, Salvatore LoPiccolo, Benjamin Margraff, Kaylee Mayle, Travis Mentzer, Troy Messmer, Brad Morehouse, Zachery Moser, Dakota Nicholson, Halie O’Leary, Autumn Parsons, Michael Plavi, Nathan Poulin, Matthew Reid, Zachary Rogers, Avery Roush, Grace Rowe, Bailey Santo, Erica Sardinha, Martha Schiebel, Jonathan Schreiber, Rachel Schwartz, Jacob Serio, Olivia Sheets, Jacob Smith, Cameron Snyder, Parker Steck, Robyn Strawser, Alyssa Thompson, Sophia Thompson, William Thompson, Abigail Tucker, Jacob Varney, Javier Vasquez, Krista Walters, Hayden Weikel, Lilly York

Sophomore Merit Roll

Nickolas Croy, Regan Dart, Jaden Davis, Trever Harmon, Bryce Johnson, Dylan Kessler, Christopher Mattix, Katie McKenzie, Karlie Meadows, Hannah Moore, Corrin Mott, Kyle Munday, Nicholas O’Bryant, Hunter Piatt, Alexander Presley, James Robinson, Jay Simon, Samuel Smallets, Grant Snodgrass, Tyler Vannatter, Alyssa Wharton, Joy Wiley

Freshmen Honor Roll

Wade Adkins, Kelsey Anderson, Robert Anglin, Kelsee Bargnesi, Kenzee Bargnesi, Chandler Bumpus, Grace Carder, Kaitlyn Carney, Chase Carpenter, Simon Clarke, Erin Conner, Ian Connors, Rebecca Cooper, Noah Dado, Matthew Davidson, Clarissa Dudgeon, Gage Duncan, Dalton Edgell, Brittney Frye, Johnathan Frye, Andrew Gaylord, Ciera Greaves, Layla Grogg, Mae Hagelgans, Cassidy Helton, Chase Higgins, Gracie Hinkle, Breanna Hughes, Hannah Hylton, Elizabeth Jensen, Austin Kelley, Collin Kipp, Christopher Lott, Clay Matthews, Garrett Milburn, James Moore, Jenilee Morgan, Vincent Nails, Abigail O’Bryant, Bridget Oder, Kacie O’Leary, Cody Parsons, Michaela Pinkham, Bailey Remmert, Velocity Rife, Benjamin Rinehart, Haleigh Roberts, Lindsey Robinson, Raven Ross, Austin Schauer, Mary Schwartz, Kallista Sewell, David Short, Jonathan Simpson, Cailin Smith, Lucille Smith, Caitlyn Stover, Justin Thomas, Raven Tilford, Tate Tobin, Olivia Tocash, Mekenzie Van Winkle, Jarin Vasquez, Brock Veley, Jarett Voiers, Evan Walter, Courtney Weikel, James Weissenfluh, Ian White, Morgan Wilhelm, Kaitlyn Workman

Freshmen Merit Roll

Brock Arbaugh, Colton Baird, Mikaela Brown, Autumn Burson, Chloe Burson, Martin Daniels, Joseph Davis, Angel Deel, Brandan Dionne, Hunter Fields-Stange, Callie Gaines, Brianna Hefner, Trinity Henderson, Arizona Hines, Makara Keaton, Luke Loudermilk, Mariah McDaniel, Kayla Miller, Sidney New, Ross Owen, Taylor Rucker, Joseph Scaffidi, Kailyn Sloan, Danielle Smith, Brenden Turner

http://aimmedianetwork.com/wp-content/uploads/sites/29/2015/12/web1_honor-roll1.jpg