MOUNT GILEAD SCHOOLSHONOR, MERIT ROLLS


SECOND NINE WEEKS

FIRST GRADE

HONOR ROLL (ALL A’S)

Evyahnn Ahli, Addie Baisden-Nappeer, Taylor Bennett, Charlie Brannon, Livie Brannon, Scarlett Caldwell, Lilly Carey, Annabelle Coniglio, Mason Kirkpatrick, Bryanna Leasure, Nicholas Manley, Leevi McDaniel, Aryan Morrow, Landon Mosher, Kaylen Raver, Taylor Reeve, Ellie Rogers, Brok Zerman.

MERIT ROLL (ALL A’S & B’S)

Camri Bartlett, Nevaeh Biddle, McKenlee Bump, Emily Burge, Grace Calendine, Aiden Casner, Tayhaven Chapman, Trenton Davis, Griffin Evans, Bella Franks, Maci Guy, Cameron Helms, Garrett Hendrickson, Levi Johnson, Victor Koebel, Rylie Large, Jackson Lauatzenheiser, Dalton Lewis, Evie Loft, Lily Martin, Aiden McLain, Dawson Pierce, Maya Rivers, Connor Robinson, Rileigh Roscoe, Nathan Rotermund, Naraar Staup, Logan VanHoose, Gavin Watts, Maelii Whipple.

SECOND GRADE

HONOR ROLL (ALL A’S)

Keaton Ayers, Henry Bartlett, Makayla Carlisle, Reed Ciballi, Leah Drago, Mia Fleming, Hannah Fitzpatrick, Evan Foust, Zane Gandstaff, Alora Hammer, Gwen Hershner, Allyson Howell, Haedyn Hughes, Mason Kingston, Brenna Leonhard, Hannah Lett, Avery Martin, Talon Naysmith, Amelia Newson, Scarlett Oaklief, Emma Osborne, Quillan Rocks, Braylin Romshak, Grayson Smith, Nicole Staley, Alina Van Horn, Alixander Wehr, Hailey Wheeler, Kylee Whipple, Elijah Wolfe.

MERIT ROLL (ALL A’S & B’S)

Darby Allen, Bailey Bault, Neko Biederman, Gabby Brinkman, Max Bulkowski, Memphis Clapper, Addison Clever, Rigley Coniglio, Ryan Douglas, Reyna Esparza, Brycen Gabriel, Joellyen George, Audrina Gibson, Hudsen Goodrich, Mikayla Grimmett, Marshall Hand, Landon Howard, Ricardo Martinez, Brendan McCarty, Jocelynn Thorton, Chloe Trimble, Megan Webb, Abby Woody, Tommy Young.

THIRD GRADE

HONOR ROLL (ALL A’S)

Justin Albert, Roc Castricone, Taelon Davis, Abigail Griffith, Kamryn Harris, Autumn Howell, Avery Johnson, Allison Jones, Emma Lockman, Wyatt Long, LeLand McKenzie, Madison McNerney, Sophie Mosher, Emma Rossignol, Addison Rogers, Evan Shoffner, Trinity Snow-Keller, Kenlee Trainer, Kayden Wells.

MERIT ROLL (ALL A’S & B’S)

Elias Bulkowski, Leah Ervin, Hunter Evans, Jayden Fisher, Montana Funk, Kloe Griffin, Landen Hayes, Zenner Hull, Brooke Jagger, Hayden Kittles, Aiden Lambert, Grant LaRoche, Hawke Littell, Madilyn Malcom, Madyson McCarty, Eli McCoy, Korben McLain, Nate Meier, Cooper Nelson, Thomas Pickett, Quinten Pierce, Shelby Robinson, Braxtyn Sqrow, Kaden St. Clair, Ty Tresh, Emily Vermillion, Kasen Wallace, Savannah Whittaker.

FOURTH GRADE

HONOR ROLL (ALL A’S)

Lindsey Ayers, Gage Baker, Porter Beck, Ryann Brinkman, Kayden Burchett, Brooklyn Davis, Cole Fricke, Nolan Hershner, Mason Hughes, Cassady Irwin, Shalynn Irwin, Abigail Leonard, Abram Newson, Gauge Shipman, Ryan Sipes, Baylee Snyder, Brianna Thomas, Camryn Travis.

MERIT ROLL (ALL A’S & B’S)

Alyssa Anton, Garrett Baldwin, Carson Barnum, Gunner Becker, Hayleigh Brown, Chloe Chaney, Peyton Clark, Crisma Esparza, Alexis Fox, Owen Hershner, Alexee Horn, A’Lesha James, C.J. Kneipp, Olesia Looker, Brianna Martinez, Griffin McClelland, Cody Meimer, Kendall Neal, Alana Patterson, Keegen Petry, Brogan Pfleiderer, Danielle Pohlkotte, Shyla Pruden, Ruby Rubio Castaneda, Lane Rizor, Eli Shrader, Lane Shrader, Brayden Shuler, Elijah Smith, Izak Smith, Mekenah Smith, Connor Street, Jaxon Tinch, Ethan Thompson.

FIFTH GRADE

HONOR ROLL (ALL A’S)

Ava Baker, Will Baker, Adeline Bartlett, Dakota Brocklesby, Alexis Calsmer, Riley Cardwell, Anthony Copen, Kallie Franks, Leandra Gray, Trinity Hiett, Jillian Jones, Kate Kelty, Emma Kincaid, Kaydence McKenzie, Kelly Moreland, Hayden Pangborn, Olivia Schock, Genevieve Smith, Jakob Smith, Kimberly Staley, Ryan Swalley, Carson Trainer, Natalie Waugh.

MERIT ROLL (ALL A’S & B’S)

Lia Alexander, Jayden Andrews, Joseph Baldwin, Colton Beck, Megan Beck, Sara Beckwith, Maizy Brinkman, Alex Bumgardner, Violet Carrick, Jillian Clark, Morgan Conley, Mary Eckard, Rowan Fitzpatrick, Savannah Grimmett, Natalie Jagger, Eliot Jones, Cooper Kidwell, Crimson Lawrence, Olivia Long, Miguel Martinez, Rachel Metroff, Carson Mowery, Haley Pfeifer, Abby Ramsey, Darrian Rollison, Allanah Swank, Lane Swank, Cameron Vickers, Faith White, Savannah Wilt.

SIXTH GRADE

HONOR ROLL (3.6-4.0)

Parker Bartlett, Hunter Becker, Mikenzee Clapper, Annabelle Clever, Josh Davis, Kyan Davis, Shelba Fisher, Hailey Fuller, Collin Gabriel, Lily Gladman, Quade Harris, Wyatt Irwin, Daniel Jones, Samantha Kemen, Keana Littell, Emma McDonald, Grace Mosher, Victoria Salvito, Mitchell Sayers, Gabe Simpson, Brianna Them, Aubrey Thomas, Natalee Tobin.

MERIT ROLL (3.0-3.59)

Sydney Albert, Faith Boley, Colton Brammer, Madison Brennstuhl, Elijah Chafin, Skylar Cochran, Patricia Conley, Travis Fox, Luke Fraizer, Kamry Grandstaff, Shawn Hess, Emmah Hull, Ariana Kitts, Hayden Krinn, Kierra Main, Alexa Marshall, Maria Martinez Castaneda, Hayden McClelland, Brave Mowers, Aydyn Newson, Katie Powell, Greer Simpson, Nathan Smith, Kyle St. Clair, Gavin Strubhar, Billy Sturgill.

SEVENTH GRADE

HONOR ROLL (3.6-4.0)

Cristian Aguirre, Samuel Baer, Alexis Baldwin, Tori Brewer, Sicily Carrick, Rebeka Clark, Lily Drago, Madilyn Elson, Garrett George, Madison Hack, Aspen Hatfield, Cole Hershner, Owen High, Kyndra Irwin, Carter Kennon, Olivia Kissling, Ashleah Levings, Adriana Lyons, Candace Millisor, Grace Mowery, Syndie Salisbury, Jayla Searls, Grace Shipman, Abram Shonk, Ean Supplee, Cody Thomas, Dylan Thomas, Alaina VanHorn, Karley Wallace, Sean Walters, Kassandra Webb, Jessica Winning, Luke Young.

MERIT ROLL (3.0-3.59)

Levi Barnett, Reston Benson, Katelynn Carey, James Copeland, Robert Copeland, Mikala Harris, Maddison Hursey, Ana Jimenez, Abigail Kincaid, Hailey Krinn, Devon Mulford, Tatum Neal, Taylor Ottman, Briley Pfleiderer, Kaitlyn Poland, Jacob Seitz,Graham Sherbourne, Noah Sloulin, Steven Street, Logan Welsh, Jillian West-Johnson, Ben Whitt, Logan Wilt.

EIGHTH GRADE

HONOR ROLL (3.6-4.0)

Moriah Brooke, Riley Burchett, Annalese Casto, Colson Chapman, Meaghan Clapper, Joel Conrad, Justin Dendinger, Isaiah Fisher, Ella Fraizer, Wyatt Harriman, Ethan Honzo, Ethan Irwin, Asia Jones, Mary Kelty, Ethan Kemp, Mason Kidwell, Jason Lin, Nancy Lin, Anna Marocco, Riley McCoy, Michaela McGill, Tyler McKinney, Grace Meier, Caden Mosher, Molly Murphy, Taylor Nelson, Kassidy Noble, Jersie Preston, Aislinn Queen, Tyler Rose, Skye Shipman, Mackenzie Sidders, Michael Snopik, Rebecca Staley, Madison Swalley, Briana Zeger.

MERIT ROLL (3.0-3.59)

Skylar Bentley, Isaac Boley, Kaylene Brinkman, McKennah Bump, Bradley Butcher, Jadalynn Coldren, Keri Copeland, Logan Dillon, Phillip Emberg, Andrea George, Christina Hart, Taylor Hashman, Jordan Hawk, Kortney James, Haven Krehlik, Garrett Lamb-Hart, James Mathwig, Trinity Mayfield, Storm McGinniss, Wesley Osborne, Mariana Quesada, Taylor Robinson, Queen Sanders, Garrett Scott, Alexis Seitz-Adkins, Amber Snow, Jacob Thomas, James Wallis.

FRESHMEN (3.0-3.4)

Jarrett Acker, McKenzie Andrews, Owen Blanton, Preston Clark, Turner Fitzpatrick, Justice Franks, Hayli Harris, Devon Hill, Kasey Hummel, Isabelle Hurtado, Bryce Large, Laura Lastoria, Alan Levings, Joseph Linnabary, Jesus Martinez Castaneda, Cameron McLain, Eric Mowery, Javan Parker, Grace Randall, Tyler Scott, Damien Williams.

SOPHOMORES (3.0-3.4)

Zoie Barron, Colton Cronenwett, Matthew Emberg, Mason Faux, Baylee Hack, Mya Hicks, Sapphira Hoskins, Kelsey Kennon, Kierra McAvoy, Brady Mermann, Bridgette Millisor, Laynee Sanger, Virginia Schelb, Kimberlie Simones, Tristan Stewart, Trinity Wood.

JUNIORS (3.0-3.4)

Blaise Bentley, Noah Childers, Skylar Edwards, Stefanie Morehart, Sy Shipman, Kyle White, Amanda Wyszynski.

SENIORS (3.0-3.4)

Jason Bolha, Elijah Branch, Mason Cronenwett, Kathryn Elson, Kaleb Fisher, Tyler Jones, Jason Levings, Seth Robinson.

FRESHMEN (3.5 – 3.99)

Taylor Ball, Amber Bryant, Ryan Caudill, Sarah Copeland, Hailee Fields, Mary Jane Gladman, Holly Gompf, Emily Hanft, Kylie Irwin, Caleb Kitts, Skye McKenzie, EmarahMiller, Jesus Rubio, Maria Rubio, Selia Shipman, Hayden Smith, Rebekah Sturdivant, Tiffany Swick, Abbie VanHouten.

SOPHOMORES (3.5-3.99)

Jessica Brewer, McKenzie Bump, Rachel Davis, Madison Fitzpatrick, Mallory Graham, Ariah Hull, Nora Kelty, Monica Lawrence, Alexis McCoy, Taylor Stephen, Makenzie Straham, Taylor Sudina, Rebecca Tuggle, Joshua Wallis.

JUNIORS (3.5-3.99)

Morgan Beck, Claire Butcher, Garrett Casto, Faith Chafin, Ryan Gaines, Makayla Howard, MacKenzie Johnston, Emily Knight, Madison Noble, Katherine Seckel, Micah Tuggle.

SENIORS (3.5-3.99)

Mason Adams, Kelly Baer, James Bailey, Addison Chapman, Bailey George, Megan Gray, Rachel Howell, Kora James, Jillian Lastoria, Steven Miller, Ashley Sellers, Maria Surgener.

FRESHMEN (4.0+)

Shellie Arp, Amber Calendine, Sarah Cooper, Allison Johnson, Dylon Jones, Tyler Knight, Gwendolyn Long, Olivia Millisor, Jaclyn Morehart, Nathan Parsons, Kaitlynn Pfeifer, Olivia Philpot, Haley Sharp, Brett Shipman, Caleb Sidders, Adriana Tinch, Logan Trimmer, Andrew Williamson.

SOPHOMORES (4.0+)

Lacie Baldwin, Emma Burchett, Justin Burkey, Liam Dennis, Madison Mathwig, Emily Randall, Cassandra Snopik, Ethan Supplee.

JUNIORS (4.0+)

Dylan Dixon, Zachary Dowalter, Nathan Johnson, Jordan Levings, Joslin McDonald, Connor Page, Jadyn Shipman, Stephanie Smith, Samantha Sullivan, Noah Tuggle, Casey White.

SENIORS (4.0+)

Kayla Barker, Molly Brooke, Tyler Clark, Casey Conrad, Emma Dean, Lexie Edwards, Heidi Gardner, Cassidy Hack, Danielle Harter, Jacob Kirkland, Makayln Strahm, SarahSturdivant, Molly Trapani, Evan Zmuda.

http://www.morrowcountysentinel.com/wp-content/uploads/sites/29/2018/01/web1_honor-merit-roll.jpg

RECOMMENDED FOR YOU