HONOR, MERIT ROLLS


Cardington-Lincoln Elementary

School Honor Rollfirst nine weeks

Fourth Grade

HONOR ROLL ALL A’S: Myleigh Bishop, Wyatt Denney, Madison Dornon, Brandon Elliott, Megan Gardner, Jyllian Hough, Hailey Littlemeyer and Westin Reed

HONOR ROLL: Benjamin Bertke, Issac Broome, Hailey Decker, Kasey Fiant, Angelia Globe, Isabelle Hess, Landon Levering, Leah Meixner, Caleb Morales, Keely Pearl, Brayden Rammelsberg, Kaydian Schultz, Josephine Shonk, and Haylee Stainer.

MERIT ROLL: Kobie Bash, Jade Bigler, Adysen Briggs, Layla Bronson, Kaelyn Burton, Gavin Cameron, Dallas Christian, Devin Cimino, Emma Davis, Alexis Fry, Levi Garland, Zoey Grooms, Bryce Hartley, Rayna Heacock, Christine Heskett, Jonus Hough, Noah Jordan, Kaylee Kendrick, Miranda Kintz, Holden Martin, Logan Morrow, Skyler Persinger, Reilly Ryan, Alan Staley, Evan Stover, Danny Townsend, Ashlyn Troyer, Marlee Watson and Toni Withem.

Fifth Grade

ALL A’S: Andrew Brehm, Lane Elliott, Veronika Garcia, Abigail Hardwick, Jaelynn Ireland, Isaiah Nippert, Mattie Ongalibang and Morgan Powell.

HONOR ROLL: Charles Allen, Alexander Baker, Rylee Donkin, Galileo Galilei, Sophia Goers, Gabriel Hansen, Savannah Hiett, Sydney Hobbs, Mackenna Kanniard, Brayden Lackey, Kenedi Levering, Lily Melvin, Josie Miller, Isabella Piper, Issabella Potter Taylor Prince, Austin Radel, Carter Ramoneda, McKale Reppart, Cameron Sherman, Madilee Sherman, Wyatt Wade and Marnie Young.

MERIT ROLL: Nessa Anderson, Zoie Arthur, Isabel Blevins, Miranda Bowman, Kalin Briggs, Madison Caulkins, Zayden Christine, Devin Cox, Madalynn Damron, Conner Davis, Bryonna Deskins, Hope Fankhauser, Denton Garrison, Kirsten Henthorn, Harley House, Aaron Howad, Brenya Johnson, Jalyn Kent, Miguel Martinez, Jessica McGee, Lorelai Myers, Laiaina Newcomer, Chloe Nida, Grant Raber, Cody Redmon, Logan Reynolds, Aiden Richardson, Mason Ruff, Adia Sherman, Brooklynn Smith, Kehnya Taylor, Caleb Watkins and Kharma Williams.

Sixth Grade

HONOR ROLL: Jaida Bahloul-Bates, Tyler Bierl, Jason Bock- brader, Jordan Brock, Madison Brook, Carmine Counts, Caden Dewitt, Kayla Elliott, Zane Everly, Malachi Garland, Aaron Hall, Lydia Hess, Autumn Holt, Evan Johnson, Kelli Landon, Genevieve Longsdorf, Merek McClure, Megan Moller, Ana Morales, Sarah Perry, Alexis Peters, Hayden Reed, Ayden Shonk, Ryan Spires, Abigail Ufferman and Luke Visconti.

MERIT ROLL: Evelyn Aguirre, Jacob Bailey, Lilyan Clark, Kearston Dudgeon, Abigail Fike, Rhylan Furr, Isabel Garcia, Shawnna Holcomb, Colin Hostutler, Briar Hummell, Gracie Meade, Kyra Morris-Montgomery, Mason Powell, Hayden Ruff, Emilee Russell, Alexis Smith, Chloe Smith, Piper Stepp, Zoe Vermaaten, Isaiah Ward and Makayla Webb.

Seventh Grade

HONOR ROLL ALL A’S: Audrey Brininger, Dana Congrove, Ciara Giamarco, Meghan Greenawalt, Kennedy Maceyko, Jadine Mills, AnnaSeymour and Isabelle Wickline.

HONOR ROLL: Luke bradford, Ryan Clinger, Talynn Corby, Alexis Crone, Jenna DeBord, Dalton Edwards, Grace Gardner, Payton Goodman, Maleigha Holtrey, Kaitlin Lanum, Samantha Miller, Zane Osborne, Ashton Plowman, Ayden Plowman, Nevaeh Richardson, Marcella Rollins, Cody Rowe, Ella Struck, Morgan White, and Samuel Wilson.

MERIT ROLL: Jack Allen, Joshua Baker, Kaiden Beach, Lana Carlyle, Owen Christian, Isaac Dela Cruz, Jade Delawder, Samuel Dickerson, Makenna Dudgeon, Kyla Edwards, Andrew Etgen, Dillon Gale, Kaliann Hardy, Madison Hitchings, Silas Horton, Elijah Huffman, Travis Kendrick, Kaitlynn Kunkle, Madison Linkous, Cadie Long, Colin McAvoy, Aleena McCabe, Dillon Minturn, Makenna Mollett, Emma Nichols, Rodney Parsons, Evan Patterson, Andrew Perry, Addison Plowman, Abby Raber, Michaela Rowland, Cataryna Shaw Potter, Layla Shinaberry, Hailey smith, Lillian Streich, Alayna Thomas, Alexis Wade, Bradley West and Allyson Wolford.

Eighth grade

HONOR ROLL ALL A’S: Zoie Bagwell, Dana Bertke, Kambry Edwards, Karsyn Edwards, Abigail Gannon, Elizabeth Hardwick, Mackenzie Hart, Olivia Holt, Hazel Joliff, Cameron Kinsey, Mikayla Linkous, Cheyenne Skaggs and Kayleigh Ufferman.

HONOR ROLL: Alexis Brook, Joshua Brown, Brooklynn Clapham, Zachary Coffman, Peyton Counts, Joseph Denney, Hailee Edgel, Madeleine Franks, Evan Kyrk, Shaylynn Morris-Montgomery, Lily Stepp, Tyler Webb and Sydnie Wilson.

MERIT ROLL: Emalee Artz, Brooklyn Belt, Megan Benson, Caitlynn Berthold, Brooklynn Blake, Vandin Cook, Allison Davis, Savanna Gale, Allison George, Brandon Gunnoe, Austin Henthorn, Korbin Hickman, Nathan Hickman, Devonn Howard, Dillon Howard, Abigail Kenner, Connor Moie-Perreri, Jayden Merrill, Bryce Moodispaugh, Jacob Moore, Amanda Pearl, Christian Phillips, Justin Radel, Keian Reed, Ashley Seymour, Maggie Wade, Terry Wheeler, Malorie Whitehead and Dylan Yockey.

Grade 12

HONOR ROLL ALL A’S: Spencer Benson, Katelyn Denney, Jordan Deskins, Marissa Hall, Mariah Hershey, Quinn Maceyko, Mayson Martin, Makenna McClure, Alicia McElwee, Kameron McQuillen, Rylie Partlow, Sydney Ray, Mason Schmid, Sydney Vaught, Sarah Waters, Brooklyn Whitt and Maxwell Yocco.

HONOR ROLL: Jerry Battrell III, Sage Brannon, Logan Carpenter, Maxton Congrove, Patricia Davis, Jared Haught, Abigail Hickman, Devin Jackson, Olivia Jones, Daniel Kill, Alysssa Knight, Baily Kuhn, Alexandra Maceyko, Aleigha Parsons, Aric Pine, Dalton Purtee, Kinnedy Ratliff, Nancy Russell, Kyndall Spires, Kaleb Thornton, Garrett Wagner and Tiffany Wells.

MERIT ROLL: Carah Blackwell, Dalton Bradley, Thomas Carsner, Sydney Chaney, Blake Clapham, Andrew Cochran, Mark Crum, Rhonica Harris, Zachary Meyers, Casey Schuman and Tyler Villella.

Grade 11

HONOR ROLL ALL A’S: Aubrey Curtis, Delisa Goodman and Grace Patrick.

HONOR ROLL: Paige Clinger, Ashlee Drury, Dylan Goodman, Connor Halbert, Katelyn Lester, Brianna McConnell, Maci Morgan, Taylor Reppart, Gabrielle Snodgrass, Heather Sparkman, Branden Steckel, Sebastian Stolpa, Maddisin Thompson and Haley Wheeler.

MERIT ROLL: Paige Artz, Kirsten Bonnette, Douglas Collins, Raelynn Counts, Kynlee Edwards, Kaylyn Foor, Gabrielle Franks, Caitlin Hand, Christian Hand, Alexis Miller, Jacelyn Mills, Gavin Plowman, Nicholas Ray, Caleb Rhoads, Shyanne Salyer, Kesla Scurlock, Kyle Snyder, Jacob Spires, and Thomas Vanscoder.

Grade 10

HONOR ROLL ALL A’S: Emily Benson, Casey Bertke, Kiersen George, Jillian Mills, Grace Struck and Hannah Wickline.

HONOR ROLL: Chantress DeWitt, Emily Gannon, Casey Graves, Jacob Levering, Garrett Linkous, Taylor Linkous, Madison Long, Ashleigh Morales, Brydon Ratliff, Reanna Roth, Jazmine Walters and Emily Yocco.

MERIT ROLL: Baylee Adams, Kyle Bailey, Jeffrey Barker, Brooklyn Castleberry, Quinton Chalfant, Abigail Devore, Karla Gaddis, Charles Goers, Colton Hicks, Cody Hiett, Elizabeth Horton, Morgan Lehner, Nikolas McAvoy, Emily Pearl, Bree-Ann Richards, Connor Shinaberry, Madison Sites, Cayman Spires, Reagan Spires, Daniel Vaught, Nicholas Wade and Liam Warren

Grade 9

HONOR ROLL ALL A’S: Madison Brehm, Dominick Glenn, Eric Hamilton, Avery Harper and Tess Ruehrmund.

HONOR ROLL: Kyleigh Bonnette, Trey Brininger, Jacob Brown, Isabelle Crum, Ryan Drury, Devin Gheen, Luke Goers, Chadwick Greenawalt, Alexis Howard, Samantha Kanagy, Zachary Lester, Elizabeth Long, Avery Longsdorf, Katlyn Lowrie, Samuel McKee, Alexandra Mellenger, Camrie Meyers, Michael Rose, Belia Scurlock, Gabriella Shoemaker, Sydney Spires, Noah Struck, Garrett Thompson, Mason White and Marlo Young.

MERIT ROLL: Kayla Carlyle, Makaylie Gannon, Dylan Gheen, Meah Howard, Tyler Kintz, Gabriel McConnell, Kaleb Meade, Mikaela Osborne, Noah Penn, Caitlyn Sherman, Sara Stepp, Sierra Stolpa, Kaitlyn Straley, Ashlee Tharp and Lillian Woodard.