Highland Schools final nine weeks honor rolls


Senior Honor Roll

Jacob Baldwin, Raymond Belcher, Cherokee Bennett, Tyler Bentley, Madison Bradford, Jodi Bright-Bennett, Jacob Brown, Brittany Chester, Hannah Coffee, Tylor Cooper, Kayla Davies, Kimberly Davis, Ellie Demorest, Kaitlyn Fogle, Jeremy Gahm, Ayla Grizzle, Madison Hickman, Nathan Hilborn, Trae Holbrook, Donald Horn, Alexandria Jones, Kevin Jones, Kaitlyn Lloyd, Kelliann McClung, Josten Meade, Cameron Moser, Jacob Myers, Megan Oder, Lindsay Owen, Bethany Porter, Shaina Poulin, Angelica Presley, Trevor Riley, Mikayla Robinson, Taylor Robinson, Markus Ruckman, Brandon Smith, Roger Springer, Dalton Stambaugh, Michael Stewart, Jett Swetland, Kamberly Terry, Samantha Thompson, Tristan Welch, Shane White, Alexandra Winkelfoos.

Senior Merit Roll

Austin Bago, Dustin Baker, Kaitlyn Boyd, Jeremy Brock, Samuel Chafin, Courtney Clinedinst, Erik Conner, Joshua Croy, Courtney Curnutte, Teylor Dennis, Tyler Dudgeon, Baylee Fenton, Domanic Hanshaw, Tiffany Howard, James Hubbard, Joshua Irvin, Jeffery Miller, Hailey Moore, Abigail Robinson, Kyle Rowe, Kayla Sharp, Mariah Sheets, Robert Stiltner, Tanner Tobin, Ramas Uzkurys.

Junior Honor Roll

Samantha Bailey, Chase Beam, Adam Benedict, Jena Buchholz, Karsten Bumpus, Shane Carney, Brianna Chenoweth, Nathan Clarke, Paige Cole, Brianna Dado, Autumn Deel, Jeremiah Foshee, Miranda Grizzle, Emily Hartley, Brooke Hoadley, Sean Holbrook, Cynthia Hoynoski, Steven Hylton, Danielle Jones, Sarah Jones, Sara Keen, Logan Kefauver, Rachel Klugh, Alexandrea Lee, Kody Leonard, Jonah Maggs, Trent Mason, Jesse Matos, Ryan Minyo, Jessica Morgan, Lydia Morgan, Cody Persinger, Austin Phillips, Sarah Pullen, Jhadalyn Rife, Ashley Robinson, Kaley Santille, Samantha Sawyers, Mason Shingleton, Sloan Shingleton, Brandon Sipe, Trent Sloan, Elora Stiltner, Tonya Van Winkle, Autum West.

Junior Merit Roll

Courtney Adkins, Nathan Bentley, Jacob Christman, Riley Denes, Samantha Edenfield, Marlese Ferguson, Kirsten Feucht, Jacob Fox, Jorden Goodman, Austin Henderson, Zachary Jones, Emily Kougher, Sierra Mailey, Brooklynne Matthews, Alyshia McCarty, Garrett Mentzer, Randall Norwich, Kayla Oakley, Jordan Orso, Lee Roberts, Justin Robinson, Elizabeth Russell, Haylee Sparks, Jeffrey Thornton, Conner Ulrey, Jacob Ware, Ciara Workman.

Sophomore Honor Roll

Taylor Allison, Taylor Belcher, Rebecca Brewer, Jenna Brown, Christian Buchholz, Kaitlyn Cantrell, Caleb Carder, Kaitlyn Coffee, Evan Conner, Anna Connors, Michael Cox, Jarrett Crum, Iris Edmonson, Selena Elliott, Sydney Grace, Cassandra Hall, Hailey Howard, Mason LaValley, Chingyi Leung, Sophia Lyon, Alex Mason, Brendon Mather, Rian McGarvey, Cody Montgomery, Alayne Nelson, Colten Oakley, Luke Rinehart, Samantha Sagar, Julie Scarbury, Max Schreiber, Madison Shepherd, Regan Smith, Brandi Snow, Lexy Snow, Mara Snyder, Harlee Steck, James Tebbe, Ashton Terrill, Taylor Thornton, Tyler Tipton, Dylan Tuggle, Logan Veley, Eric Vermillion, Benjamin Visconti, Kelsey Walters, Alexandra Ward, Madison Ward, Mya Watson, Luke Wenger, Abby White, Michael Winkelfoos, Jessica Woodward.

Sophomore Merit Roll

Joel Adkins, Austyn Albanese, Tyler Bowen, William Denton, Cassandra Griffith, Dustin Horn, Nathanial Jones, Jared Limings, Jacob Manring, Caitlin Miller, Meg Mitchell, Kaitlyn Parsley, Madison Peters, Angelica Preston, Noah Prince, Courtney Ross, Caleb Roush, Bryce Schauer, Tieraney Sharp, Cody Smith, Laura Spearman, Brooke Staton, Rachel Stone, Taylor Thomas, Brittany Ware.

Freshmen Honor Roll

Abby Biegler, Melissa Bonner, Brittany Bornholdt-Dean, Julia Bowling, Christopher Branham, Dakota Bunting, Sarah Cantrell, Andrew Cooley, Jordan Criswell, Nickolas Croy, Alexandria DeBord, Landon Denes, Caleb Dodds, Shayla Franklin, McKenzie Fuller, Sierra Grizzle, Gavin Kafka, Hailey Kingery, Alexandra LaFever, Olivia Longhenry, Kori Loss, Benjamin Margraff, Kaylee Mayle, Troy Messmer, Hannah Moore, Brad Morehouse, Tylan Morisue, Zachery Moser, Dakota Nicholson, Halie O’Leary, Autumn Parsons, Michael Plavi, Nathan Poulin, Matthew Reid, Avery Roush, Bailey Santo, Erica Sardinha, Martha Schiebel, Jonathan Schreiber, Rachel Schwartz, Jacob Serio, Olivia Sheets, Jay Simon, Jacob Smith, Cameron Snyder, Parker Steck, Robyn Strawser, Alyssa Thompson, Sophia Thompson, Jacob Varney, Javier Vasquez, Hayden Weikel.

Freshmen Merit Roll

Kaitlyn Anderson, Joey Bennett, Joshua Cantrell, Lauryn Casteel, Madison Chaffee, Stacy Christian, Sarah Cooley, Regan Dart, Drew Duncan, Bryce Geiger, Jordan Grizzle, Karissa Harmon, Bryce Johnson, Rebecca Jones, Kahlil Karya, Rachel Keckler, Alexander Kirk, Kayla Kirk, Carina Kougher, Salvatore LoPiccolo, Christopher Mattix, Travis Mentzer, Kyle Munday, James Robinson, Zachary Rogers, Grace Rowe, William Thompson, Abigail Tucker, Tyler Vannatter, Giavanna Viola, Alyssa Wharton, Joy Wiley, Lilly York.

http://aimmedianetwork.com/wp-content/uploads/sites/29/2015/07/web1_honor-roll3.jpg